ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Telegrafistův Novinkový Týdeník - aneb T. N. T. 8/2014
Publikoval: JO - Sobota, 22.02. 2014 - 19:23:36
Rubrika: T.N.T.

ENTHRONED budou v dubnu nadělovat! Kultovní belgická blackmetalová smečka představí 15. dubna prostřednictvím Agonia Records své nové album Sovereigns a příznivci 'černého kovu' si v tomto případě přijdou skutečně na své. Devět nových skladeb, které byly 'spáchány' v Blackout Multimedia Studiu, se dočká hned několika zajímavých edičních provedení. Kromě tradičního CD digipacku a černého vinylu to bude i limitovaná, ručně číslovaná bílo-zelená vinylová edice o sto kusech a také speciální, rovněž ručně číslovaný CD box, jenž bude obsahovat samotný nosič v exkluzivním jawelcase balení, dále pak nášivku, vlajku a zapalovač s logem kapely. Tato edice bude limitovaná na 333 kusů. Kromě nových skladeb, které se budou opět ubírat typickým stylem Enthroned, se fanoušci dočkají i představení nového kytaristy ZarZaxe a bubeníka Menthora, kteří se ke skupině přidali v loňském, respektive předloňském roce. Pokud budete mít chuť si tuhle pekelnou bandu dopřát i naživo, stačí vyrazit na letošní Brutal Assault, kde právě potvrdili svou účast.AC/DC oslaví čtyřicítku na turné i novým albem. Čtyřicet let na scéně, to už si dozajista zaslouží patřičnou pozornost, a jak nedávno pronesl zpěvák AC/DC Brian Johnson, ač už se na to živé muzicírovaní příliš necítí, jejich fanoušci rozhodně nezůstanou o výroční koncerty ochuzeni. Těch by mělo být přesně čtyřicet, aby to bylo stylové. Samozřejmě ne všichni fanoušci se na koncerty dostanou, proto pro ně skupina nachystala ještě další dárek, a to zbrusu novou řadovku. Na té by měla začít pracovat v květnu, takže rok ve znamení AC/DC bude vskutku velkolepý a bohatý. 

ARCH ENEMY se pochlubí novým albovým přírůstkem pravděpodobně na konci jara. Jak prozradil kytarista Michael Amott, vydání osmého řadového počinu je opravdu na spadnutí a fanoušci se mohou těšit na další porci melodického deathmetalového nářezu, který jako vždy okoření něčím novým a netradičním. Podle Michaela jsou nové songy mnohem dynamičtější a hlubší, s osobnější textovou stránkou. Chybět samozřejmě nebude ani tradiční tvrdost a agrese, vkusně propojená s melodickými linkami. Netradiční ovšem bude použití smyčců v několika skladbách, které, jak doufá, si posluchači zamilují. Poprvé budou mít fanoušci možnost slyšet i studiovou práci kytaristy Nicka Cordlea, který v roce 2012 nahradil jednoho ze zakladatelů Christophera Amotta.

BLOODWAY představili svůj první videoklip. Rumunští darkmetalisti vydávají 27. února u italských Voidhanger Records MCD s názvem Sunstone Voyager And The Clandestine Horizon a právě jeden z nových songů z tohoto počinu si vybrali k oficiálnímu představení formou videoklipu. Skladbu Free Ends do video podoby převedl sám kytarista a zpěvák Costin Chioreanu, který jako grafik, pracující pod značkou Twilight13media, patrně nebude metalovému světu neznámý – aktuálně je jeho práce vidět například na novém lyric videu skupiny Mayhem. Na jeho aktuální výtvor se můžete podívat díky odkazu www.youtube.com/Free Ends. Bloodway vznikli v červenci loňského roku a kromě Costina zde najdeme i bubeníka Alexe Ghitu a baskytaristu Mihaie Andreie. Jak skupina prozradila, vznikem tohoto nového souboru by trojice ráda zúročila své hudební zkušenosti a posunula hranice svých skladatelských možností. Jak poznamenal Costin, chtěli by objevit nové hudební obzory, takže vlastní tvorbu produkují doslova za zavřenými dveřmi, bez jakéhokoliv vlivu okolního světa.

EMMURE připravují svůj šestý studiový počin a od 25. února si jej bude možné předobjednat u vydavatelství Victory Records. Novinka deathcorových divočáků ponese název Eternal Enemies a bude obsahovat čtrnáct silně našlapaných songů. Oficiálního vydání se pak nová deska, která má údajně velké ambice překonat minulý úspěšný počin Slave To The Game, dočká 18. dubna. Skupinu patrně ale čeká jedna nepříjemná záležitost. Zakládající a dnes již bývalý člen, kytarista Ben Lionetti, požene pravděpodobně skupinu před soud. Ačkoliv, jak sám uvádí, neměl něco podobného vůbec v úmyslu a nezaplacené honoráře za autorství skladeb házel za hlavu, s ohlášením vydání nového alba se ale jeho postoj razantně změnil. Trnem v oku se mu totiž stalo zařazení skladby Bring A Gun To School do playlistu nové nahrávky. Podle jeho názoru je zvýšení zájmu o muziku Emmure skladbou o proslule smutných událostech kolem střílení na amerických školách dosti ubohé. Momentálního frontmana Frankieho Palmeriho počastoval v této souvislosti dosti nevybíravými výrazy a v nepřímé souvislosti tak naznačil, že své doposud nevyřízené pohledávky bude přece jen nakonec vymáhat v soudním řízení. Ačkoliv má tedy nová deska slušné ambice se opět vyšplhat na vyšší příčky hitparádových žebříčků, těžko nyní říci, jak se k této pikantní situaci postaví samotní fanoušci.

EPICA se pochlubí novým albem již začátkem května. Jak právě holandská symphonicmetalová stálice potvrdila, nová deska The Quantum Enigma se na evropském trhu objeví 2. května a o jedenáct dní později dopluje i k americkým břehům. Podle sdělení skupiny lze aktuální počin považovat za vůbec první nahrávku, na které se podíleli všichni členové, takže i z toho důvodu se mohou fanoušci těšit na velice pestré a inovativní album. Role producenta se zhostil Joost van den Broek (ReVamp, After Forever) a u mixážního pultu stál Jacob Hansen (Volbeat). Nová deska vyjde samozřejmě v několika edicích, z nichž limitované nabídnou například druhý disk, obsahující několik akustických skladeb, či disk číslo tři s čistě instrumentálními verzemi songů. Epica se může pochlubit i tím, že její hudba zazněla i na letošních Olympijských hrách v Soči. Skladbu In The Hall Of The Mountain King si totiž vybral pro své představení český krasobruslař Michal Březina.

HOUBA vydává nový singl. Punkrocková kapela již od 17. února nabízí k ochutnání tři nové songy z aktuálního singlu Houba 2013, který oficiálně vychází 22. února. Poslechnout si je můžete na webu www.bandzone.cz/houba a celý singl si pak budete moci od příštího týdne stáhnout v plné kvalitě i na nových webových stránkách www.houba.info, které budou již zanedlouho spuštěny. Pokud byste rádi přímo fyzický nosič, i ten je k mání, a to za pouhých 50 Kč nebo zadarmo k objednanému triku z kapelního e-shopu.

INFERNO v nominaci na ceny Anděl. Blackmetaloví antikristi si získali svým loňským počinem Omniabsence Filled By His Greatness zaslouženou pozornost širší hudební veřejnosti, což jim vyneslo i letošní nominaci ve výročních cenách Anděl. Společně se skupinami Heiden a Insania jsou nominováni v kategorii Hard & Heavy a na celou nominační listinu se můžete podívat prostřednictvím odkazu www.cenyandel.cz. Aktuální nahrávka, kterou skupina natočila v Necromorbus Studiu a vydala prostřednictvím polských Agonia Records, si získala pozornost především díky propracovanější muzice. Jednotlivé songy jsou opatřeny atmosféričtějším nádechem a delší stopáží, spoustě melodických riffů navíc nechybí propracovanost, určitá dávka disharmonie i prvky psychedelie. Ostatně přesvědčte se sami, Agonia Records nabízejí na stránce www.agoniarecords.bandcamp.com celé album k volnému poslechu. Jak si tato nahrávka povede mezi řekněme konformnější rockovou smetánkou, to se dovíme již 14. dubna, kdy dojde v Praze ke slavnostnímu vyhlášení letošních Andělů.

MATT SORUM vydá v březnu své debutové album. Legendární bubeník, jehož jméno je spjato například s Guns N' Roses, The Cult či Velvet Revolver, se na své první desce Stratosphere, která vyjde 11. března, docela zásadním způsobem oprostí od svých rockových kořenů a nabídne posluchačům čistě akustickou instrumentální nahrávku. Se svým novým projektem Matt Sorum's Fierce Joy tak dává nahlédnout do své muzikantské duše, ovlivněné okolním světem, kterou právě nejlépe dokáže vystihnout zvuk akustických nástrojů. Kromě jeho bicích tak dostanou prostor jak akustické kytary a klasický klavír, tak i různé perkusní etnické nástroje či slide kytara. Nečekejte tedy rockový nářez, ale příjemnou poslechovou a duševně uklidňující záležitost.

MAYHEM pracují na novém albu, ze kterého nabízejí první ochutnávku. Kultovní blackmetalová horda vydá zatím bezejmennou novinku u Season Of Mist až koncem května, ovšem již nyní si mohou netrpěliví fanoušci dopřát menší nahlédnutí pod pokličku pekelného kotlíku. Tím je lyric video ke skladbě Psywar, o jehož zpracování se zasloužil v aktuálním T.N.T. zmiňovaný Costin Chioreanu, který mj. spolupracoval i se skupinami Ulver, Vader či Ihsahn. Lyric video najdete na stránce www.youtube.com/Psywar a 25. dubna se můžete těšit i na jeho oficiální vydání ve formě limitovaného 7" EP singlu. Na webu www.e-shop.season-of-mist.com si můžete již nyní tuto nahrávku předobjednat. K dispozici bude i několik barevných vinylových edicí.

MY CHEMICAL ROMANCE vydají 24. února své 'posmrtné' album May Death Never Stop You. Ačkoliv tedy populární formace již od loňského roku neexistuje, s fanoušky se rozloučí více než důstojně. Původně páté řadové album, které mělo být dalším koncepčním počinem, se sice skupině nepodařilo dokončit, ale nikdy nevydané songy se nakonec dostaly na oficiální nahrávku, která bude navíc obsahovat i několik rarit. Jednu z nových skladeb Fake Your Death použili i do oficiální upoutávky, kterou najdete pod odkazem www.youtube.com/Fake.

NOBODY KNOWS nabízejí další ochutnávky nové desky. Letošní novinku Dirty Rock liberečtí rockeři již uvedli zveřejněním titulního songu na svém Bandzone profilu www.bandzone.cz/nobodyknows. Aby si ovšem fanoušci mohli udělat o novince komplexnější obrázek, umístila skupina tento týden do přehrávače ještě další tři nové kousky, a to skladby Change, I Want You a Oh! My Head. Zkuste tedy ochutnat další porci poctivého rock'n'rollu, a kdo ví, třeba dostanete chuť na kompletní menu.

OLYMPIC představili nový singl a pokračují v Permanentním turné. Já nejsem zlej, tak se jmenuje druhý singl z loňské novinky Souhvězdí šílenců, který v těchto dnech skupina uvedla i jako lyric video, které si můžete dopřát prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Ja nejsem zlej. Po kratší koncertní pauze Olympic vyrazí i na další pokračování Permanentního turné, které odstartuje 28. 2. 2014 v Chodově u Karlových Varů a pokračovat bude 5. 3. v Jablonci nad Nisou. Na 3. 5. pak připravují speciální vzpomínkový koncert v Malostranské besedě, kde si připomenou první smutné výročí úmrtí Milana Peroutky. V létě samozřejmě nevynechají ani festivaly a městské slavnosti a v plánu již mají i vánoční koncerty – 5. prosince Praha a 7. prosince Brno.

PANDEMIA zkracuje čekací dobu na nové album speciálním nádavkem. Nejde sice o ochutnání nového materiálu, ale příznivci skupiny jistě tento nečekaný dárek maximálně ocení. Skupina se totiž rozhodla vypustit do internetového éteru původní, nikdy nezveřejněnou verzi songu Death Symbols z alba Feet Of Anger (2009). Ten najdete pod odkazem www.youtube.com/Death Symbols a dopřát si jej můžete v plné kráse i s vzácným hostem Big Bossem.

POWER 5 zavzpomínali na svůj předloňský počin Power 5 dvěma videoklipy. Brumovská powermetalová formace na sklonku loňského roku uvedla nejprve snímek k titulní skladbě Power 5 a v těchto dnech zveřejnila i zbrusu nový videoklip Chci žít live. Oba uvedené klipy najdete pod odkazy www.youtube.com/Live a www.youtube.com/Power 5.

RESPEKT zveřejnili chlapskou hymnu. Máte doma hysterickou tchyni, manželka vás neustále mlátí válečkem na nudle a vaše ratolesti vás s přehledem ignorují? Patrně nastal ten nejvyšší čas vyrazit někam do společnosti a nejlépe pak s nějakou písní na rtu. A karvinští rockeři Respekt pro vás jednu takovou správnou pecku mají. Vyšla sice už loni na albu Druhá šance, ale do přehrávače na svém Bandzone profilu www.bandzone.cz/bandrespekt ji zařadili právě teď. Jmenuje se příznačně Jdem do putyky, takže si ji pořádně naposlouchejte a vyrazte za 'kulturou'.

SLASH, VINCE NEIL a ALICE COOPER vystoupí 27. února na benefičním koncertu. Významní rockeři se sejdou v losangeleském Keep Memory Alive Center, aby přispěli na akci pořádané na podporu výzkumu léku proti MSA (multisystémové atrofii). Kromě zmíněné trojice se ale této významné události zúčastní například i Sammy Hagar, Todd Rundgren, John Dolmayan (System Of A Down), bývalý frontman INXS JD Fortune nebo Rickey Medlocke (Sin City Sinners). Celá akce by měla podpořit i kuchařskou celebritu Kerryho Simona v jeho boji proti MSA a v kuchařském duchu by měl probíhat i tento benefiční koncert, neboť svou účast přislíbili i další kuchařští mistři, kteří předvedou své umění v praxi. To bude pro rockové fanoušky dozajista příjemná změna proti tradiční festivalové kuchyni.

TARTARO:S si vybrali svou výhru ze soutěže na Barrocko festu. Krnovská hardcorová smečka loni přijela, viděla a zvítězila v soutěži, která je tradiční součástí vendryňského festivalu, a svou výhru v podobě volných nahrávacích hodin v jablunkovském GM Studiu právě v těchto dnech náležitě zúročila. Na stránce www.bandzone.cz/legendoftartaros si můžete podrobně přečíst, jak samotné 'převzetí' výhry probíhalo. My jen doplníme, že si skupina celou nahrávací proceduru náležitě užila a s výsledkem v podobě tří nových songů se snad již brzy pochlubí. Momentální syrový mix čeká ještě patřičné masteringové doladění.

TEENAGE TIME KILLER – nový projekt s hvězdnou sestavou. Dave Grohl, Corey Taylor a Jello Biafra dali hlavy dohromady a na obzoru se tak rýsuje nová superskupina. Společně s bubeníkem Reedem Mulinem (Corrosion Of Conformity) se co nevidět dočkáme zajímavého mixu punku, hardcoru a metalu pod novou značkou Teenage Time Killer. Vskutku ambiciózní projekt umocňují i další přizvaní hosté, kterými jsou Max Cavalera (Soulfly), Nick Oliveri (ex- Queens Of The Stone Age, Kyuss), Keith Morris (Black Flag) či Neil Fallon (Clutch). Výčet hostů údajně ještě není kompletní, ale i z této soupisky je více než jasné, že půjde vskutku o něco mimořádného.

TODD HARRELL, baskytarista 3 Doors Down, byl znovu zatčen policií. Drogy, alkohol a řízení automobilu, tahle kombinace zkrátka nejde dohromady, a baskytarista Todd Harrell se o tom přesvědčil již poněkolikáté. 18. února jej našli policisté v jeho voze 'zaparkovaném' uprostřed křižovatky ve městě D'Iberville (Mississippi) v takovém stavu, který se rozhodně nedal považovat za způsobilý k jeho počínání, a to i z toho důvodu, že to nebyl jeho první podobný přestupek. Loni jeho neuvážené chování vyvrcholilo, když opět pod vlivem drog a alkoholu dokonce zavinil tragickou dopravní nehodu. Vyřešení tohoto incidentu ještě není ukončeno, ale je více než jasné, že až mu soudce spočítá vše dohromady, asi se z basy jen tak lehce nedostane. Skupina samozřejmě jeho lidská selhání nemůže akceptovat, takže turné objíždí již s novým baskytaristou Justinem Biltonenem.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky T.N.T.:
Telegrafistův Novinkový Týdeník - aneb T. N. T. 18/2012

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund