ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


INGOTT
  – Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Zemřel Aleš Zimolka, bubeník legendární hardrockové formace Merlin
Publikoval: JO - Pondělí, 28.05. 2012 - 22:28:26
Rubrika: Zákulisí

Text: Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny Merlin

Bohužel smutné zprávy z hudebního světa se nevyhýbají ani české rockové scéně; jedna taková přišla tento víkend z Českých Budějovic. ALEŠ ZIMOLKA, aktivní bubeník skupin Merlin, Empire, Asonance a Baba Jaga, podlehl 26. 5. 2012 v místní nemocnici následkům zranění, způsobených při automobilové havárii, ke které došlo během závodu Rallye Český Krumlov. Tohoto závodu se zúčastnil jako navigátor společně s řidičem Petrem Pelechem, se kterým se tomuto krásnému, leč nebezpečnému sportu věnoval šest let.

Spojení rychlých kol a tvrdé rockové hudby patří odnepaměti k sobě, někdy si ale osud bohužel vybere svou krutou daň, jako v tomto případě. Toto spojení se stalo Alešovi osudným a nejde v tomto případě jen o ztrátu výborného muzikanta, nadějného navigátora (v roce 2010 dokonce získali s Petrem Pelechem sprintový mistrovský titul v třídě N3), ale především i mimořádného člověka. Jak lze vyčíst z kondolenčních zpráv zanechaných například na vzpomínkové stránce skupiny Empire, kolegové muzikanti na něj vzpomínají především jako na neskutečně pohodového, skromného a vždy usměvavého kamaráda, fanoušci oceňují především jeho vstřícnost a chuť si s každým popovídat a v neposlední řadě zde projevili svou soustrast i zákazníci hudebnin, kterým Aleš dokázal vždy rád a nesmírně ochotně poradit.

Aleš Zimolka pocházel z Jihlavy a v dubnu oslavil 49 let. Svou hudební kariéru nastartoval se skupinou Calypso, po které pak prošel několika známějšími i těžce undergroundovými spolky. Za zmínku určitě stojí skupina ZOO, kde se právě seznámil s Petrem Pelechem. Dále to byly například formace Dick O’Brass, Markýz John, Little Big Company, Netto a Skyland. Výše zmíněné, kde aktivně působil do posledních chvil svého života, pro něj byly určitě všechny srdeční záležitostí, ale nejdelší hudební štaci, kterou urazil, byla právě ta se skupinou Merlin, kde působil posledních dlouhých dvanáct let. Právě s touto kapelou si odbyl 22. 5. 2012 svůj vůbec poslední pozemský koncert. Dotloukl tak tepot jeho bicích a zanedlouho nato dotlouklo i jeho nesmírně otevřené a velké srdce. Přestože odešel tak brzy a nečekaně, zanechal toho po sobě opravdu hodně a nejen rockoví fanoušci na něj budou nekonečně vzpomínat.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Zákulisí:
Pavla Kapitánová je po smrti!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund