ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


WOLFARIAN
  – Beyond The Ninth Wave

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Extinct Gods – Wartribe
Publikoval: JO - Čtvrtek, 25.08. 2011 - 10:36:24
Rubrika: Recenze

EXTINCT GODS – Wartribe
Let Them Come Productions / 39:42

Polští kovotepci Extinct Gods v letošním roce slaví deset let své existence. Jejich diskografie je ale poměrně hubená. Pod nánosy prachu a pavučin se v jejich CD sbírce nenápadně krčí jen demo Dies Nefasti z roku 2004. Letošní rok je ale pro kapelu přelomový, neboť se konečně dočkala své první oficiální nahrávky Wartribe.

Hned první náslechy nového materiálu ukazují, že by mohl řádně provětrat zatuchlá podsvětí polské deathmetalové scény. Zní opravdu hodně svěže, jakoby lehce ošlehnuté severskými větry. Hutnost a drsnost jde ruku v ruce s dokonalou čitelností nahrávky, takže lahůdka pro všechny zvukomilce. Jak je u polských nahrávek dobrým zvykem, nechybí samozřejmě pořádná porce energie, která z desky doslova přetéká. Po technické stránce je na tom skupina rovněž velice dobře. Je zkrátka slyšet, že se za těch deset let něco naučili. Zejména sólový kytarista Dominik Prykiel, jenž je vlastně i autorem veškeré hudby, svým umem docela vyčnívá nad svými spolubojovníky. Znalcům polské scény nebude asi jeho jméno neznámé, neboť již nějakou dobu drtí sólové struny i v technicko-deathmetalové partě Lost Soul. Extinct Gods si s Lost Soul co do tvrdosti a drsnosti rozhodně nezadají, ale co se subžánrového upřesnění týče, jsou přece jen oba spolky docela jinde. EG totiž svůj nekompromisně devastující styl tlačí poměrně často do melodických rovin. Nebojí se ovšem zabrousit třeba i do black metalu a nějaký ten thrashový riff se zde rovněž najde. Poněkud překvapivé je použití metalcorových prvků v instrumentální skladbě Procession. Tohle patrně pravověrným deathmetalistům vonět příliš nebude. Typicky deathových pamlsků tu ale najdou požehnaně, takže rozhodně nepřijdou zkrátka.

Ať již to bude s oblíbeností desky u fanoušků jakkoliv, já osobně doporučuji tento smrtící produkt alespoň ochutnat. Možná že někomu zachutná podobně. Několikrát jsem si dal i nášup a ještě pořád nemám dost, takže si jdu okamžitě pro další. Rozhodně se toho nebojte. Vše je náležitě čerstvé, lehce stravitelné a nezávadné.

minimum 1, maximum 5 Jiří Olszar

www.myspace.com/extinctgods


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund