ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Výslech: Richard Abraham
Publikoval: JO - Neděle, 09.09. 2012 - 09:49:43
Rubrika: Výslech

Text: Jiří Olszar
Foto: archiv Richarda Abrahama

Bývalý člen skupin In Articulo Mortis, Amok a Assessor, baskytarista RICHARD ABRAHAM, dnes aktivní v hardcorové smečce VALURY, se stal další obětí všetečných otázek naší speciální ankety Výslech. Role zpovídajícího se se ujal naprosto suverénně, bez jakýchkoliv předsudků. S otevřeností sobě vlastní se pouští do osobní výpovědi, v níž nechybí ani nadsázka a patřičný nadhled, a je jen na čtenářích samotných, jak se s následujícími řádky vypořádají. Zde je tedy zpověď milujícího otce, zarytého muzikanta, hudebního nadšence a pro někoho možná i podivína, který se dokáže dívat na svět takový, jaký ve skutečnosti je.

Kde jsi se dnes ráno probudil? 
V mém novém vlastním bytě 3+1 v hořovickém sídlišti zvaném Višňovka vedle své nádherné manželky Martiny.

Co všechno máš zrovna teď po kapsách? 
Lautr nic. Sedím na posteli, mám noťáka na stehnech, bílé boxerky, píšu tuhle anketu a poslouchám S.D.I.

Jaká písnička ti dneska hrála v hlavě nejintenzivněji? 
S.D.I. – Coming Again, proto mi tu hraje S.D.I. (smích)

Kdybys do konce života mohl poslouchat jen jednu jedinou desku, která by to byla?
Mohl poslouchat? To je divně položená otázka. Tak to je spíš za trest poslouchat furt dokola jedno a to samé… to je naprosto proti mé povaze. Proto bych si raději vybral neposlouchat nic než jen jednu desku… ale když už, tak Bathory – Blood Fire Death.

Zabíjí kopírování hudbu?
Určitě ne. Kopírování je pouze důsledek zlodějny firem a výsledek předraženého zboží, v tomto případě hudebních nosičů. Je to odpověď moderní doby na zlodějnu hudebních a filmových vydavatelství. Až bude CD za 50 Kč, nebude si nikdo muset nic kopírovat. Já sám stahuji mraky muziky, protože (nejen) tvrdá hudba je moje velká láska, ale kdybych si měl koupit nosič všech kapel, které se mi líbí, musel bych brát asi tak 358 000 eur měsíčně. To prostě nejde… Když to cédo bude za pade, tak jich za litránka koupím měsíčně dvacet. Za rok by to vyšlo na 240 CD... Mám 5 nádherných dětí (2 svoje a 3 vyženěné), a tak koukám – asi jako každý normální otec a chlap – na každou kačku, než jí utratím.

Kdy, kde a s kým jsi odehrál svůj zatím nejlepší koncert? 
Tak to nevím. Pěkné bylo vystupovat na Czech Death FestuBasinfirefestu nebo Obscene Extreme Festu. To ale neznamená, že šlo o nejlepší vystoupení. V mé kapele In Articulo Mortis, kterou jsem po sebekritické krátké úvaze o její zbytečné existenci před dvěma lety raději popravil, jsem neměl asi jediné dobré vystoupení. V kapele Amok, ve které jsem zbytečně pomáhal pět let a dělal tam ze sebe vola, byla všechna vystoupení naprosto hrozná a ve dvouletém hostování v Assessor jsem se necítil dobře mezi členy kapely, natož s nimi na jednom pódiu. Kromě Pracny jsou z naprosto jiného světa a těsta. (smích) Myslím, že nejlepší vystoupení mě teprve čeká. Třeba přijde s novou kapelou Valury, ve které valíme takový líný nasraný hezky česky zpívaný hardcore s punkovými prvky. Demo Valury – Nasrat právě vyšlo a je k dostání u mě nebo přes náš Bandzone profil:www.bandzone.cz/valury

Jak by vypadal all-star band, který by sis pro sebe postavil bez ohledu na časoprostor?
Ufff. Těžko říct. Určitě by tam měl být Pavarotti, Bocelli, Smetana, Beethoven, Vivaldi, Joe Satriani, Martin Van Drunen, Chuck Schuldiner, Dimebag Darrell, Thomas Quorthon, Anastacia, Lee Dorian...

Jakou knihu máš zrovna rozečtenou?
No tak já se teď pomalu pouštím do učení se angličtiny a němčiny, ale vůbec mi to nejde. (smích)Jinak mám standardně rozečteného Švejka, ze kterého čerpám potřebnou životní nadsázku, hlášky a slovní obraty. Je to nádherná kniha. Doporučuji.

Tvůj nejlepší a nejhorší sexuální zážitek?
Hahahaha, tedy to jsou mi otázky... Tak nejhorší sexuální zážitek byl asi s mojí první velkou láskou, která se jmenovala Monika H. Příjmení neprozradím, protože kdyby to četl někdo z Jinec a okolí, hned by poznal, že jde o rádoby děvku, která si vysloužila asi před patnácti lety přezdívku PP neboli pépéčko neboli putovní pohár. (smích) Byla totální frigida, ale ve své přirozené pitomosti se snažila okolí dokázat, jak je hrozně sexy a lovila po jineckých ulicích nalitý vojáky a s těmi pak v různých roštích, jineckých parcích a zapáchajících hospodských sociálních zařízeních prováděla mizerné sexuální aktivity. (smích) A zážitek s ní? Každý sexuální 'zážitek' s ní byl ten nejhorší ze všech. Škoda že tenkrát ještě nebyl k dostání lubrikační gel. Alespoň bych si ušetřil zkrvavení mého chlípného penisu její suchou a zarostlou asexuální 'uterou'. Takovýho bobra jsem nikdy neviděl. (smích) Ovšem co byl největší vrchol, byly ty její žvásty při sexu. Vyprávěla mi o tom, jak ve škole na praxi kydají kravám hnůj, vyvážejí ho někam kdoví kam, jak lezla mezi prasaty a slepicemi atd. Ona si asi nevšimla, že zrovna souložíme :-). No a nejlepší? Tak nejlepších zážitků mám teď denně naštěstí hodně, protože jsem si konečně našel k sobě tu správou ženu, která je teď zároveň i mojí manželkou. Byla mojí první platonickou láskou na střední odborné škole a teď, po 24 letech po škole, se z ní stala moje manželka. Paráda.

Nejtrapnější okamžik tvého dosavadního života?
Těch byly stovky, ale ten nejtrapnější? Fakt nevím. Asi rozvod. 

Obvyklý průběh tvé opilosti/intoxikace?
Jsem zapřísáhlý abstinent. Nepiji nic alkoholického; ani nealkoholické pivo. Neužívám žádné prášky ani nic, co by mohlo ovlivnit moji psychiku. Neužívám žádné drogy, nekouřím ani trávu, ani ty nechutně smrduté cigarety, které se k mému velkému nepochopení veřejně prodávají lidem. Já se 'opíjím' dobrou náladou a pohledem na naše krásné děti, když si hrají nebo skotačí.

Kolik času jsi denně on-line?
Jak to jen jde. Mám asi jako každý moderní a normální člověk internet i v mobilu, a tak se k němu připojuji, kdekoliv se mi zachce a kdykoliv potřebuji. Být on-line je nedílnou součástí mého moderního života. Mám díky svým aktivitám několik e-mailových adres, takže je třeba je kontrolovat a okamžitě reagovat. Samozřejmě jsem už pár let připojený i na ICQ, Skype, Facebook, Lidé.cz atp.(smích) Pokud chci jakékoliv informace, mám zdroj zvaný internet vždy po ruce. Zprávy, počasí, sociální sítě, diskusní fóra… to vše denně využívám a mám naprostý přehled. Jsem totiž odpůrcem televize, kterou doma sice mám, ale není připojená na televizní přijímání, funguje pouze jako obrazovka pro DVD přehrávač a PlayStation našich dětí. Nemám televizní vysílání rád, protože je to nejhorší médium a především zdroj zkreslených informací, které je zneužíváno politiky a všemi lumpy, co chtějí veřejně lhát. Televizní vysílání je jen nástroj moci, kterému se nehodlám klanět a už vůbec nehodlám konzumovat americké filmy, seriály atp., kde se lže a lže a lže. Bytostně nenávidím ten ubohý a imbecilní americký humor. Moje první žena mě za televizi doslova vyměnila, a proto jsem se s ní taky rozvedl. Fakt. Byla typickým důkazem médii zmanipulovaného člověka-konzumenta, co se zařadil do řady zmanipulovaných ovcí. Já si prostě nedovedu představit přijít například z práce domů a sednout si k nějaké přiblblé televizi plné hloupostí. Proboha, vždyť to odporuje všem zásadám zdravého rozumu. To raději s manželkou něco tvoříme nebo se věnujeme dětem…

Kdo byl tvůj vzor/guru/hrdina v dětství – a kdo je jím dnes?
Vzorů jsem měl hodně. Především šlo o partyzány a všechny bojovníky proti fašistům. Další byl určitě někdo z kreslených seriálů z časopisu ABC. Miloval jsem seriál O malém Bohu, což byl takový robot, který byl lidmi vyslán na planetu, kde byli lidé ve stadiu pračlověka. To bylo super čtení. V pubertě jsem měl hrdinu Silvestra Staloneho ve filmu Rambo. Dodnes si to občas pouštím. Je to hezká vzpomínka na dobu, kdy jsem byl ještě tak roztomile pitomej. (smích) Měl jsem samozřejmě vzory i mezi muzikantama. Miloval jsem kapely Elán, Puhdys, Opus... pak kolem roku 85 jsem narazil na  Slayer, Kreator, Exorcist, Napalm Death, Sodom, Possessed, Venom… poté v devadesátých letech ten zbytek. Pamatuji se, že mi byl vzorem John Tardy a Martin Van Drunen. Jejich barva hlasu byla úchvatná a Martin Van Drunen to dodnes s Johnem Tardym dokazují. Všechna čest. Dneska už asi vzory nemám… možná pár kapel jako třeba Phobia nebo Hunab Ku. Spíš existuje spoustu lidí, které uznávám za jejich přínos v nějakém oboru nebo odvětví. Proč chodit daleko – já jsem již sedmnáctým rokem zaměstnán u firmy Kostal CR a teď před dvěma lety jsem přešel do její nové pobočky Kostal KKS. Kostal je člověk, potomek českého podnikatele pana Leopolda Košťála, který se přesně před sto lety v roce 1912 odstěhoval do Německa a tam rozjel svoji firmu na výrobu dílů pro automobilový průmysl. Dodnes ta firma patří ve světě k jedné z nejzaběhlejších, nejkvalitnějších a nejznámějších. To o něčem svědčí! Takže tento člověk a jeho potomci jsou mi například vzorem. Stejně jako lidé od muziky, což sem patří asi víc. Muzikantů, kterým se klaním, je mraky, ale je potřeba taky brát v potaz fakt, že muzikanti jsou bez pořadatelů hudebních akcí namydlený. Jen tady v ČR je například Martin 'Shindy' Brzobohatý a jeho letní open air festival Brutal Assault. Ruku na srdce, komu se u nás povedlo vybudovat něco tak úžasného, jako je tento festival? Nikomu. Ať si lidi říkají, co chtějí, on a jeho tým je tu v mých očích na nejvyšším stupni pořadatelství hudebních akcí. Dalším chlapíkem, kterému patří můj obdiv, je Miloslav 'Čurby' Urbanec. Tenhle malý divoch zase vybudoval Obscene Extreme Festival, který navštěvuji přibližně šest let a nutno uznat, že velice rád. Taková přátelská atmosféra se jen tak nezažije. Dalším obdivuhodným chlápkem je Josef Brůha, který letos oslavil desátý ročník svého Basinfirefestu.

Jak bys chtěl zemřít?
Myslet na smrt je mnohem horší než smrt sama o sobě. O způsobu mé smrti je samozřejmě rozhodnuto, tak se nechám překvapit. (smích) Chtěl bych ale umřít v klidu o samotě, nejlépe někde v horách, kam se chci ve stáří odstěhovat. To je od dětství můj velký sen. Postarat se o všechny naše společné děti s manželkou Martinou a pak tiše a nenápadně vypadnout a nikoho neotravovat. Žít o samotě na samotě u lesa. A tam v klidu zemřít. Usnout a už se neprobudit...

Existuje Bůh?
Si piš že jo! Bůh je příroda sama, která je součástí vesmíru. Bůh je vše, co nás obklopuje. Jedovaté sekty jako křesťané nebo muslimové mu říkají po svém, úžasné filozofie jako buddhismus mu také říkají po svém, falešní proroci jehovisté vytvořili taky jakýsi pomatený náboženský hybrid anebo satanisté, hinduisté... – ti všichni používají slovo Bůh, jen ho jinak zobrazují. Všichni normální lidé 'vědí', že je Bůh, ale málokterý z nich ho opravdu dokáže vnímat a chápat. Já už to naštěstí umím. Bohužel je tu i odvrácená strana plná lidské špíny, hlouposti a zlosti. Strana plná ďáblů a démonů. Tuto špatnou stranu já naneštěstí velice dobře znám, ale před pár lety jsem nad ní vyhrál velmi těžký boj a dneska mám klid. Mnoho lidí nosí různé symboly nebo amulety. Já nosím už nějaký ten rok na krku mayský symbol Hunab Ku (ne kvůli té vynikající kapele používající stejný název), což v mayském nářečí znamená něco jako 'jeden Bůh' – předpokládaný nejvýznamnější člen mayského panteonu, Bůh stvořitel, který stvořil lidi z kukuřice. Tento Bůh v sobě spojoval dva protipóly: zemi a oblohu, a jeho symbolem byl pták quetzal a chřestýš.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Výslech:
Výslech speciál: Witch Hammer

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund