inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Zemřel zakladatel legendárních Bee Gees Robin Gibb
Publikoval: JO - Pondělí, 21.05. 2012 - 12:26:37
Rubrika: Zákulisí

Text: Jiří Olszar
Foto: archiv
Video: archiv Bee Gees

Další smutná zpráva zasáhla hudební svět. ROBIN GIBB, jeden ze zakladatelů legendární britské poprockové formace Bee Gees, prohrál 20. května 2012 svůj boj se zákeřnou rakovinou jater a tlustého střeva. Jak jsme letos již několikrát informovali, Gibb bojoval s nemocí již delší dobu, ale zprávy z počátku roku naznačovaly určité zlepšení. Příznivé prognózy lékařů se ale bohužel nevyplnily a po upadnutí do kómatu, ze kterého se před nedávnem probral, se jeho zdravotní stav prudce zhoršil. I přes veškerou lékařskou péči nakonec svůj poslední boj prohrál.

ROBIN HUGH GIBB, jak znělo celé jeho jméno, byl jedním ze tří bratrů, kteří stáli na konci 50. let u vzniku kultovní formace Bee Gees, jejíž nezapomenutelné hity znají hudební fanoušci dodnes. Jedním z bratrů byl baskytarista a klávesista Maurice, který byl Robinovým dvojčetem. Tomu byla však pozemská pouť dopřána jen do ledna 2003, kdy rovněž po zdravotních problémech tento svět opustil. Paradoxně posledním zakládajícím žijícím členem se tak stal nejstarší bratr, kytarista Barry, iniciály jehož jména daly i samotný název skupině. Všichni tři se narodili v Douglasu, hlavním městě ostrova Man. Zásadním rokem pro vznik Bee Gees se stal rok 1958, kdy se celá rodina přestěhovala do Austrálie. Zde odstartovala jejich hvězdná kariéra a v roce 1966 se stali nejpopulárnější skupinou v Austrálii. O rok později se ovšem odstěhovali zpět na Britské ostrovy, kde vydali svůj debut Bee Gees First. Až do roku 2001 stihli vydat dvacet alb i několik sólových nahrávek. Poslední oficiální deskou pod značkou Bee Gees je tak album This Is Where I Came In. Po úmrtí Maurice se zbylí bratři rozhodli, že tento název již používat nebudou. Následně již tedy vyšlo jen několik kompilací.

Samotný Robin vydal během svého života šestnáct sólových alb, z nichž to poslední s názvem 50 St. Catherine’s Drive vyšlo v roce 2010. V poslední době pracoval na symfonickém projektu Requiem, který měl oficiální londýnskou premiéru letos v dubnu. Vzhledem ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu se ale tohoto slavnostního uvedení nemohl osobně zúčastnit. Bohužel již nebude moci spatřit ani opakování tohoto představení. Přestože se fanoušci již nikdy nedočkají žádného dalšího hitu od legendární bratrské trojice, jejich hudební odkaz bude stále živý a samotné skladby nezapomenutelné, jako například největší hit Stayin' Alive známý především z kultovního filmu Horečka sobotní noci.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Zákulisí:
Pavla Kapitánová je po smrti!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund