Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Dave Lombardo opět vyhozen ze Slayer
Publikoval: JO - Neděle, 24.02. 2013 - 23:45:43
Rubrika: Zákulisí

Text: Jan Martinek
Foto: Jiří Rogl

Bubeník thrashmetalové legendy Slayer DAVE LOMBARDO tento týden na svých internetových stránkách otiskl dlouhé prohlášení, ve kterém oznamuje, že se nezúčastní australského turné Slayer. Turné začíná 23. února a posléze se přesune do Evropy.

Celé prohlášení jednoho z nejznámějších metalových bubeníků zde:
„Rád bych se osobně omluvil všem fanouškům v Austrálii, kteří si koupili lístky na naše turné a očekávali, že mě jako obvykle uvidí za bicími. Takže abyste se všichni dozvěděli pravdu, na sklonku dne 14. února jsem byl informován, že australského turné se jako bubeník Slayer nezúčastním. Jsem smutný, a abych byl úplně upřímný, jsem celou situací šokován. V minulém roce jsem zjistil, že 90 % našeho příjmu z turné se rozuteklo na poplatcích jako platby manažerům a podobně, které kapelu stály miliony dolarů, přičemž jen deset nebo méně procent se rozdělilo mezi nás čtyři.Podle mého názoru by byznys kapely takhle neměl fungovat. Snažil jsem se to nějak napravit a dal jsem o tom vědět svým spoluhráčům. Tom Araya a já jsme najali auditory, aby zjistili, co se stalo, ale přístup k detailním informacím a dokumentům mi byl odepřen. Vánoce a Nový rok jsem strávil s vědomím, že jsem v roce 2012 hrál všude po světě, ale kromě malé zálohy jsem za to nedostal zaplaceno ani jsem nedostal pořádné vyúčtování za celoroční pocení krve na pódiu. Aby toho nebylo málo, bylo mi řečeno, že nedostanu zaplaceno, dokud nepodepíšu dlouhodobou smlouvu, ve které nejenže není žádné písemné ujištění, na jakém základě bude management vyplácet peníze, ale podle které bych ani nemohl nahlédnout do finančních záležitostí kapely. Smlouva mi také zakazovala poskytovat rozhovory a vyjadřovat se jménem kapely, zkrátka mi měla zacpat pusu. Minulé pondělí jsem si sedl s Tomem a Kerrym Kingem, abychom začali zkoušet na australské turné, a navrhl jsem nový byznysový model, který by podle mého přesvědčení nejlíp ochránil Slayer, abychom mohli v klidu dělat to, co nám jde nejlépe... hrát pro naše fanoušky. Kerry King dal jasně najevo, že o žádné změny nestojí, a řekl mi, že jestli s tím nesouhlasím, najde si jiného bubeníka. Ve čtvrtek jsem přijel v jednu hodinu na zkoušku, jak jsme se dohodli. Kerry se však neukázal. V půl sedmé večer jsem dostal e-mail od právníků, že za mě Slayer mají na australské turné náhradu. Zůstává ve mně naděje, že si naše problémy dokážeme vyřešit. Ale ještě jednou se omlouvám všem fanouškům v Austrálii, kteří utratili své peníze a doufali, že uvidí na pódiu tři původní členy Slayer. Těším se, že se v budoucnu potkáme." Dave Lombardo

Kdo vlastně Lombarda na bubenické stoličce nahradí, je zatím jasné jen pro australské turné. Bude jím Jon Dette, který jede s Anthrax turné právě po australském kontinentu. Zajímavé na tom je například i to, že na některých štacích se obě kapely sejdou ve stejný den (např. Soundwave Festival), takže na Jona čeká vskutku slušný zápřah v podobě dvojitých koncertů. A možná ještě zajímavější fakt je, že Jon již se Slayer v minulosti na turné vyrazil, konkrétně na podporu alba The Undisputted Attitude, ovšem skupinu následně opustil kvůli nesnášenlivosti s Kerrym Kingem. Zatím se ale neví, jestli se Lombardův 'vyhazov' týká jen australského turné, nebo i následující šňůry v Evropě, která Českou republiku zřejmě nezasáhne.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Zákulisí:
Pavla Kapitánová je po smrti!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund