ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Výslech: Jan 'Bart' Bartoš
Publikoval: JO - Sobota, 05.11. 2011 - 14:55:01
Rubrika: Výslech

V legendární blackmetalové smečce TÖRR vystřídal minulý rok kultovního baskytaristu (a frontmana) Vlastu Henycha. Na otázku, zda ho 'nahradil', zaznívají různé, často – pochopitelně – protichůdné názory… Už na začátku milénia ale stál u zrodu pardubické formace PROMILE, se kterou doposud nahrál už sedm nosičů různé stopáže. Se ZORDON zatím jen dva. V mezičase též působil v kapele Navar, na kontě má i vlastní sólový projekt. Narodil se 12. ledna 1983, slyší na přezdívku BART a v občanském průkazu má zapsané jméno JAN BARTOŠ. Je teprve třetím muzikantem, kterého jsme podrobili palbě našich všetečných otázek v rámci specifického, pro Rockshock nového publicistického útvaru 'Výslechu'.

Text: Jan 'hanzzz' Roubíček
Foto: Jiří Olszar

Kde jsi se dnes ráno probudil?
Dnes jsem se probudil nečekaně u sebe doma, hezky ve svém kutlochu.

Co všechno máš zrovna teď po kapsách?
Po kapsách mám celkem neskutečný bordel: gumičku do vlasů, kapesník, prázdnou peněženku, klíče, doklady od auta, balíček Anticol a nějaké nesmyslné papíry ... asi si v tom budu muset udělat pořádek!

Jaká písnička ti dneska hrála v hlavě nejintenzivněji?
Soudím od Miloše 'Dodo' Doležala.

Kdybys do konce života mohl poslouchat jen jednu jedinou desku, která by to byla?
Nejspíš můj nejoblíbenější živák, Live At Wembley '86 od skupiny Queen.

Zabíjí kopírování hudbu?
Já si myslím, že ne. Pro menší, undergroundové či začínající kapely je do jisté míry přínos. Pokud pošlou do světa desku, tu si lidé natahají, rozšíří a pak se ukážou v hojném počtu na koncertech, je to jedině plus. Jenže vše má své pro a proti: v případě, že by lidé jen kopírovali a na koncerty kašlali, je to ta špatná varianta.

Kdy, kde a s kým jsi odehrál svůj zatím nejlepší koncert?
Sakra, to budu muset zapátrat asi hodně ve své už tak špatné paměti. Jelikož velmi skvělých akcí bylo hned několik, je těžké vyzdvihnout jenom jednu. Nicméně asi bych mohl zmínit koncert v roce 2008 na festivalu Votvírák se skupinou Promile, to byl opravdu zážitek, na který se nezapomíná.

Jak by vypadal all-star-band, který by sis pro sebe postavil bez ohledu na časoprostor?
No, jistě by byl zcela vypečený, jen kdyby to měli být mí spoluhráči, tak bych se bál vůbec s nimi vyjít na pódium. V případě all-star-bandu, na který bych se šel podívat, tam by jistě musel zaujmout post zpěváka Freddie Mercury (Queen), na kytary hrát Brian May (Queen), Jimi Hendrix a Jimmy Page (Led Zeppelin), na baskytaru bych uvítal Gene Simmonse (Kiss) a za bicí by mohl usednout John Bonham (Led Zeppelin). Jako takhle, je to totální sci-fi, ale složené z lidí a kapel, které mám moc rád. Samozřejmě mám rád široké spektrum muziky a opomíjím zde například své oblíbence z vod thrash metalu a jiných žánrů, ale tohle by mohl být masakrrr!

Jakou knihu máš zrovna rozečtenou?
Těžké melodično od Terryho Pratchetta.

Tvůj nejlepší a nejhorší sexuální zážitek?
Opravdu už na tuto otázku někdo přede mnou odpovídal? Snad jen jedna věc: ryzlink dělá divy, lidi … zkuste si to domyslet. (smích)

Nejtrapnější okamžik tvého dosavadního života?
Koukám, další solidní dotaz. Takhle rychle si nevzpomenu. Vím, že jich bylo několik, ale teď fakt netuším.

Obvyklý průběh tvé opilosti/intoxikace?
Záleží, o který stupeň se jedná ... ale myslím si, že je to: přísun alkoholu – větší hluk – větší sranda – plno energie – náhlé odpadnutí – záblesk dalšího přísunu energie – totální odpadnutí. Pak následuje stav, že chci spát a je mi i jedno kde, nakonec se beztak proberu ve své posteli, kouknu, zda se nic nehýbe, trochu dám relax a večer můžu směle pokračovat dál.

Kolik času jsi denně on-line?
To dost záleží na tom, jak moc jsem daný den doma, ale v průměru to vypadá, že určitě šest až osm hodin to bude. Někdy to je víc, ale někdy to není ani šest hodin na týden.

Kdo byl tvůj vzor/guru/hrdina v dětství – a kdo je jím dnes?
Vzorů vždy bylo a i je celkem dost. V dětství byl pro mě největší borec filmového plátna Vinnetou, přes to prostě vlak nejel. Z idolů hudebních vždy vedl Freddie Mercury; vidím to tak, že nikdo na pódiu nepředvedl víc než on. Jak šel život dál, tak přišli na řadu i akční hrdinové, takže určitě Sylvester Stallone – ten mi v podobě Rockyho zůstal dodneška. Dále pak Clint Eastwood… Z hudebních vod dále Paul Stanley a Gene Simmons ze skupiny Kiss. K těmto ikonám jsem vždy vzhlížel. Dnes můžu říct, že určitou ikonu či modlu pro mě tvoří moji rodiče, jelikož jednou bych se jim chtěl vyrovnat; ač nejsou nějací slavní jako výše zmiňované ikony, dokázali pro mě osobně mnohem více.

Jak bys chtěl zemřít?
Nejlépe bezbolestně a v klídku. Prostě tak, abych se jednoho dne probudil a zjistil, že už nežiju.

Existuje Bůh?
Jooo, kdoví. A jestli jo, tak v každém z nás, což znamená – věřte lidi sami v sebe! Nikdo jiný za nás tu práci tady neudělá!!!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Výslech:
Výslech speciál: Witch Hammer

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund