inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Antigod – Explozivní metalový bordel
Publikoval: JO - Sobota, 21.07. 2012 - 08:04:09
Rubrika: Underground

Text: Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Co se probere u piva, nemá převážně většího významu; a tak nějak dopadla i debata tří kámošů v roce 2010 během festivalu Brutal Assault. U pěnivého moku se tehdy sešli baskytarista HADGI, bubeník FERENC (oba Disfigured Corpse) a kytarista BZZUK (ex-Hypnotic Scenery), kteří, nabuzeni poslechem světových metalových ikon a posilněni 'chmelovými vitaminy', se začínají zaobírat myšlenkou dát dohromady nový band, který by fanouškům pořádně provětral faldy a nakopal zadnice. Bzzuk ovšem pracovně odjíždí do Anglie, a plány se tak rozplývají jako pivní pěna.

Po roce se trojice opět setkává na stejném 'místě činu' a, jak jinak než opět u piva, rozdmýchává před rokem zažehnutý pekelný plamínek. Tentokrát jsou plány mnohem odvážnější, takže vzniká název nového projektu ANTIGOD a vytyčuje se i jasnější žánrové zaměření. Zanedlouho nato ukládají Hadgi a Ferenc (pravděpodobně nadobro) DC k ledu a stále na ostrovech pracující Bzzuk za sebe doporučuje náhradu v podobě kytaristy PEDYHO (Euthanasia, NaiveArt). To se nakonec ukazuje jako zásadní impulz k rozjetí skupiny, neboť nový člen není jen 'tím třetím' do party, ale ujímá se i role vrchního skladatele. Od listopadu 2011 se pekelná smečka uzavírá do zkušebny, kde hobluje připravený materiál a zjišťuje, zda dojde k tomu správnému chemickému procesu. Namíchaná sloučenina představuje velice explozivní thrash/deathmetalový koktejl, který bude ovšem třeba ještě patřičně dochutit. Bzzuk stále 'odvádí daně' britskému impériu, proto Pedy háže laso svému společníkovi z Euthanasie a NaiveArt ŽABÁKOVI. Zanedlouho doplňuje řady kapely i vrchní křikloun ŠTĚPÁN (ex-Ill Crow, Lumberjack), čímž se zkompletuje aktuální tvář Antigod.

V květnu 2012 přichází křest ohněm v podobě prvního vstoupení. Pětice se představuje na třetím ročníku Grabofestu, což je víceméně velice příznačné, neboť Hadgi je jeho hlavním organizátorem. Ďábelská show na pódiu karvinského Hard Cafe jasně ukazuje, že tohle by mohlo regulérně fungovat i s příslovečným a vlastně i plánovaným nakopáváním zadnic. Ještě ani nestačí opadnout euforické pocity a kapela se ocitá mezi metalovou elitou na MetalGate Czech Death Festu, kde se představuje ve stejný den, jako například legendární zabijáci Suffocation. O Antigod se začíná veřejně diskutovat a zvěsti o zajímavém, sírou čpícím thrash/deathmetalovém bordelu se dostávají až k pořadatelům ostravského koncertu švédských řezníků Demonical. Jsou vybráni jako jedna z mála tuzemských kapel, která se v červenci zhostí role předskokana.

Aby toho nebylo málo, díky srpnovému číslu magazínu Pařát si budou moci fanoušci tyto antikristy osahat i studiově, neboť audio přílohou časopisu bude split album, kde budou ke slyšení společně s kapelou Have The Munchies. Docela zajímavé na tomto 'splitku' je, že se zde po čase setkávají bývalí členové DC. Kytarista HTM Marunič svého času s Hadgim a Ferencem společně drtili divoký grindcore v této kultovní smečce. Jak již ale bylo řečeno, ta byla v loňském roce 'usmrcena', takže nezbývá než doufat, že i v tomto případě bude platit, že něco krásného muselo odejít, aby mohlo přijít něco krásnějšího. „Antigod jsou na startu, připravte si plenky!!!“

Aktuální sestava:

Štěpán – zpěv
Pedy – kytara
Žabák – kytara
Hadgi – baskytara
Ferenc – bicí

Styl: dirt fucking thrash’n’death metal

Diskografie:

Antigod / Have The Munchies (split CD 2012)

Domovské stránky: www.antigod.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Underground:
Unrated – Mladí a nedocenění

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund