inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Vision Days – Don’t Worry Be Punk
Publikoval: JO - Úterý, 17.09. 2013 - 21:20:42
Rubrika: Recenze

VISION DAYS – Don't Worry Be Punk
Hope Rec. / 38:00

Vision Days na novém albu přetvořili slavnou parafrázi o tom, že se nemáme bát a bude dobře, na to, že se nemáme bát, neb bude punk. Ano, v jejich podání se opravdu nikdo nemusí bát o to, že by jeho těžké boty zůstaly v koutě a v klidu. Tahle parta je na scéně již nějaký ten rok a během svého fungování prošla určitým vývojem až do dnešní podoby syrového punku, který mě nikdy příliš neoslovoval. Nejsem příznivcem kapel, které si na vše postěžují, pak nám řeknou, kolik toho kde vychlastali, a je konec. A že si tihle chlapci nikdy servítky moc nebrali...

Nová deska však je přece jen jiná. Má z mého pohledu dvě tváře. Jedna je tvář koncertní a jedna je tvář poslechovo-umělecká (zní to strašně že?). Slyším zde totiž jak ryzí koncertní vypalovačky s jasným ksichtem a jasně danou linkou, tak i písničky, které jsou textově opravdu povedené a mají zajímavé aranžmá. Úvodní tři pecky patří do první kategorie. Otevírací Bezstarostná vám řekne, že: „se s ničím nemáte srát a pogovat, žádnej strach, bude punk a na zbytek kašli..." Fajn, proč ne, ale pro náročnějšího posluchače drobet málo. Pomyslnou korunu rozjezdu dává singlová Cesta do hlubin punkáčovy duše, která je naprostou klasikou: „Na hlavě máme barevný číra a naše heslo je punk neumírá, nebudem nikdy součástí řady, na to, že jsme punkáči, jsme hrdý..." Pak pár klišé o tom, jak po vás koukají lidé na ulici, jak je vyfuckovat a je klid. Tisíckrát řečeno, tak proč ne po tisící prvé. Upřímně si myslím, že doba, kdy se lidé otáčeli za punkery s barevnými vlasy, už je dávno ta tam a dnes se může vzhledem punkera vyděsit leda nějaká babička či dědeček. Dlužno ovšem dodat, že písnička má silnou melodickou linku a jsem si naprosto jistej, že na koncertech bude patřit k naprostým top hitům kapely. Takže účel jistě splní. Je zde tedy onen klasický dvojí pohled. No nic, jedem dál. Vítězství na splátky je písnička, která už je přece jen drobet odlišná, ač se to nemusí na první poslech zdát. Není to prvoplánová věc, je dobře otextovaná a má kvalitní melodickou linku, začíná být znát, že potenciál tu opravdu může být! Ten už naplno potvrzuje skladba Moderní a veselá, která je z mého pohledu textově prozatím nejlepší a s krásným nadhledem popisuje současnou internetovou dobu s autentickým vyznáním, že vlastně ať chceme či nechceme, každý to vlastně má rád a využívá moderní doby, jak se mu to hodí a jak ho co baví. Old punks si může každý vyložit po svém, jak je vlastně myšlená, nicméně nijak nevyčnívá z řady songů. Určitě zajímavější je další track s názvem Nekonečnej boj.Kvalitní vokál a melodie utvářejí fajn atmosféru písničky, kterou si posluchač jistě zapamatuje. Tou další, která vyčnívá, je písnička Ať nám to stojí,která je obsahově velmi silná a krásný podkres harmoniky vykresluje zatím asi největší hitovku desky. Ovšem až do předposledního Battlefieldu, který z mého pohledu zcela ční nad ostatními songy!

Kdybych to měl shrnout, platí onen dvojí metr. Pokud bych byl osmnáctiletej punker s čírem a těšil se, jak si zapoguju, tak budu skákat nadšením do stropu nad drtivou většinou písniček, pokud na to mám koukat jako člověk s hudebním nadhledem, co nežije punkový život, tak je to i na české scéně pouze lepší průměr. To ovšem z mého pohledu není vůbec špatné. Pozor! Před nepříliš vzdálenými časy jsem lámal nad hudbou skupiny pomyslnou hůl, tahle deska ale jasně ukazuje, že potenciál zde je! A pokud se nasazená laťka udrží či dokáže ještě navýšit, myslím, že skupiny jako N.V.Ú. mohou s klidem odejít do důchodu, neb až jejich čas nastane, budou zde mít důstojnou náhradu. Již teď se Vision Days zařadili po jejich bok! Takže punkáči, nebojte se, punk zcela jistě bude i dál!

minimum 1, maximum 5 Michal Ton

www.visiondays.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund