Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Výslech: Jan 'Radalf' Vrobel
Publikoval: JO - Úterý, 13.12. 2011 - 00:00:02
Rubrika: Výslech

Dalším muzikantem, kterého jsme v rámci 'Výslechu' podrobili palbě našich všetečných otázek, je frontman netradičního osmihlavého folkrockového klanu CRUADALACH, který právě vydává svou albovou prvotinu Lead – Not Follow u německého labelu Black Bards, JAN 'RADALF' VROBEL.

Text: Jiří Olszar
Foto: Jiří Olszar

Kde jsi se dnes ráno probudil?
Probudil jsem se kolem deváté ráno, zimou, v našem tourbusu před klubem Skullscrusher v Drážďanech. Nebylo to, zcela upřímně řečeno, úplně nejpříjemnější probuzení, ale na druhou stranu i o tomhle jsem vždycky snil.

Co všechno máš zrovna teď po kapsách?
Peněženku s doklady, mobil a pár posmrkaných kapesníků. Něco na nás všechny leze, i když do sebe soukáme vitaminy horem spodem, asi je to prostě tou děsnou kosou. Těžko tu najdeš místo, kde se zahřát.

Jaká písnička ti dneska hrála v hlavě nejintenzivněji?
Výjimečně žádná, maximálně jeden motiv od Suidakry. Sedím v backstagi, muzika tu hraje ze tří různých stran, těžko se můžu na něco soustředit. Jo, vlastně mi v hlavě ještě hraje cosi od Immortal z desky Sons Of Northern Darkness. Dole mají totiž už podruhé distro Einheit Records a tuhle desku točí furt dokola.

Kdybys do konce života mohl poslouchat jen jednu jedinou desku, která by to byla?
To bych se asi zabil. Vstřebávám ohromné množství muziky, ale omezit se na jednu jedinou, to by bylo příliš kruté. Nicméně svého času mě asi nejvíc oslovil Blackwater Park od Opeth a teď hodně smažím Up Petera Gabriela. Kluci se smějou, že té desce říkám noblesně 'chrám zvukové architektury', ale podle mě to tak fakt je. Děsně mě ta deska baví a nemůžu si ji oposlouchat.

Zabíjí kopírování hudbu?
Kopírování zabijí tak maximálně Helenu Vondráčkovou a s tím nemám nejmenší problém.

Kdy, kde a s kým jsi odehrál svůj zatím nejlepší koncert?
Ty vole… To se tak nedá říct. Skvělé jsou koncerty kdekoli v Polsku, ale i u nás. V Praze, Brně či Ostravě máme díky přátelům slušnou podporu a vždy báječnou atmosféru a jsme za to moc vděční. Němci, Rakušané a Italové jsou chladnější, ale zase si kupují merch. Holt nám prokazují podporu jinak. Každopádně ať je to, jak chce, zatím platí, že doma je doma!

Jak by vypadal all-star-band, který by sis pro sebe postavil bez ohledu na časoprostor?
Nech mě přemýšlet … já bych si teda zpíval, na dechy by hrála Petra, na housle Hanka, na bicí Datel, na basu Ondra, na cello Filip a na kytary Aleš s Tomášem. Oh, wait, já vlastně v takové kapele hraju! Jo, jsem dost lucky bastard, že hraju ve svý oblíbený kapele. Nepotřebuju profesionální muzikanty, potřebuju bandu lidí, se kterou si zatraceně rozumím.

Jakou knihu máš zrovna rozečtenou?
Hobita od Tolkiena! Pod vlivem své přítelkyně jsem se znovu svým způsobem vrátil k některým dětským láskám a Tolkien je jednou z nich. Čtu to asi po patnácti letech a jsem z toho úplně odvařený. Nádherné, ohromující dílo! Dal jsem si předsevzetí, že přečtu vše, co ten chlap kdy napsal.

Tvůj nejlepší a nejhorší sexuální zážitek?
To je trochu moc personal, sorry.

Nejtrapnější okamžik tvého dosavadního života?
Nastává kdykoli, když si uvědomím, že se chovám jako idiot. Na druhou stranu je to i zdravé, spousta lidí se to o sobě nikdy nedozví. Takže díky přátelům za nastavené zrcadlo, když je to třeba.

Obvyklý průběh tvé opilosti/intoxikace?
Skoro nepiju. Většinou mě to spíš unaví, než aby to na mě mělo nějaký nabuzující vliv. Párkrát jsem se ožral fakt luxusně, ale rozhodně to u mě není obvyklé. Krom toho nekouřím a na drogy seru taky.

Kolik času jsi denně on-line?
S internetem je to horší. Běžně můžu být on-line klidně i osm hodin denně. Samozřejmě během toho pracuju, vyřizuju spousty e-mailů kvůli kapele a tak dále, ale stejně je to šílená doba.

Kdo byl tvůj vzor/guru/hrdina v dětství – a kdo je jím dnes?
Pamatuju si, že to chvíli musel být Arnold Schwarzenegger; a musím říct, že to má něco do sebe i dnes. Koneckonců kdo jiný dokázal maximum ve všem, co si předsevzal? Stárnoucí hvězda osmdesátých let, má za sebou ohromnou filmovou kariéru, ačkoli nikdy nebyl žádným velkým hercem, politickou kariéru, ačkoli se nenarodil v USA, a celou řadu ohromných sportovních úspěchů. Dneska je mým hrdinou každý, kdo se nechová ke svému okolí jako sobecká hnida a dělá něco pro to, aby nám bylo všem trochu líp. Ohromným vzorem jsou pro mě mí rodiče. Dopadnout jako oni, tak bych se vůbec nezlobil.

Jak bys chtěl zemřít?
Za dlouho, v pohodě a obklopen rodinou a přáteli, s vědomím, že se najde pár lidí, co jsou díky mně šťastní.

Existuje Bůh?
Samozřejmě, ale ať si o tom každý myslí, co chce.


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Výslech:
Výslech speciál: Witch Hammer

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund