ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Nashville Pussy dovedou Prahu k orgasmu!
Publikoval: JO - Úterý, 15.02. 2011 - 21:51:59
Rubrika: Aktuality

Text: František Kovač

Pochopitelně především k tomu rock' n'rollovému … i když nic není nemožné. Za to první ale každopádně ručím! Tenhle pohlavně smíšený kvartet z americké Atlanty se totiž ani já sám nebojím přirovnat k AC/DC či Motörhead, tedy přesně k těm legendám hřmotně kytarového žánru, na něž samotní protagonisté a protagonistky NASHVILLE PUSSY vlastnoručně přísahají. Jejich muzika má – bez ohledu na poloviční dámskou účast, nebo možná právě díky ní? – ty správný koule nebo, chcete-li, náboj, drajv, tah na branku … drzost, vtip, špinavost … a v neposlední řadě i tematicky nosné nápady. A ať je slyšíte kdekoliv a kdykoliv, vždycky je bezpečně poznáte. A to sakra není málo!

Ovšem k tomu, stát se vpravdě kultovní záležitostí, jak se to zpovykané sebrance okolo kytaristy, zpěváka a skladatele Blainea Cartwrighta během doslova pár let podařilo – existují od roku 1997 –, vám nestačí jenom umět dobře hrát, zpívat a natáčet desky, které mají hlavu a putu. Musíte fanouškům nabídnout 'něco' navíc. Něco, kvůli čemu si od vás nechají s radostí opakovaně nakopat zadek a ještě vám za to budou platit.

Blaine na to šel takříkajíc od lesa. Vyzbrojen zkušenostmi z dob působení ve formaci Nine Pound Hammer, která o sobě s oblibou prohlašovala, že hraje 'cowpunk', smíchal v jednom kotli všechny své milované žánry od punku, boogie, psychobilly až po jižanský rock, k nim přidal textovou adoraci všemožných sexuálních praktik, alkoholu, drog, motorů a zbraní a jako třešničku na už tak dost lákavém dortu předhodil lačným fanouškům ještě vlastní blonďatou manželku, skutečně šikovnou kytaristku Ruyter Suys s řádně vyvinutým hrudníkem, v rafinovaně průhledném prádélku. Když sestavu NP posléze doplnila nefalšovaná, snad na všech zákoutích obrovitého těla tetovaná amazonka – baskytaristka Corey Parks, mimochodem sestra úspěšného basketbalisty Cherokeeho Parkse, bylo definitivně hotovo. Již první oficiální nahrávka Let Them Eat Pussy (1998) a související domácí propagační turné po klubech vyvolaly v undergroundu poprask. Pohříchu zcela zasloužený. Druhou desku High As Hell už naživo propagují i v Evropě, Austrálii a Japonsku. Žel již bez Corey, která si ze dne na den sbalila kufry. Šuškalo se cosi o tom, že jí Ruyter byla nevěrná. Za pár let si každopádně, podnikajíc tou dobou především jakožto oděvní návrhářka, vzala Duana Peterse z US Bombs, do jehož boční kapely Die Hunns posléze naskočila. Na jejím postu v NP se pak vystřídalo několik o poznání méně nebezpečných s(v)lečen, až se stálou členkou stala Karen Cuda. A když už jsme u toho, ani na bubenické stoličce dnes nesedí zakládající Adam Neil, Cartwrightův dávný spoluhráč z Nine Pound Hammer, který si to po čase z NP namířil do The Hookers. Blány nyní, ve společné rytmice právě s Karen, otlouká Jeremy Thompson.

Zatímco druhou desku vydali po necelých dvou letech od debutu a stejně tak dlouho jim trvalo, než po dvojce vyšla trojka Say Something Nasty (2002), mezi třetím a čtvrtým řadovým počinem uplynuly roky tři – Get Some nese datum 2005. Od léta páně 2009 pak má kapela na svém kontě pět oficiálních řadových desek a nepočítaně různých krátkometrážních, koncertních i jinak raritních emisí včetně dvou DVD. Svůj zatím poslední studiový akt From Hell To Texas, ale pochopitelně nejen jej, přijede 20. února opravdu naživo představit svým českým fanouškům do pražského klubu Exit Chmelnice. A těch doslova pár pamětníků, mj. třeba Vlasta Henych nebo Jirka Rogl, s nimiž jsme se 10. září 2003 sešli a ztráceli ve Futuru na vůbec prvním a bez ohledu na mizernou návštěvu perfektním koncertě Nashville Pussy v Praze, mi může dosvědčit, že to tentokrát rozhodně nebude jejich zdejší premiéra. A naopak – že to bude zatracená jízda!

Předskakovat bude dvojice pražských, stylově spřízněných formací. Pětice BLACK BULL s Lucií Roubíčkovou za mikrofonem a čistě pánské trio THUNDERBIRDS.

Neváhejte a přijďte se na vlastní kůži přesvědčit, že i kapela, která byla nominovaná na tak sofistikovanou cenu, jakou je v zámoří Grammy (v kategorii 'Nejlepší metalový výkon' za skladbu Fried Chicken And Coffee), dokáže rozpoutat pravé a nefalšované rock'n'rollové peklo.

Více na www.nashvillepussy.com a www.exitchmelnice.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Aktuality:
Tarja vyhozena z Nightwish!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund