inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Sweet Sorrow – 1000th Millenium
Publikoval: JO - Úterý, 28.06. 2011 - 00:42:34
Rubrika: Recenze

SWEET SORROW – 1000th Millenium
Kud France Preseren / 41:05

V poměrně krátké době se v rámci recenzí podruhé setkávám se zástupcem slovinské metalové scény. Po vcelku zajímavé smečce Negligence mám tentokrát v přehrávači CD 1000th Millenium od deathmetalových Sweet Sorrow. Jedná se o jejich čtvrtý albový zářez z roku 2009, takže se vcelku logicky dají očekávat především muzikantské zkušenosti.

Ty jsou skutečně cítit, ale spíše jen ze samotné techniky hry. Co se týče skladatelské invence a potenciálu, tam již materiál poněkud pokulhává. Jak již bylo naznačeno, Sweet Sorrow produkují death metal, především pak jeho melodičtější podobu, a jak je z nahrávky slyšet, kvůli inspiraci patrně procestovali celý Skandinávský poloostrov. Nakonec se ještě nechali trajektem dopravit i o něco jižněji, do země tulipánů a konopí. Že hudba samotná není příliš osobitá a originální, by možná ani tolik nevadilo. Problém je ale v tom, že jednotlivé skladby jsou sice vcelku zajímavě rozpracované, ale jaksi nedotažené či, lépe řečeno, polovičaté. Každý song je skutečně dobře poslouchatelný jen do poloviny, když ale čekáte nějaké vyvrcholení, jednoduše se nedočkáte. Vše je tak nějak předem nalajnované a vybočení z vyjetých kolejí je takřka zapovězeno. Když k tomu připočtu i občasné neladící tóny, vychází mi tato nahrávka jako docela podprůměrná záležitost. Když už jsme u toho ladění-neladění, v titulním songu 1000th Millenium je rozladěnost natolik okatá, že je to ze strany kapely bráno snad jako nepodařená recese.

Jak je ale slyšet třeba ve skladbě Twilight Of The Gods, určité únikové cestičky do země zajímavosti se přece jen najdou. Velice dobře zde funguje netradiční rytmika, která je do jisté míry i slušně progresivní a – světe div se – i originální. Škoda že takových momentů není na albu mnohem více. Takto se, alespoň v mých očích, Sweet Sorrow, potažmo 1000th Millenium, těžce vyšplhali alespoň k průměrné laťce. Pokud tedy máte chuť na death metal se silným severským akcentem a občasným nádechem progrese, můžete tyto Slovince klidně ochutnat. Já sám ale příště patrně sáhnu po něčem originálnějším.

minimum 1, maximum 5minimum 1, maximum 5 Jiří Olszar

www.sweet-sorrow.com


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund