ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Tomáš Klus, Jiří Kučerovský
Publikoval: JO - Čtvrtek, 12.12. 2013 - 20:21:49
Rubrika: Reportáže

TOMÁŠ KLUS, JIŘÍ KUČEROVSKÝ
30. listopadu 2013, Loštice, Kulturní dům

Text: Lenka Přichystalová
Foto: Irena Přichystalová

Jen několik málo dní po ukončení svého podzimního tour se Tomáš Klus a Jiří Kučerovský zúčastnili charitativního koncertu v Lošticích u Olomouce, jenž se uskutečnil na podporu sdružení ARCUS, které pomáhá onkologicky nemocným pacientům a jejich rodinám. Večer nazvaný Mikulášská zábava obohatila i kapela Herrgott, majíc úlohu předkapely. Po vstupenkách se, naprosto nepřekvapivě, jen zaprášilo. Opět platilo, že kdo zaváhal s koupí lístku na akci, kde figuruje jméno Tomáš Klus, prostě a jednoduše nejel.

Začátek 'zábavy' byl na plakátech uveden na hodinu osmnáctou, početné skupiny dochvilných fanoušků se tedy logicky dostavily ještě před odbitím šesté hodiny večerní, jen aby si vyzvedli vrácenku a dozvěděli se, že Tomáš Klus s Jiřím Kučerovským zahrají až ve dvacet jedna hodin. Celkem dosti důležitá informace, která na plakátech bohužel chyběla. Ale nevadí, i ti nejvíce netrpěliví se nakonec dočkali. Čas v místních restauračních zařízeních utekl jako voda – pokud si tedy někdo nekrátil čas se zmíněnou předkapelou – a devátá hodina se docela rychle přiblížila. Slyšet poslední tři písně od HERRGOTT bylo tak akorát, aby člověk kriticky zhodnotil nasvícení a aby povzdechl nad jedním z největších nepřátel fotografů – umělým kouřem. Hudebně zde asi nebylo příliš co hodnotit. Zkrátka pohodová rocková zábavovka s lehkou punkovou příchutí, která evidentně nepatřila ke středobodu zájmu příznivců netrpělivě očekávané dvojice.

Strategicky výhodným místem k pozorování následujícího dění se nakonec ukázal být prostorný balkon, na kterém člověk nemusel bojovat o trochu toho místa k životu, jak se muselo zákonitě dít v sále, který se nečekanou rychlostí naplnil k prasknutí. Publikum nedočkavě hlučelo, ale tentokrát se bohužel dvojici TOMÁŠ KLUS – JIŘÍ KUČEROVSKÝ nepodařilo nastoupit na pódium včas. Nikoliv však jejich vlastní vinou. Jednoduše se musely nazvučit kytary, a tato činnost trvala přece jen o něco déle, než by si všichni přáli. Nakonec jsme ale mohli zvolat heuréka, a Tomáš s Jiřím hrábli do strun. Zvuk byl, tedy alespoň nahoře, uspokojivý, umělého kouře značně ubylo, jen ta světla, ta změnou bohužel neprošla. Podobné hudební stánky jsou na tom se zajištěním profi techniky ale taky docela na štíru, takže to asi nemá smysl nějak více rozmazávat. O to nejdůležitější se totiž postarala samotná dvojice interpretů. Hudební výkon na pódiu bych shrnula jako klasický koncert Kluse a Kučerovského, tedy mluvení tak akorát, plno vtipu a samozřejmě kvalitní muzikální projev. Mimo jiné zazněly tradiční Pocity, Marie i Sibyla, Nina byla odzpívaná celým sálem, ke spokojenosti všech byla zahrána i píseň Pánubohudooken a ke spokojenosti mé Napojen, píseň z připravovaného alba. Po hudební stránce (opět) dech beroucí koncert. Ono by bylo určitě snadnější pánům něco pro změnu vytknout, ale ač tak nad tím přemýšlím, nebylo vlastně příliš co. Přesto jsem nebyla ze samotného koncertu tolik pozitivně nabitá jako v předchozích případech a těžko říci, proč tomu tak bylo. Snad to bylo jen tím, že jsem si letos vystoupení populární dvojice dopřála poněkud více než v jiných letech, tudíž jsem se nedočkala ničeho překvapivého. Tomáš klasicky odvážně pobíhal mezi lidmi a společně s Jiřím se vzájemně popichovali a házeli jeden fór za druhým na všemožná témata. Jedinou změnou tedy snad byla jen na přání složená píseň v rytmu reggae na téma tvarůžky (jak jinak, když jsme byli přímo v 'hlavním městě', kde se tato 'vonící' delikatesa vyrábí) a Praděd. Samozřejmě, kdo letos neměl možnost Tomáše Kluse a Jiřího Kučerovského vidět v akci, užíval si i toto vystoupení mnohem intenzivněji než já. Přesto ale, jak jsem uvedla, byl koncert v Lošticích dech beroucí a bezvadný, a pánové rozhodně nic nepokazili.

Jelikož se celý sobotní večer nesl v duchu konání dobra – jak už bylo zmíněno –, výtěžek z akce byl věnován sdružení ARCUS a všichni účinkující se zřekli honoráře. Je krásné, že stále existují lidé, kteří jsou ochotní pomáhat druhým, a i když si to možná návštěvníci Mikulášské zábavy mnohdy ani plně neuvědomovali, i oni se velkou měrou podíleli na pomoci pacientům s onkologickými problémy. Takže, subjektivní pocity stranou, dobrá věc se povedla – a o to tady přesně šlo.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund