ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Telegrafistův Novinkový Týdeník - aneb T. N. T. 3/2014
Publikoval: JO - Sobota, 18.01. 2014 - 20:23:15
Rubrika: T.N.T.

SJETÝ GUMY vypustili do světa nový videoklip. Ostravsko-šenovsko-havířovská hardrocková parta minulý víkend představila svůj třetí videoklip, prozaicky pojmenovaný Sjetý gumy. Ačkoliv se tedy parta zkušených muzikantů – nechybí zde například kytarista Salamandry Pavel Slíva – nijak nehrne do studiové práce a na kontě má zatím jen jedno promo CD, příznivcům klasického hard rocku, kteří nepohrdnou ani typickou příchutí 70. let, mají rozhodně co nabídnout. Vše, co dělají, dělají především pro vlastní potěšení a pro radost fanoušků, proto svůj repertoár nejraději servírují posluchačům naživo, kde to má ty správné koule. Čas od času se ale připomenou nějakou videonahrávkou, kterou je právě i aktuální snímek. Ten byl zvukově zpracován během září minulého roku v šenovském studiu Art Vox Pavla Slívy, aby se pak na přelomu října a listopadu dočkal i zaznamenání na 'filmový pás'. Na něm se podíleli i ostatní členové kapely Dušan Folwarczný (baskytara) a Lumír Outrata (bicí), kteří byli zároveň autory námětu a scénáře, a rovněž i zpěvák Radim 'Strach' Smuž a druhý kytarista Aleš Klimša. Vskutku crazy záležitost se točila během dvou podzimních dnů na čtyřech různých místech a kromě hlavních aktérů se v klipu objevil mimo jiné i motorkářský gang Harley Davidson. Snímek, na kterém se podílel i RockShock, představující 'vesnické burany', kterak vyrážejí nejen na povinnou zimní výměnu 'sjetých gum', můžete sledovat na webové stránce www.youtube.com/Sjetý Gumy. Takže streamujte a, jak sama skupina poznamenala, nehledejte v tom velké umění. Tohle je prostě prdel, tohle jsou Sjetý gumy.ARCHITECTS představili nový videoklip Naysayer, kterým zároveň avizují vydání nové řadovky Lost Forever // Lost Together. Tu vydá britská metalcorová smečka 10. března prostřednictvím labelu Epitaph Records a těšit se můžete opět na pořádnou metalcorovou bouři, kterou umí tito brightonští – stále ještě mladíci – rozpoutat. Ostatně posuďte sami, jak dobře jim to šlape. Odkaz na aktuální klip najdete zde: www.youtube.com/Naysayer

BRAINSCAN představili novou bubenickou posilu. Jak jsme vás minule informovali, slovenská formace předešlý víkend vybírala prostřednictvím konkurzu nového člena, který měl zaplnit uvolněnou bubenickou pozici. Celá akce se shledala s úspěchem a skupina tento týden představila jako nového bubeníka teprve šestnáctiletého Filipa 'Fefe' Peťka. Věk zde rozhodně nehrál při výběru žádnou roli, a jak sama kapela uvádí: „Prišiel, sadol a nakopal nám zadky. Hral veľmi dobre, všetko si vychytal do detailu, a tak nás presvedčil, že je pre nás tým pravým." K premiérovému představení nového člena by mělo dojít koncem února v Donovalech.

CELLS složili veřejný slib. Muzikantská čest má svou váhu, takže když se něco slíbí, mělo by se to i dodržet. Jak to nakonec ale dopadne s novoročními sliby slovenské thrashmetalové trojky 'ožran' Milan, 'pijan' Dan a 'abstinujúci alkoholik' Matej, to teprve uvidíme. Je ale fakt, že by již bylo na čase, aby se konečně pustili i do nějaké oficiální nahrávky. Zatím mají na kontě jen jedno promo a jeden singl. Momentálně tedy slibují: „Roku 2014 sme sa dožili iba preto, aby vokálno-inštrumentálne trio Cells dospelo k vyvrcholeniu a plody svojej onanie vylisovalo na kompaktný disk." Uvidíme tedy, jak se s tím slibem poperou.

CYNIC nabízejí další ukázku z právě vydaného alba Kindly Bent To Free Us. Právě titulní skladbu tento týden zveřejnili na serveru YouTube jako vektorově graficky zpracované lyric video a vy si jej můžete dopřát prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Kindly. Aktuální nahrávka vyšla 14. ledna u francouzských Season Of Mist a kromě titulního songu zde najdete dalších sedm skladeb, respektive osm, pokud si pořídíte de luxe edici obsahující navíc song Earth Is My Witness. Novodobá hudební orientace kapely, která se nese na pomezí progrese a fusion metalu, zůstává zachována i tentokrát.

DARK TRANQUILITY nenechávají nic ležet ladem a nepoužité skladby z loňského počinu Construct vydávají jako 7" EP singl. Ten vychází pod názvem A Memory Construct a kromě uvedeného songu zde najdete i další nevydanou – tedy nevydanou na poslední řadovce, ale jen jako samostatný singl – skladbu Sorrow's Architect. Aktuální limitovaný singl vychází k příležitosti amerického turné, které švédští death/melodici odstartovali 17. ledna v mexickém El Plaza Condesa, a právě na tomto turné si budou moct fanoušci onen singl zakoupit. Začátkem března pak bude k mání i v elektronické podobě. Kdo jste neměli možnost DT v Mexiku vidět, můžete si je připomenout starším kompletním videozáznamem z roku 2010, který najdete pod odkazem www.vimeo.com/67664973.

DIAMANTE podepsali smlouvu s Atomic Stuff Records, u kterých jim již brzy vyjde třetí album. Italská progresivně hardrocková formace se po vydání dvou studiových počinů na čas uložila k ledu, ale s nástupem letošního roku se hlásí o slovo právě dokončeným a co nevidět vydaným albem Ad Vitam Reditus. Skupina ve svém projevu zajímavě kloubí prvky klasického hard rocku Gentle Giant, Deep Purple či Uriah Heep a progrese Area, Bliglietto Per L'Inferno, Il Rovescio Della Medaglia nebo Locanda Delle Fate, to vše s patřičnou zvukomalebnou příchutí 70. let. Na aktuální nahrávce uslyšíte kromě dvou starších skladeb i šestici zbrusu nových kousků, které budou navíc doplněny o cover Ballo in Fa# Minore od klasického folkového skladatele Angela Branduardiho. O dalším dění v kapele se můžete informovat na stránce www.facebook.com/diamanterock.

EMBRYO hledají prostřednictvím Atomic Stuff Promotion vydavatele pro svou chystanou novinku. Skupina, která zasvětila svůj muzikantský život melodickému death metalu, si rozhodně nehraje jen na vlastním italském 'písečku', ale často vyráží i do Švýcarska a Německa; dokonce jste mohli slyšet její dva songy na soundtracku k video hře Kung Fu Factory: Supremacy MMA. Právě v těchto dnech prostřednictvím agentury ASP natočili ve studiu Isorella třískladbové Promo 2K-XIV, kterým by rádi oslovili nějaký renomovaný label, u něhož by měl vyjít jejich nový počin, jejž budou nahrávat v květnu tohoto roku. Pokud i vy patříte mezi příznivce spojení melodií a drtivého metalu, zde máte menší ochutnávku v podobě lyric videa ke skladbě The End Of The Beginning: www.youtube.com/The Begining

EUTHANASIA připomene během letoška své memoáry. Přestože havířovská doommetalová formace ohlásila v loňském roce definitivní ukončení činnosti, něco málo ještě nabídne svým fanouškům i letos. V roce 2014 by se totiž skupina dožila dvaceti let existence a toto výročí si přece jen ještě zaslouží nějakou tu pozornost. Návrat na pódia rozhodně nečekejte, ale jak Euthanasia právě prozradila, bude v průběhu roku pravidelně publikovat archivní materiály vzpomínající na její dvacetiletou kariéru aneb 'Kalendárium ke dvaceti letům kapely'. První vlaštovku již nyní najdete na kapelním Bandzone profilu www.bandzone.cz/euthanasia, kde se mimo jiné píše, že na rok 2015 připravují jisté překvapení. Co to bude, na to si budeme muset tedy ještě rok počkat.

LACUNA COIL představí svou novinku koncem března. Konkrétně 31. března se v Evropě objeví netrpělivě očekávaná nahrávka Broken Crown Halo, která by se měla přinejmenším vyrovnat poslednímu počinu Dark Adrenaline z roku 2012. O produkci se postarali Jay Baumgardner (P.O.D., Sevendust, Evanescence, Papa Roach) a Kyle Hoffmann (P.O.D., Bush, Zebrahead). Mastering měl na starosti Howie Weinberg (Rammstein, Soundgarden, Nirvana, Deftones, Pantera). Jak samotná skupina uvádí, deska bude pěkně temná a mohla by být jakýmsi filmovým soundtrackem dnešních dnů, s temným výhledem do budoucnosti. Netrpěliví fanoušci ale mohou svou chuť po Lacuna Coil částečně ukojit i bohatou kolekcí Original Album Collection, která vyjde 10. března u Century Media Records a bude obsahovat 37 klasických hitů. Pokud budete od 20. února pobývat na americkém kontinentu, můžete navštívit některou ze dvaceti zastávek připravovaného turné, které odjedou s kapelami SICK PUPPIES, EYES SET TO KILL a CILVER

SINBREED připravují nové album a evropským fanouškům jej představí 28. března. Formace, původně pojmenovaná Neoshine, v jejíchž řadách najdeme i bubeníka Frederika Ehmkeho a kytaristu Marcuse Siepena (oba Blind Guardian), novinku nazvala Shadows a vydá ji pod AFM Records. Kromě jiné propagace chystají i zbrusu nový videoklip. Další aktualizované informace najdete již brzy na oficiálních stránkách www.sinbreed.com.

SIXTH DIMENSION jsou 'vyzkratovaní'! Ne že by tedy mostecká thrashmetalová úderka odpojila své aparáty a narvala si elektrokabely do míst, kde slunce nesvítí, ale právě tento týden nabídla fanouškům k poslechu další ukázku z loňského EP počinu Přežít. Ta se jmenuje Zkrat a najdete ji na serveru Bandzone pod odkazem www.bandzone.cz/6thdimension. Dopřejte si tedy pěknou thrashovou divočinu, která vám serve nehty z prstů.

SUFFER AGE se připravují na křest! Přestože novinka nýdeckých metalistů vyšla pod názvem Between již loni, na oficiální křest teprve dojde. A stane se tak 1. února v třineckém klubu Bar-Rock-O. Křest přijdou podpořit i kapely SINFULL CROWD, PANTER, ONLY FOR LIFE a DISOLATION. Těšte se tedy na pěknou polízanici zahrnující žánry od melodického heavy metalu až po ten nejtvrdší deathcore. Ukázky z aktuálního alba si můžete poslechnout na webu www.bandzone.cz/sufferage.

TARATO:S umístili na YouTube kompletní záznam koncertu z loňského North Eastern Open Air festivalu. Divokou show krnovských hardcorových divočáků máte možnost streamovat prostřednictvím odkazu www.youtube.com/tartarO:s a můžete se již nyní těšit na další ročník, který tartarO:s naplánovali na 19. 7. 2014. Mezi potvrzenými kapelami nebudou chybět ani ostravští thtrash/deathoví drtiči ETERNITY nebo BAD FACE z Uherského Brodu.

TESLA pracuje na novém albu a sestavuje speciální setlist pro letošní koncerty. Jak nedávno prozradil jeden ze zakladatelů kultovní americké formace, kytarista Frank Hannon, skutečně se v těchto dnech pomalu připravují na svůj jubilejní desátý studiový počin. Zároveň však uvedl, že momentálně je pro ně ale prioritou pořádně se připravit na letošní koncerty, na které chystají speciální setlist, poskládaný především ze skladeb z alba Bust A Nut, od jehož vydání letos uběhne přesně dvacet let. Na další informace kolem příprav nového alba si tedy budeme muset ještě nějaký ten čas počkat.

TESTAMENT mají staronového baskytaristu! Jak legendární thrasheři tento týden potvrdili na svých stránkách, jeden z původních členů, baskytarista Greg Christian, se již podruhé, a dost možná i naposledy, rozhodl opustit jejich řady. Jak sám potvrdil, bylo to hlavně z důvodů otcovských povinností, přesto nevylučuje možnost aktivního hraní s nějakým vlastním projektem. Ačkoliv je tedy odchod možná poněkud nečekaný, překvapivé zřejmě není nové obsazení baskytarového postu. Ten si, rovněž již podruhé, podmanil Steve DiGiorgio, který v kapele působil v letech 1998–2004. Steve se tedy vrací přesně po deseti letech, ovšem nějakého extra sehrávání patrně nebude potřeba, takže již 22. února jej všichni fanoušci uvidí v Brisbane, kde Testament odstartují svou letošní sezonu koncertem v rámci putovního australského Soundwave Festivalu.

THE PARANOID skončili na psychiatrii! Populární 'paranoidní' slovenská partička se zbláznila a jejich hospitalizace v prešovském sanatoriu byla nevyhnutelná. Věci se samozřejmě mají docela jinak. Skupina mladých muzikantů se sice skutečně ocitla na sklonku loňského roku v prostorách psychiatrické léčebny, ale ze zcela prostého důvodu. Natáčela zde totiž svůj nový videoklip k songu Neviem ti povedať nie. Ten je zároveň další ochutnávkou z již třetí připravované desky a vychutnat si jej můžete díky odkazu www.youtube.com/Neviem

VAN CANTO nabízejí ochutnávku své nové desky Dawn Of The Brave. Přestože nový počin a capella formace vyjde u nás až 10. února, již nyní si mohou na YouTube kanálu Napalm Records příznivci německé zpívající skupiny dopřát poměrně rozsáhlou ochutnávku všech třinácti songů, kde nechybí ani covery The Final Countdown (Europe), Holding Out For A Hero (Bonnie Tyler), Into The West (Pán prstenů) a Paranoid (Black Sabbath). Aktuální preview najdete pod odkazem www.youtube.com/Van Canto.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky T.N.T.:
Telegrafistův Novinkový Týdeník - aneb T. N. T. 18/2012

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund