ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Zemřel Jeff Hanneman – kytarista legendárních Slayer
Publikoval: JO - Pátek, 03.05. 2013 - 09:52:45
Rubrika: Zákulisí

Text: Jiří Olszar
Foto: archiv Slayer

Další šokující zpráva proletěla včera hudebním světem. Kytarista a zakladatel legendární thrashmetalové formace SLAYER, příslušníků tzv. Big Four, JEFF HANNEMAN, celým jménem Jeffrey John Hanneman, zemřel včera v kalifornské nemocnici v dopoledních hodinách místního času na selhání jater.

Jeff již delší dobu bojoval s vleklými problémy způsobenými kousnutím pavouka. K tomu vlastně došlo již někdy začátkem roku 2011 a 23. duben 2011 byl dnem, kdy jej mohli fanoušci naposledy vidět na pódiu s parťáky z jeho domovské formace. Až v květnu 2012 byla odhalena příčina jeho vleklých zdravotních problémů; hrozila mu dokonce amputace ruky a pohyboval se docela blízko i na hranici života a smrti. V tu chvíli byl na tom kytarista opravdu špatně. Nicméně úspěšná léčba začala přinášet své ovoce v podobě postupného uzdravování. Po několika operacích, transplantacích kůže a rehabilitacích se Jeff pomalu dostával opět do formy a fanoušci byli nadšeni i z toho, že po dlouhé době opět začal cvičit i na kytaru. Dokonce se ukázal na několika zkouškách Slayer, ale na aktivní koncertování to zatím nevypadalo. Na jeho postu se tak mezitím vystřídali Pat O’Brien (Cannibal Corpse) a Gary Holt (Exodus). Právě s Gary Holtem měli Slayer odjet i nadcházející turné, neboť Jeff se ještě stále necítil natolik v pohodě, aby byl schopen odehrát celé koncerty. Události ovšem nabraly zcela jiný směr a po včerejším nečekaném Jeffově odchodu není vůbec jasné, zda se skupina do turné vůbec pustí.

Jeff Hanneman vytvářel spolu se svým kytarovým kolegou Kerrym Kingem opravdu neskutečná kytarová kouzla a tato vzácná symbióza bude patrně navždy ve hře legendárních thrasherů chybět. Určitě ale nebude během koncertů chybět na pódiu jeho duch, který je nesmrtelně vtisknut do jeho autorských a dnes po právu kultovních skladeb Angel Of Death, Raining Blood či War Ensemble, které mají své neodmyslitelné místo i v současných setlistech Slayer. Ještě spoustu výborných songů mohl napsat, ale smrt si zkrátka nevybírá a bere s sebou všechny bez rozdílu věku, popularity či talentu. A ten Jeffův talent byl vskutku výjimečný. Nemůžeme tedy udělat nic jiného, než tiše uctít jeho památku a poděkovat za jeho přínos thrash metalu; bez jeho přičinění by možná nebyl tento agresivní styl tam, kde je.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Zákulisí:
Pavla Kapitánová je po smrti!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund