ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Valury – Líní apatičtí srdcaři
Publikoval: JO - Sobota, 26.01. 2013 - 20:12:54
Rubrika: Underground

Text: Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

V loňském roce se česká HC/punková undergroundová scéna rozrostla o další zajímavou smečku, která si nechala vepsat do rodného listu jméno VALURY a se zatím jedinou demo nahrávkou Nasrat!! se vrhla do nelítostného boje o fanouškovskou přízeň. Undergroundoví znalci existenci tohoto spolku určitě již zaznamenali, těm ostatním přinášíme krátké představení v následujícím medailonku.

Přebytek tvůrčích nápadů, které se příliš nehodily do produkce domovských kapel, svedl dohromady v květnu 2012 trojici líných apatických... jak jen to napsat slušně, když i klasik praví, že „kurva se neříká".Asi bude stačit čtenáře odkázat na kapelní Bandzone profil ( www.bandzone.cz/valury), po jehož prostudování budou mít v tomto směru alespoň trochu jasno. Informací je zde sice poskrovnu, přesto jich lze několik zajímavých vyčíst. Tou zásadní a určitě nejzajímavější je samotné personální obsazení. Za bicí artilerií se usadil 'desetiletý louda' VÁCLAV VANÍČEK, aktivně působící ve skupinách Akutní Potřeba a Feeble Minded. Jeho dřívější účinkování v kultovních smečkách In Articulo Mortis a Amok jej doslova pupeční šňůrou spojuje s 'bass-masturbujícím začátečníkem' RICHARDEM ABRAHAMEM, kterého si metaloví fans mohou pamatovat i z reinkarnovaných Assessor či jako pořadatele Adipocire festu a Leucaemia festu. Podobně je bubeník propojen i s 'rapo-screamo-zpěvo-kytarovým flákačem' LUBOŠEM ŠTANCLEM, jenž je rovněž 'Akutně Potřebný' ve výše zmiňovaném spolku a ve Valury se stará i o textovou stránku.

Přestože jsou Valury zatím bráni jako projekt, začínají své líné prdele pomalu vystrkovat i na pódiích. Jak sami uvádějí, zahrají rádi kdekoliv na světě, takže je můžete klidně pozvat i do toho nejzaplivanějšího pajzlu. Podmínkou ovšem je, aby byla zajištěna slušná návštěva (minimálně tedy tři a půl člověka, aby se kapela necítila v přesile), přátelská atmosféra bez idiotů šlapajících po lidských právech, dostatek chlastu, po kterém budou mít alespoň týden kocovinu, ale neoslepnou, a určitě nepohrdnou něčím, co nestihne utéct na strom... Zmínka o porušování lidských práv je zde zcela na místě, neboť pro samotnou skupinu je tato otázka hodně důležitá. Ačkoliv nejsou vyloženě typickou protest kapelou, svůj odpor k fašismu, rasismu, komunismu a dalším úchylkám 'malomocných' dávají jasně a veřejně najevo. Pokud tedy nepatříte mezi podobně postižené jedince, budete rozhodně vítáni na některém z připravovaných koncertů, protože Valury hrají především pro všechny fans se srdcem na 'pravém' místě.

A co vás tedy v podání líných, apatických a naprosto pohodových týpků čeká? To by mohlo naznačit právě zmiňované demo Nasrat!! Na nahrávce najdete pět ostře nabitých projektilů odeřvaných v češtině, brutální kytarové podladění a buldozerově se hrnoucí rytmiku, což jsou vlastně základní stavební kameny produkce kapely. Na své si zde přijdou jak příznivci těžkotonážního valivého hoblování, tak i vysokooktanového fofrování (pokud se tedy skupina zrovna někde líně a apaticky nefláká), které místy lehce zasmrdí thrashovým odérem. Jestliže budete hledat odkazy na nějaká konkrétnější jména, určitě nebudete daleko od reality při vzpomínce na Soulfly, Pro-Pain, Locomotive, kupodivu i Debustrol. Zmiňovaným formacím ovšem poslali jen letmý pozdrav z Pendolina (samozřejmě fungujícího), jinak se snaží o zachování vlastního ksichtu. Ten se pokusí vtisknout i své oficiální debutové nahrávce, která by při troše štěstí, a zejména pak odbourání lenivosti a apatie, mohla vyjít již v letošním roce. Skupina nyní hledá případného vydavatele, takže uvidíme, jak to vše dopadne.

Aktuální sestava:

Luboš Štancl – zpěv, kytara
Richard Abraham – baskytara
Václav Vaníček – bicí

Diskografie:

Nasrat!! (demo EP 2012)

Domovské stránky: www.bandzone.cz/valury


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Underground:
Unrated – Mladí a nedocenění

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund