ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Dr. Living Dead!, Brutally Deceased, Nahum
Publikoval: JO - Úterý, 26.11. 2013 - 23:05:11
Rubrika: Reportáže

DR. LIVING DEAD!, NAHUM, BRUTALLY DECEASED
17. listopadu 2013, Ostrava, klub Barrák

Text: Ondra Kubíček
Foto: Ondra Kubíček

Ostravský music club Barrák se stal čtvrtou a zároveň poslední zastávkou společné české tour kapel Dr. Living Dead! ze Švédska a tuzemských Brutally Deceased. Třetí doplňující kapelou se pro Ostravu stali místní zabijáci Nahum.

Právě NAHUM odstartovali pekelnou řežbu deathových rifů a zběsilého zpěvu. Kapelu, skoro na den přesně před měsícem, postihla smutná událost, kdy kytarista Tomáš dostal mozkovou příhodu. Naštěstí to byla příhoda menšího rázu, a i když s menšími zdravotními následky, dokázal se z toho vylízat. Nahum byli nuceni odříct naplánované koncerty, ale Tomáš se ukázal být bojovníkem a znovu se postavil na pódium, vzal kytaru do ruky a hrál, jako by se chtěl smrti vysmát. A protože v klubu nechyběla ani zpěvačka Veronica z Up!Great, bylo vystoupení ozdobeno i o její přítomnost v tradičním duelu s vrchním chrličem Pavlem. Údernost a tvrdost Nahum dokázala fanoušky pěkně nakopnout, a připravit je tak na další kvalitní produkci.

Tou byli již avizovaní BRUTALLY DECEASED, kteří se s tím rovněž příliš nemazlili. Jedna palba střídala druhou a zvědavců pod pódiem se objevovalo čím dál víc. Svým nekompromisním deathmetalovým stylem, jak sami rádi uvádějí 'nach Stockholm', vskutku zaujali, ačkoliv to severské směřování není pro ně vždy směrodatné. Ano, neskutečná syrovost a tu a tam i poměrně výrazné melodie – patrné především z jejich aktuální nahrávky Glory Days, Festering Years – je přesouvají někam na sever Evropy, ale určitě svým pojetím mohou zaujmout i příznivce, kteří upírají svou pozornost k jiným deathmetalovým končinám. Kluci předvedli opravdu dost dobrý výkon, a nebylo tak pochyb o tom, že předskakování před Napalm Death a Hypnos na jejich společném turné v roce 2012 nebylo určitě náhodné, ale zcela zasloužené.

Nejvíce se ale všichni těšili, až se na barráckém pódiu objeví 'Švéďáci' DR. LIVING DEAD! a ukážou svoje lebkounské masky, které jim schovávají bezpochyby ještě hrůzostrašnější ksichty. Borci se s tím vůbec nepárali, dokonce ani nepotřebovali zvukovku. Holt takoví to jsou bombarďáci. Každopádně svou agresivitou strhli do pogovacích tanečních kreací první řadu fanoušků a vzápětí uvedli do varu celý Barrák. A to se jim musí nechat. Ono je vždycky poznat, že do Česka přijela zahraniční kapela. Má to prostě jinou šťávu, v tomto případě slušně ochucenou pořádnou dávkou hardcoru, thrashe a drsného crossoveru. Škoda jen že na koncert těchto tří docela významných kapel se přišlo podívat jen třicet tři platících lidí! Těžko říct, co za tímto nezájmem stálo. Zda to byla skutečnost, že koncert vyšel na neděli a hodně lidí se chystalo do práce, nebo už tak zlevněné vstupné (150 kaček) bylo stále pro lidi na Ostravsku hodně a nebo všichni slavili státní svátek v poklidu místních putyk debatováním o tom, jak ta dnešní doba stojí za hovno. Pokud ale budou v Barráku vystupovat podobně kvalitní spolky, určitě ta doba nebude tak zlá; a kdo se o tom nepřišel přesvědčit na vlastní uši, měl prostě smůlu.

Exklusivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund