ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Výsledky ankety Černá vrána za rok 2011
Publikoval: JO - Pátek, 13.01. 2012 - 12:54:11
Rubrika: Aktuality

Text: František Kovač
Foto: Jiří Olszar

Motto: "Víte o jiné anketě, v níž si můžete sestavit svou vlastní tuzemskou rock/metalovou kapelu snů s reálnou šancí vidět tuto sestavu naživo pohromadě?"

Na počátku loňského roku vyzvali vyhlašovatelé – hudební magazíny Rockshock, Whiplash, Metal Forever & Metal-Man, portály MetalBook.net, Kulturní echo a JanaMusic.cz, rádio Fajn Rock Music, pořad Hard Music Radia 1 a stylový obchod Nosferatu – již poosmé tuzemské rockové a metalové fanoušky, aby posílali hlasy svým nejoblíbenějším českým (ať už národností, nebo místem aktivního působení) hudebníkům a hudebnicím do individuální rockové a metalové ankety ČERNÁ VRÁNA.

Hlasování tradičně probíhalo v období od 1. ledna do 30. listopadu 2011 prostřednictvím elektronického formuláře na oficiálních webových stránkách ankety www.cernavrana.wz.cz. Novinkou klání s vročením 2011 bylo sloučení do té doby separátních mužských a ženských kategorií. Jak k tomu uvedl manažer ankety, hudební kritik a publicista František Kovač: „V rámci emancipace a modernizace ankety nás přestalo zajímat konkrétní pohlaví umělce, ale jeho (respektive její) samotná dovednost.“ Vypsány tak byly nově pouze kategorie Zpěv, Kytara, Baskytara, Bicí, Klávesy.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety ČERNÁ VRÁNA 2011 pak vůbec poprvé proběhlo za účasti všech oceněných umělců 28. prosince v Kulturním domě Barikádníků na Praze 10, v rámci populární koncertní akce Rockový vánoční mejdan na Barče. A zde jsou konečné výsledky ankety pro rok 2011:

ALEŠ BRICHTA – zpěv
MILOŠ KNOPP – kytara
MICHAL ŽĎÁNSKÝ – baskytara
ALEŠ ZIMOLKA – bicí
ZDENĚK VLČ – klávesy

"Původní kořeny tuzemské individuální rockové a metalové ankety ČERNÁ VRÁNA sahají až do počátku poslední dekády minulého století. V roce 1993 dal tento plebiscit vzniknout legendárnímu projektu Zemětřesení, jímž tehdy vítězná čtveřice Aleš Brichta (zpěv) – Miloš 'Dodo' Doležal (kytara) – Vlasta Henych (baskytara) – Štěpán Smetáček (bicí) vzdala hold prvnímu českému, resp. československému hardrockovému zpěvákovi Jiřímu Schelingerovi. Své reinkarnace se pak Černá vrána dočkala v průběhu roku 2004, kdy se ji hudební publicisté František Kovač a Bohouš Němec rozhodli pod patronátem duchovního otce původního projektu Petra 'Gung-Ho' Hanzlíka obnovit."

Další informace, včetně kompletního přehledu dosavadních výsledků, hledejte na oficiálním webu ankety www.cernavrana.wz.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund