inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Zemřel Steve Lee, frontman Gotthard
Publikoval: JO - Úterý, 12.10. 2010 - 01:07:49
Rubrika: Zákulisí

Text: Martin Hloušek

Tento způsob roku zdá se mi poněkud nešťastným! Není tomu až tak dávno, co jsem spolu s redakčním kolegou Davidem 'Gébou' Geblerem recenzoval poslední počin švýcarských Gotthard Need To Believe. Žel, budeme se muset smířit s tím, že další album této hardrockové stálice, alespoň v sestavě, na kterou jsou fanoušci zvyklí, již recenzovat nebudeme. Po nedávném úmrtí dvojice Peter Steele – Ronnie James Dio, totiž přišel rockový svět o dalšího charismatického zpěváka. Na oficiálních stránkách Gotthard se minulý týden objevila tato smutná zpráva, popisující úmrtí STEVA LEE.

"5. října se v odpoledních hodinách vydala skupina 22 osob na dvanácti strojích značky Harley-Davidson z Las Vegas do St. George v Utahu. Nebe bylo bez mraků. Asi 15 mil od města Mesquite, ležícího v Texasu, začalo hřmít. Jedna z motorek měla technický problém se zapalováním, proto jsme zastavili a zapnuli výstražná světla. Poslední ve skupině nám neustále připomínal, že je třeba dávat pozor a chovat se ostražitě ohledně projíždějících automobilů. Ve stejnou chvíli začalo silně pršet. Pak se k naší skupině rychle přibližovalo nákladní auto … z těžko pochopitelných důvodů tento truck do našich motorek naboural. Náraz byl tak nešťastný, že jeden z motocyklů vyletěl do vzduchu, trefil Steva a srazil jej k zemi. Kamarádi mu okamžitě poskytli první pomoc. Zároveň jsme vytočením 911 zažádali o pomoc profesionální. V zápětí přijelo policejní auto, ze kterého strážce zákona vytáhnul defibrilátor. Ve velmi silném dešti jsme všichni začali pracovat na záchraně života našeho kamaráda. O pár minut později dorazilo druhé policejní auto, které přivezlo kompletní vybavení první pomoci. Přiletěla také helikoptéra. Během celé té doby jsme se pokoušeli o Stevovu resuscitaci. Po dlouhém boji o záchranu jeho života ale doktor vyřkl smutný ortel. Jako zázrakem nikdo další ze skupiny nebyl zraněn. Všichni jsme si uvědomili, že se to mohlo stát komukoli z nás – a třeba i celé naší skupině. Spolu s místní policií zorganizoval náš průvodce dopravu do blízkého hotelu v Mesquite. Hotelová služba nám nabídla tiché pokoje, ve kterých jsme mohli společně truchlit. Všichni si ceníme profesionálního přístupu našeho průvodce. Ztráta Steva je neuvěřitelnou tragédií pro každého z nás. Společně se snažíme překonat nejhlubší bolest a smutek, je to pro nás velmi těžká doba. Životní sen Steva Lee o tom, že jednou na motorce projede celé Spojené státy, se mohl stát skutečností během těchto dvou týdnů. Po zahájení našeho výletu v Los Angeles, jsme pokračovali do Death Valley a Las Vegas. Naší další zastávkou měla být St. George v Utahu, odkud jsme plánovali cestu do národního parku Zion, Bryce a Monument Valley. To bylo místo, ve kterém měl Steve naplánováno, že překvapí přítelkyni Brigitte s jedním velmi speciálním indiánským šperkem, ukáže jí Las Vegas a společně prožijí jeho neopakovatelnou atmosféru. Sama Brigitte, hlubokým smutkem raněná, dodává, že nikdy neviděla Steva tak šťastného, jako během těchto posledních dní. Po této tragédii budeme navždy spojeni silným a smutným zážitkem."

Za svou kariéru nazpíval Steve Lee 9 řadových alb skupiny Gotthard, kterou spolu s kytaristou Leo Leonim založil. Jeho hlas se objevil také na třech dalších kompilacích a koncertních nahrávkách. Osobně jsem tohoto famózního zpěváka znal pouze z pódia, na kterém bude chybět nejen svým nejbližším. Zbývá už jen dodat … R.I.P. Steve!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Zákulisí:
Pavla Kapitánová je po smrti!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund