Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Winter Agressive Fest vypukne již příští měsíc
Publikoval: JO - Pátek, 12.10. 2012 - 19:21:28
Rubrika: Aktuality

Text: Jiří Olszar

Letní verze letošního Agressive Music Festu je již dávno minulostí a po čtyřech měsících, konkrétně 17. listopadu v Pohoří na Rychnovsku, tak přichází řada na verzi zimní, tedy pod názvem Winter Agressive Fest 2012. Fanoušci se mohou těšit na podobný program nesoucí se v duchu letní modifikace festivalu, proto na pódiu uvidíte formace, které můžete potkávat především v tuzemských klubech. Aktuální line-up nabídne samozřejmě především kvalitu, v případě některých souborů se dá s přehledem říci přímo prvoligovou.

Mezi tuto elitu lze dozajista zařadit i jedny z festivalových headlinerů, chebskou deathmetalovou smečku PANDEMIA. Představovat tyto zkušenostmi okované metalové matadory patrně netřeba, neboť sedmnáct let na hudebním poli, čtyři výborná vydaná alba i koncertování na evropských a světových pódiích, to již hovoří samo za sebe. Připomeňme jen, že skupina právě intenzivně pracuje na svém pátém řadovém albu, proto lze očekávat, že i v Pohoří něco z nového materiálu představí. Druzí z headlinerů potěší především thrashmetalové fajnšmekry. Těmi se stanou dnes již prakticky kultovní ASSESSOR, kteří na festivalu představí především materiál ze svého aktuálního počinu Štvanice. Pamětníky skupina dozajista odmění i několika archivními kousky ze svého debutu Invaze, který od letošní desky dělí neuvěřitelných dvaadvacet let. Thrashmetalově naladění fans si zde určitě náramně pochutnají.

Dalším, možná zatím ne tolik 'provařeným' spolkem, přesto velice kvalitním, budou například opavští INSANE. Ti se zde budou snažit prodat své osmileté zkušenosti i tři velice zajímavá alba, nesoucí se především v duchu alternativně progresivního thrash/death metalu. Toto vystoupení by mělo potěšit především příznivce propracovaných kompozic. Jednou ze služebně nejmladších formací budou metalcoroví DESPERATE TIMES z Hlinska. Přestože tito mladíci fungují teprve od roku 2009, stihli si v tom loňském připsat na konto již první oficiální nahrávku, kterou je debutové album Pain Of Death. Letos v létě došlo sice k řádnému personálnímu zemětřesení, kdy odešli oba kytaristé, což ovšem nemělo naštěstí fatální následky, takže kapela jede dál a předvede vám opravdu kvalitní muziku, díky které se například loni dostala do finále rádiové soutěže Naděje Beatu. Hronovští INPAIN nejsou na domácím metalovém poli žádnými nováčky, přestože mají v rodném listu uvedeno jako datum narození rok 2008. Tito zkušení muzikanti dříve drtili své nástroje v thrashmetalových Invasion To Privacy. Nyní se vydali směrem k alternativnější metalové produkci a v těchto dnech pilně pracují na novém materiálu, ze kterého by mělo vzejít jejich debutové album. Poslední potvrzenou partou jsou MORTUARY z Přelouče. Ti si v loňském roce připsali na hřbet již druhý křížek, takže se dají vlastně označit za nejdéle aktivní kapelu festivalu, co se čistého času fungování týče, a to i pokud odečteme jejich tříleté pauzírování. Na kontě mají několik EP či demo nahrávek a během jejich setu by si měli přijít na své především příznivci crossoveru, v němž nechybí například ani prvky hardcoru a thrash metalu.

Program je tedy více než lákavý, ovšem fanoušci kromě dobré muziky dostanou samozřejmě i něco navíc. Restaurace U Jedničky, která se nachází v Pohoří naproti letnímu areálu, je vyhlášená výbornou domácí kuchyní, která bude k dispozici i návštěvníkům festivalu. Dále se mohou těšit na limitovanou edici vstupenek na Agressive Music Fest 2013. Pokud se tedy chystáte i na letní festival, určitě byste neměli otálet s brzkým příchodem, neboť k mání bude jen sto kousků za speciální cenu. Ke každé vstupence bude přiložen i velký nástěnný kalendář s festivalovou tematikou. K prodeji bude nabídnuta i nová kolekce merchandise k nadcházejícímu ročníku festivalu. Další podrobnější informace najdete na stránkách www.agressivemusicfest.eu v sekci Winter Agressive Fest.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund