ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Immer – Separation
Publikoval: JO - Pondělí, 22.04. 2013 - 18:13:10
Rubrika: Recenze

IMMER – Separation
Vlastní náklad / 53:17

Letos je to sedm let, kdy se severomoravští Immer vrátili na hudební scénu, aby mohli okusit, jaké to je vydat si své vlastní plnohodnotné album. V 'předcomebackovém' období se totiž mohli pochlubit jen jednou demo nahrávkou. Jak je ovšem vidět, skladatelská chuť po návratu nijak neopadla, takže si na konto připisují již třetí oficiální nahrávku Separation.

Pokud budete hledat kapelu, která vás nezklame a naservíruje vám přesně takovou muziku, jakou od ní očekáváte, tak právě u Immer jste na správné adrese. A nezklamali ani v tom, že na každé desce se objevuje jiný bubeník. Původní dvojice Tomáš 'Sikes' Sikora (zpěv, baskytara) a Ivo 'Šušo' Řezáč (kytara) stojí dál neochvějně u kapelního kormidla, ovšem za bicí se tentokrát usadil Petr 'Špendlík' Czendlik (ex-OLD, ex-After Dark). Další jistotou, na kterou se můžete rovněž spolehnout, je již potřetí navštívené GM studio Martina Roženka (Ador Dorath), který společně s kapelou vytvořil opět ten masakrující deathmetalový sound, který svou dekapitující silou odděluje (docela příznačně) hlavy od zchátralých tělesných schránek posluchačů. Stále přitom zůstává zachována čistota projevu, takže zde nedochází k problému, že by snad někdo něco neslyšel, pokud tedy předchozí den nestrávil na grindcorovém koncertu s 'květákem' zabořeným v repráku. Ten zvuk je zkrátka parádní a kdo slyšel předchozí nahrávky, patrně ví, o čem hovořím.

Immer ovšem nezklamali ani po hudební stránce. Nepouštějí se bezhlavě do nějakého experimentování a tlačí tu svou nadupanou deathmetalovou káru dál í s tradičními heavy přívlastky, občasným doomovým zahuštěním a tu a tam nabídnou i jakýsi crazy útěk od immerovské reality, což je jim ale taky vlastní. Ivo s Tomem tvrdili, že když na to přijde, klidně na nahrávku prdnou deathmetalové blues. A ejhle, ono zde skutečně je, konkrétně v songu Old Man Blues. A protože je od blues jen krůček k rock'n'rollu, hned v následující Hellrider to nakopne kapela přesně v tomto duchu, tedy s patřičným deathovým přitvrzením. Hell'n'roll jako kráva, zároveň i jeden z nejsilnějších momentů alba. Na podobně divoké jízdy ovšem narazíte i jinde. Například během úvodní a zároveň titulní Separation vám bude rovněž velice slušně hořet koudel u prdele. Ovšem nejen divokostí jsou Immer živi, takže jak již bylo zmíněno, občas se zde až doommetalově přibrzdí a obloha se zatáhne temnými mraky, aby ji následně projasnily heavy paprsky s poměrně slušnými melodickými linkami. Tady se určitě proti předchozím nahrávkám posunuli o kousek dál.

Přestože je z nahrávky i při domácím poslechu cítit pořádná dávka energie, určitě si tuhle bandu dopřejte i naživo. Tam má jejich muzika ještě větší grády. Separation samozřejmě mohu jen doporučit. Je to sice deska, od které víte, co můžete čekat, přesto vás občas některé momenty překvapí. A pokud ne, určitě vás při poslechu nenechá jen tak v klidu posedávat. Volume doprava, sousedi špunty do uší, dálnice do pekla je připravena!

minimum 1, maximum 5 Jiří Olszar

www.immer.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund