inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Další rána pro rockový svět – zemřel Milan Peroutka
Publikoval: JO - Sobota, 04.05. 2013 - 23:08:33
Rubrika: Zákulisí

Text: Jiří Olszar
Foto: Mirek Valenta

Tuzemští fanoušci se ještě nestačili vzpamatovat z nečekaného úmrtí kytaristy Slayer Jeffa Hennemana a do jejich srdcí zaťal osud další nemilosrdnou ránu. MILAN PEROUTKA, bubeník legendární skupiny OLYMPIC, dnes ráno za zatím nejasných okolností zemřel na zahradě svého domu v Praze. Bylo mu pouhých 49 let a nečekaná zpráva je o to víc šokující, že ještě tento pátek bez jakýchkoliv zjevných problémů odehrál úspěšné vystoupení v Karlových Varech, které bylo jednou ze zastávek probíhajícího turné k padesátiletému výročí jeho domovské formace. To bylo samozřejmě s okamžitou platností zrušeno a jisté nejsou ani další naplánované koncerty.

Milan Peroutka se stal členem Olympiku v roce 1986, kdy nahradil Petra Hejduka, který se již rovněž před lety odebral do rockového nebe. První nahrávkou, na níž se podílel, byla velice úspěšná deska Bigbít, kterou skupina otočila žánrové kormidlo od klasického rocku k mnohem tvrdšímu hard & heavy stylu. Od té doby byl nedílnou součástí tohoto populárního rockového kvartetu, vedeného nestárnoucím frontmanem Petrem Jandou, a podílel se na všech dalších studiových počinech včetně posledního řadového alba Sopka z roku 2007. Před příchodem do Olympiku hrál například ve skupinách Kvintet FM, S.L.S. Leška Semelky či OK Bandu. Ani pak však neodmítal spolupráci s dalšími soubory a interprety. Hrál třeba v kapelách Honzy Kalouska, Janka Ledeckého či Marcely Březinové a nějakou dobu byl i členem ASPM Jana Spáleného.

Díky jeho ochotě při spolupráci bude jeho spoluhráčům chybět nejen jako vynikající muzikant, ale především jako přítel a kamarád. Fanoušci pak budou na populárního ‘Ferdu‘ vzpomínat zejména jako na výborně naladěný hnací motor legendárního souboru, který vznikl dva roky před jeho narozením. V poslední době sahala smrt do rockových řad poměrně často, přesto se i ten nejdrsnější rocker bude s podobnými ztrátami jen těžko vyrovnávat. Ať je to jak chce, s Milanem Peroutkou odešla další výjimečná hudební osobnost, po níž půjde prázdné místo jen stěží zacelit.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Zákulisí:
Pavla Kapitánová je po smrti!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund