ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Witch Hammer – Never Stop
Publikoval: JO - Čtvrtek, 10.01. 2013 - 21:54:09
Rubrika: Recenze

WITCH HAMMER – Never Stop
Vlastní náklad / 52:22

Do třetice všeho dobrého, chtělo by se říci při poslechu třetí studiové nahrávky Never Stop jablunkovské party Witch Hammer, kterou vypustili do světa těsně před jeho 'koncem'. A protože si mnozí fans pořídili novou desku jako vánoční dárek, skupina ji vkusně zabalila do pěkně barevného rozkládacího digipacku, kde nechybí ani obsáhlý booklet se všemi informačními náležitostmi včetně parádních fotek. Sběratelům originálů se tento kousek bude rozhodně ve sbírce pěkně vyjímat.

Nedočkavější posluchači samozřejmě okamžitě sáhnou po samotném CD a listovat v bookletu budou až během poslechu. Z toho je ovšem vytrhne zvuk, který se hned po intru No Risk, No Glory začne během úvodní We Are Back linout z reproduktorů. Čekal jsem, že GM studio Martina Roženka (Ador Dorath) nabídne něco jiného než Hacienda Miloše 'Dodo' Doležala, přesto jsem byl více než překvapen. Ta změna nahrávce sakra prospěla. Přestože WH více méně zůstávají žánrově tam, kde na předchozí nahrávce Zodiac skončili, ten výraznější a nabroušenější heavy zvuk novým skladbám neskutečně sluší. Zajímavé ovšem je, že se podařilo zachovat i tu typickou rock'n'rollovou syrovost. Leccos ovšem naznačila již dříve zveřejněná studiová klipovka Dirty Rock & Roll, parádně našlapaný kousek, u něhož si docela živě představuji, jak kluci uhánějí ve své dodávce a vystrkují z oken své chlupaté prdele. Prostě fuck'n'roll jako vyšitý. Nejen zde je velmi dobře slyšet, že se kapela ve zkušebně a studiu neflákala a posunula se dopředu i muzikantsky. Propracovanější kytarová sóla jsou jakoby mnohem uvolněnější a jsou zakomponovaná přesně tam, kde by je chtěl člověk slyšet. Rytmika je seřízená se švýcarskou přesností a díky novému soundu nabrala i na dynamice. Charakteristický, stanleyovsko-dickinsonovský projev Honzy Šotkovského působí vyzrálejším dojmem, což se podepsalo i na kvalitnějších vokálních melodiích a posun je slyšet i v angličtině, která je navíc velmi srozumitelná.

Vymyslet něco zcela originálního ve stylu, kterému zůstávají WH věrni, dost dobře asi nejde, proto zde narazíte i na momenty, jež vám povědomě zazvoní v uchu. Namátkou třeba Accept (Before You Break Me Again) nebo Iron Maiden (Train To Your Brain či Grab The Devil By The Horns). Nejen uvolnění, ale i vzpomínku na White Lion nabídne krásně cinkající španělka v Private Tragedy, která následně lehce vzpomene i na sólovou tvorbu Bruce Dickinsona. I přes tyto evokace si kapela zachovává svou tvář a rozeznat ji mezi tisícovkami dalších nebude rozhodně problém. Občas zde ale narazíte na prvky pro WH možná ne tolik typické. Doslova stonermetalový riff vás bude doprovázet ve Street Rider, pro změnu Princess Of Desire jako by zaváněla industriálním odérem, což ve spojení s typičtější muzikou WH nezní vůbec špatně. Nechybí zde ani tradiční crazy zpestření v podobě The Wildest Sluts. Vůbec bych se nedivil, kdyby si to smyslné hekání zmiňovaných 'sluts' nenavzdychala sama kapela. V samotném závěru ještě zazní bonus Vzdor a vztek, což je vlastně česká verze úvodní We Are Back. Až v tomto podání mě napadá, jestli tohle není hudební pozdrav pro Miloše 'Dodo' Doležala. Při opakovaném čtení textu mě ovšem napadá, že by ten pozdrav nemusel být jen hudební, ale to už možná až trošku moc popouštím uzdu fantazii.

Co k tomu více dodat? Že se Never Stop mimořádně povedlo, že z něj energie tryská plnými proudy, že se vám všechny údy samovolně rozpohybují a zastavit je nebude jednoduché, to je více méně jasné. Co je možná ale ještě důležitější, že po celou dobu poslechu má člověk u srdce takový příjemný pocit, který pramení z té muzikantské radosti do nahrávky vložené, tedy alespoň předpokládám, že tomu tak je. Ostatně devět z deseti psychiatrů doporučuje muziku Witch Hammer jako lék na depresi. Já osobně doporučuji tuto medicínu užívat i preventivně, a to v jakémkoliv množství.

minimum 1, maximum 5minimum 1, maximum 5 Jiří Olszar

www.witchhammer.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund