ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Telegrafistův Novinkový Týdeník - aneb T. N. T. 11/2014
Publikoval: JO - Neděle, 16.03. 2014 - 21:47:56
Rubrika: T.N.T.

SATAN'S HOST připravují reedici kultovního debutu Metal From Hell. Legendární americká formace v čele s kytarovým virtuosem Patrickem Evilem a zpěvákem Harrym Conklinem aka Leviathanem Thisirenem (Jag Panzer, Titan Force, ex-Riot, ex-Tyrant) na znovuvydaném albu nepřinese jen kompletně zremasterovanou devítku původních skladeb, ale navíc k němu přidá i šestici songů z oficiálně nikdy nevydaného EP Midnight Wind z roku 1987. Deska vyjde 25. dubna u Skol Records v omezeném počtu 666 CD kopií. Sběratele určitě potěší luxusní booklet, který bude obsahovat spoustu nikdy nepublikovaných fotografií, původní návrhy obalů obou nahrávek a kompletní texty. Oficiálního uvedení na evropský trh se pak staronový počin dočká ve stejný den na kultovním německém festivalu Keep It True, kam jej Conklin přiveze s kapelou Jag Panzer, která se zde představí v roli co-headlinera. Satan's Host zároveň natočili i cover See You In Hell od Grim Reaper, který bude součástí kompilace Harder Than Steel – The Official Keep It True Tribute Album, věnované klasickým heavymetalovým hitům. Podílet se na něm budou například i Attacker, Crystal Viper, Ostrogoth, Deadly Blessing, Jack Starr's Burning Starr či Witch Cross. Cover See You In Hell produkoval Bart Gabriel (Sacred Steel, Jack Starr's Burning Starr, Mortician), který rovněž remasteroval Metal From Hell. Zatím poslední řadovou deskou Satan's Host je loňský listopadový počin Virgin Sails, který se letos v lednu dočkal i vinylové edice. Jeho produkce se ujal Dave Otero (Cattle Decapitation, Allegaeon, Cephalic Carnage) a grafickou podobu jí vtiskl Joe Petagno (Motörhead, Marduk).ALCHEMIST přicházejí po čtyřech měsících s novým albem. Je to prakticky nedávno, co mostečtí metalisti představili svůj poslední počin Evilcrusher (prosinec 2013), a již oznamují vydání další nahrávky. Ta vyšla 3. března pod názvem Damnation jako digital release a koupit si ji můžete na www.supraphonline.cz, a to ve formátech MP3 a FLAC. Nový 'lektvar' máte možnost zároveň ochutnat prostřednictvím tří ukázek na stránkách www.bandzone.cz/alchemist.

BLACK VEIL BRIDES začínají pracovat na novém albu s legendárním producentem Bobem Rockem. Hardrockoví mladíci tak sázejí na jistotu v podobě Rockových zkušeností, které získal během spolupráce s takovými veličinami jako Metallica, Mötley Crüe, The Cult či The Offsping, kterým bude rovněž pomáhat s novou deskou. Skupina zatím ale neprozradila nic bližšího, takže známy nejsou ani názvy a počet skladeb, stejně tak jako skutečnost, zda bude novinka koncepčním pokračováním posledního alba Wretched And Divine: The Story Of The Wild Ones vydaného v minulém roce. Je ale zcela jasné, že momentální sílu a energii vkládají právě do přípravy nové nahrávky, neboť jejich seznam nadcházejících koncertů zeje prázdnotou.

ENDLESS pokračují v nahrávání nového alba, hledají textaře, nabízejí náhled do studia a poslech kompletního alba Refuse To Shine. Kolem ostravské crossoverové party se toho děje opravdu hodně. Kromě toho, že pilně maká na své nové desce, konečně přináší i první slíbenou ukázku ze studia, kterou najdete například na Bandzone profilu www.bandzone.cz/endless nebo pod přímým odkazem www.youtube.com/Endless. Skupina mimochodem hledá i nového textaře, takže pokud si myslíte, že na to máte, zkuste nabídnout své výtvory přímo kapele na jejím facebookovém profilu www.facebook.com/endlesscz. A pokud se nemůžete nového alba dočkat, zkuste zabít čas poslechem toho posledního. Kompletní desku Refuse To Shine si nyní můžete dopřát na webu www.endlesscz.bandcamp.com.

ENTHRONED nabízejí druhou ochutnávku připravovaného alba Sovereigns. Jak jsme před nedávnem informovali, jubilejní desátá řadovka kultovní belgické blackmetalové formace vyjde u polských Agonia Records 15. dubna a prostřednictvím odkazu www.soundcloud.com/agoniarecords můžete již podruhé nasát atmosféru sírou čpícího opusu díky nové skladbě Of Shrines And Sovereigns. Tou první byla Of Feathers And Flames a připomenout si ji můžete na webu www.youtube.com/Of Feathers. A nezapomeňte, že v létě si nové songy i celé ďábelské společenství užijete i naživo, konkrétně na letošním Brutal Assaultu.

EXORCISM streamují nový song Voodoo Jesus. Skladba pochází z debutového alba I Am God, kterou mezinárodní seskupení vydá 25. dubna pod GoldenCore Records / ZYX Music. Hudba Exorcism je, jak se na správné zástupce heavy/doom metalu sluší a patří, patřičně depresivní a přitom velice pestrá, nechybí ani temná textová stránka, ze které vám rozhodně nebude veselo – „Bůh vytvořil nebe, člověk si vytváří vlastní peklo". O grafické zpracování obalu se postaral Mario Bouffier (Sacred Reich, Megaherz, Lou Reed, Iggy Pop). Desítku skladeb má na svědomí čtveřice muzikantů, mezi nimiž nechybí ani fenomenální kytarista Joe Stump. Aktuální sestavu Exorcism tvoří: Csaba Zvekan – zpěv (Raven Lord, Zvekan, ex-Killing Machine), Joe Stump – kytary (Raven Lord, HollyHell), Garry King – bicí (Achillea, Zvekan), Lucio Manca – baskytara (Raven Lord, ex-Solid Vision). Song Voodoo Jesus najdete na stránce www.youtube.com/Voodoo.

EYES 'N' LIPS představili obal svého debutového alba Pornstar For President. Vůbec první deska italské hairmetalové formace vyjde prostřednictvím Street Symphonies Records 29. dubna a distribuovat ji bude Andromeda Dischi. Nahrávka bude obsahovat celkem deset rock'n'rollově nabroušených songů, pod kterými je podepsána čtveřice Mr. Skorpion – zpěv, Gypsy – kytara, Swiff – baskytara a Vik – bicí. Pokud jste o kapele zatím neslyšeli a máte rádi například Guns N' Roses, Mötley Crüe, Hardcore Superstar, Rose Tattoo a další podobné spolky, mohli by Eyes 'N' Lips zachutnat právě vám. Podívejte se na obal k chystanému albu ( www.facebook.com) a poslechněte si několik starších songů ( www.reverbnation.com).

FIGHT FOR ASHES představili videoklip ke svému třetímu singlu Barelly Legal, který je součástí únorového debutu When Passion Goes Fashion. Jedná se o live klip, který byl pořízen během aktuálního turné, které mělo i jednu zastávku v České republice (22. února v plzeňském Parlamentu). Ačkoliv se jedná teprve o první oficiální nahrávku, o francouzské formaci najdeme na internetu docela zajímavé reference. Svoji muziku staví na základech energického metalcoru, který ale přece jen produkují poněkud jinak, než jak stanovují předepsaná pravidla. Snaží se tento dnes již zavedený styl obohatit o alternativní prvky, takže i když se může zdát tento žánr jakkoliv neohebný, Fight For Ashes se daří tyto žánrové hranice velice dobře bořit. Ostatně přesvědčte se sami prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Barelly Legal, kde najdete zmiňovaný live klip.

JAMES MCILROY, kytarista CRADLE OF FILTH, kterého na právě absolvovaném turné s Behemoth nahradil Ashok z Root, se koncem tohoto týdne podrobil operaci páteře. Jak operace dopadla, zatím skupina neprozradila, ale podle aktuálních zpráv se jednalo o složitý chirurgický zákrok, běžně trvající až pět hodin. Na svůj facebookový profil www.facebook.com/cradleoffilth umístili odkaz s videem o podobné operaci, aby měli fanoušci alespoň nějakou představu, o jaký zákrok se vlastně jedná. Všichni ale věří, že vše dopadne natolik dobře, že se James brzy opět postaví na pódiová prkna. Cradle Of Filth vzhledem k nastalé situaci koncerty příliš neplánují a na léto potvrdili zatím jen účast na britském Alt Festu.  

NINE INCH NAILS a SOUNDGARDEN prožijí prázdniny na společné cestě. Dvě legendy světového rocku bez sebe nedají během léta ani ránu. 19. července totiž vyrazí na společné turné, která ukončí až 25. srpna v Los Angeles. Tuzemští, respektive evropští fanoušci si ovšem tuhle exkluzivní společnou jízdu nevychutnají, neboť obě kapely budou cestovat jen po Severní Americe. NIN budou na turné propagovat především loňský počin Hesitation Marks, včetně aktuálních singlů Came Back Haunted a Copy Of A. Soundgarden naopak připomenou své comebackové album King Animal z roku 2012 s megaúspěšnými hity Been Away Too Long a By Crooked Steps. Chris Cornell a spol. se ale budou muset pravděpodobně obejít bez bubeníka Matta Camerona, který vyrazí na turné se svou druhou kapelou Pearl Jam. Zprávy o tom, že by na ohlášené turné mohl s kapelou vyrazit Matt Chamberlain (rovněž zkušenosti s Pearl Jam, jinak bubeník Tori Amos), jsou zatím jen ve fázi spekulací. V roli předskokanů se na turné představí šílení experimentální hopeři Death Grips.

RISE OF SURYA jsou kompletní a v dubnu vyrazí znovu na pódia. Pražská progresivně metalová formace se od září minulého roku potýkala s problémem v podobě hledání nového bubeníka a podle posledních zpráv to vypadá tak, že 'renovace' kapely je zdárně dokončena. Novým kapelním přírůstkem se tak stal (na druhý pokus) David Scharf, bývalý člen Gibbet a současný bubeník legendární party Merlin. Skupina momentálně s novým parťákem pilně secvičuje repertoár, aby jej mohla představit 15. dubna v pražském klubu Cross, kde vystoupí společně s dánskou industriálně metalovou smečkou Psy:code.

ROXIN' PALACE se pochlubili novým videoklipem Tears On The Road. Tuto italskou sleazerockovou formaci, v jejímž středu najdeme například i členy u nás dobře známých Elvenking či Revoltons, jsme na stránkách RockShocku před nedávnem lehce představili a nyní vám můžeme dopřát i ochutnávku aktuální tvorby. Skladba Tears On The Road totiž pochází z loňského eponymního alba a v její video podobě, o kterou se postaral režisér Mario Gasparini (mj. klip Come Back To Eternity od Revoltons), si ji můžete dopřát prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Tears.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky T.N.T.:
Telegrafistův Novinkový Týdeník - aneb T. N. T. 18/2012

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund