ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

ReSPeKT – Druhá šance
Publikoval: JO - Čtvrtek, 17.10. 2013 - 21:20:26
Rubrika: Recenze

RESPEKT – Druhá šance
Vlastní náklad / 18:52

Dnešní hudebně přesycená doba klade na nové kapely poměrně značné nároky. Aby se formace alespoň trochu prosadily, musejí se snažit být v mnoha směrech co nejrychlejší, nejbrutálnější, nejprogresivnější, nejavantgardnější, podle toho, jakému hudebnímu žánru se věnují. Proto je občas docela fajn narazit na kapelu, která si nedělá těžkou hlavu z toho, aby byla nej-, ale snaží se pokud možno dělat muziku poctivě a především pro pobavení všech. A právě takovou pohodovou partou jsou i karvinští ReSPeKT, kteří před nedávnem přišli se svou první oficiální nahrávkou Druhá šance.

Posluchači zejména v západní části naší republiky asi nebudou s tímto seskupením příliš obeznámeni, takže asi nebudou mít ani páru o tom, že dřívější tvorba (zahrnující jen demo nahrávky) nebyla příliš vzdálená tomu, co produkuje rovněž karvinská Doga. Podobnost zpívajícího kytaristy Kimmera s Izzym byla opravdu hodně nápadná. ReSPeKT ovšem popadli svou 'druhou šanci' pořádně za pačesy, částečně se oprostili od okolních vlivů, což není v hardrockovém ranku právě jednoduché, a vytvořili materiál, který by mohl zaujmout zejména posluchače, kteří mají rádi hned od začátku ve všem jasno. Přímočará muzika, nezřídka ozdobená rockn'n'rollovým puncem, jasné a srozumitelné texty, to by mohlo na jedné straně svádět k označení 'zábavová kapela', ale mnohem lépe se bude jejich muzika určitě vyjímat na letních festivalech, kde pivo teče proudem a o dobrou 'zábavu' není nouze. Třeba hospodská hymna Jdem do putyky je k tomu přímo předurčená, ale dost dobře se bude tohle CD hodit i na nějakou 'bezstarostnou' jízdu autem.

Tady by to chtělo ale dovybavit se ještě nějakým dalším kotoučkem, neboť Druhá šance není zrovna kdovíjak dlouhá. Určitě by se k ní hodilo označení formátem EP. Celkem zde totiž najdeme pět skladeb plus Outro a bonus. Jenže i těch pět, respektive šest kousků má co nabídnout a překvapivě jejich počet stačí k tomu, aby byla nahrávka i docela pestrá. Zmiňovaná Jdem do putyky je tedy typická rock'n'rollovka, navíc ozdobená silným melodickým refrénem. Tím je opatřena třeba i klasicky hardrockově laděná titulní Druhá šance či Na kolenou. Poměrně zvláštně vyzní Předsevzetí, obsahující pasáže ne nepodobné Dark Gamballe, pokud si tedy odmyslíme jejich elektrometalové ozdůbky. Outro, to je pro změnu punkrockový úlet na závěr. Trošku rozpačitě vypadá akorát Když struny zrezaví. Ano, když struny zrezaví, tak to blbě zní, ale blbě rovněž zní, když refrénový popěvek „u-u-u-u" taky neladí, abych tak nějak parafrázoval samotný text. Možná to je ale jen taková recesistická vsuvka, ostatně jako i bonus v podobě vytažené stopy nepovedeného doprovodného zpěvu baskytaristy Bišopa.

Zda si tahle parta vyslouží podobný 'respekt' jako jejich o poznání slavnější rodáci, ukáže samozřejmě až čas. První oficiální studiová ochutnávka – nutno dodat, že jablunkovské GM Studio dodalo nahrávce pěknou hardrockovou fazonu – ale nedopadla vůbec špatně. Pokud máte chuť na něco nekomplikovaného, pohodového, rockově energického a typicky českého (nechápat jako něco negativního), Druhou šanci vám můžu rozhodně doporučit.

minimum 1, maximum 5 Jiří Olszar

www.bandrespekt.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund