ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Hanka Fišerová, Peter Baran – Svatba ve znamení rocku
Publikoval: JO - Pondělí, 21.10. 2013 - 07:52:45
Rubrika: Zákulisí

Hanka Fišerová, Peter Baran – Svatba ve znamení rocku
21. září 2013, hrad Kost

Text: Lenka Přichystalová
Foto: Jiří Resl

V případě, že vám leze krkem všechno, co se klasické svatby týče, tedy nevěsta ve sněhově bílých šatech, ženich v nudném černém obleku a bílé košili, stovky třpytivých ozdob, Mendelssohn a prostory místního úřadu, radnice či kostela, a hlavně pokud jste v srdci odvážný rocker, nebojte se být jiní a originální v ten slavnostní den, kdy své drahé polovičce plánujete říct 'ANO'. Uznávám, že všechny svatby jsou svým způsobem krásné a dojemné, ale svatba, jakou měli naše fotografka HANKA FIŠEROVÁ a náš redaktor PETER BARAN, to vám byl skutečně nářez. Byl to den, na který budou vzpomínat nejen naši novomanželé, jejich rodiny a přátelé, ale jistě i zaměstnanci a návštěvníci hradu Kost, kde se celá tato akce odehrávala. Mimochodem, k tomuto hradu má Hanka velice blízko, byla tu nespočetněkrát, poprvé už u mamky v bříšku, takže při výběru místa, kde by se rocková svatba mohla konat, „nás jiný hrad ani nenapadl," netajila se jednoduchým rozhodnutím nevěsta.

I když seznámení Hanky a Petera bylo jako okopírované z amerického romantického filmu, jejich svatba nebyla žádným bílo-růžovým klišé. Po několika měsících příprav a stresu v sobotu v 10.45 po staleté hradní cestě kráčel směrem k hradní kapli zástup svatebčanů více či méně oblečených v rockovém (a přesto krásném!) ošacení. Největší pozornost však samozřejmě budil ženich, a na konci zástupu krásná nevěsta. Náladu lehce kazil podzimní déšť, ale věřím, že to přece pršelo štěstí; navíc, co víc si přát pro rockovou svatbu nežli pochmurnou zataženou oblohu... Ženich i nevěsta nastoupili za zvuku songů jejich srdcím nejbližších a oba, stojíce před kamenným oltářem a v gotickém oblečení, působili jako zjevení z minulosti, přesto však svým způsobem přirozeně zapadali do interiéru kaple. V okamžiku, kdy si řekli vzájemné ano, nebyla jsem sama, kdo byl dojat k slzám – i přes fakt, že rockeři nepláčou.

Na cestě z kaple do hradní restaurace U Draka, kde se konala svatební hostina, svatebčané opět budili pozornost, někteří turisté dokonce neodolali a pořídili si pár fotek do rodinných alb. Ani samotná hostina nebyla klasická polévka s knedlíčky a svíčkovou či řízkem s bramborovým salátem, ba naopak, u svatební tabule vyzdobené v červeno-černých barvách nás čekalo pětichodové zvěřinové menu s ochutnávkou červených vín.

Po absolvování odpolední prohlídky hradu se rozjela zábava s živou kapelou, jejíž jméno bych ráda uvedla, ale pánové hrají spíš jen tak pro radost a ne příliš často, což bylo chvílemi na jejich hudebním výkonu dosti poznat. Ovšem s přibývajícími hodinami a vypitými alkoholickými drinky to bylo jedno všem včetně mě, a jednoduše jsme si užívali krásný večer protkaný písněmi lidovými i bigbítovými.
Do větších detailů se v tomto reportu již pouštět nebudu, zvědavcům to postačí, a na dodání odvahy či nápadů těm, kteří se chystají nebo by chtěli něco podobného, to je snad dostačující. Jen si ještě dovolím několik vět na závěr. Velkou část přání novomanželům jsem spolu s ostatními napsala do knihy pro ten den speciálně zavedené, ale nemůžu si odpustit následující: „Do budoucna vám, milá Haničko a milý Peter, přeju jménem svým, a doufám, že i jménem všech redaktorů i čtenářů RockShocku, abyste i v budoucnu měli odvahu vybočit z davu, abyste vždy našli odvahu splnit si své sny, a hlavně aby vás nikdy neopustilo to rockerské nadšení, které dodalo vašemu svatebnímu dni originální myšlenku. Ať jsou vaše rozhodnutí i činy tak nezapomenutelné, jako bylo vaše 'ano' 21. 9. 2013 na hradě Kost."

www.kinskycastles.com/hrad-kost.htm

Exklusivní fotogalerie z celého koncertu zde!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Zákulisí:
Pavla Kapitánová je po smrti!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund