inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


MARCO MENDOZA
  – Viva La Rock

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Mirka Valenty

Osobní web Luboše Hnáta

Zemřel Steve Lee, frontman Gotthard
Publikoval: JO - Úterý, 12.10. 2010 - 01:07:49
Rubrika: Zákulisí

Text: Martin Hloušek

Tento způsob roku zdá se mi poněkud nešťastným! Není tomu až tak dávno, co jsem spolu s redakčním kolegou Davidem 'Gébou' Geblerem recenzoval poslední počin švýcarských Gotthard Need To Believe. Žel, budeme se muset smířit s tím, že další album této hardrockové stálice, alespoň v sestavě, na kterou jsou fanoušci zvyklí, již recenzovat nebudeme. Po nedávném úmrtí dvojice Peter Steele – Ronnie James Dio, totiž přišel rockový svět o dalšího charismatického zpěváka. Na oficiálních stránkách Gotthard se minulý týden objevila tato smutná zpráva, popisující úmrtí STEVA LEE.

"5. října se v odpoledních hodinách vydala skupina 22 osob na dvanácti strojích značky Harley-Davidson z Las Vegas do St. George v Utahu. Nebe bylo bez mraků. Asi 15 mil od města Mesquite, ležícího v Texasu, začalo hřmít. Jedna z motorek měla technický problém se zapalováním, proto jsme zastavili a zapnuli výstražná světla. Poslední ve skupině nám neustále připomínal, že je třeba dávat pozor a chovat se ostražitě ohledně projíždějících automobilů. Ve stejnou chvíli začalo silně pršet. Pak se k naší skupině rychle přibližovalo nákladní auto … z těžko pochopitelných důvodů tento truck do našich motorek naboural. Náraz byl tak nešťastný, že jeden z motocyklů vyletěl do vzduchu, trefil Steva a srazil jej k zemi. Kamarádi mu okamžitě poskytli první pomoc. Zároveň jsme vytočením 911 zažádali o pomoc profesionální. V zápětí přijelo policejní auto, ze kterého strážce zákona vytáhnul defibrilátor. Ve velmi silném dešti jsme všichni začali pracovat na záchraně života našeho kamaráda. O pár minut později dorazilo druhé policejní auto, které přivezlo kompletní vybavení první pomoci. Přiletěla také helikoptéra. Během celé té doby jsme se pokoušeli o Stevovu resuscitaci. Po dlouhém boji o záchranu jeho života ale doktor vyřkl smutný ortel. Jako zázrakem nikdo další ze skupiny nebyl zraněn. Všichni jsme si uvědomili, že se to mohlo stát komukoli z nás – a třeba i celé naší skupině. Spolu s místní policií zorganizoval náš průvodce dopravu do blízkého hotelu v Mesquite. Hotelová služba nám nabídla tiché pokoje, ve kterých jsme mohli společně truchlit. Všichni si ceníme profesionálního přístupu našeho průvodce. Ztráta Steva je neuvěřitelnou tragédií pro každého z nás. Společně se snažíme překonat nejhlubší bolest a smutek, je to pro nás velmi těžká doba. Životní sen Steva Lee o tom, že jednou na motorce projede celé Spojené státy, se mohl stát skutečností během těchto dvou týdnů. Po zahájení našeho výletu v Los Angeles, jsme pokračovali do Death Valley a Las Vegas. Naší další zastávkou měla být St. George v Utahu, odkud jsme plánovali cestu do národního parku Zion, Bryce a Monument Valley. To bylo místo, ve kterém měl Steve naplánováno, že překvapí přítelkyni Brigitte s jedním velmi speciálním indiánským šperkem, ukáže jí Las Vegas a společně prožijí jeho neopakovatelnou atmosféru. Sama Brigitte, hlubokým smutkem raněná, dodává, že nikdy neviděla Steva tak šťastného, jako během těchto posledních dní. Po této tragédii budeme navždy spojeni silným a smutným zážitkem."

Za svou kariéru nazpíval Steve Lee 9 řadových alb skupiny Gotthard, kterou spolu s kytaristou Leo Leonim založil. Jeho hlas se objevil také na třech dalších kompilacích a koncertních nahrávkách. Osobně jsem tohoto famózního zpěváka znal pouze z pódia, na kterém bude chybět nejen svým nejbližším. Zbývá už jen dodat … R.I.P. Steve!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Zákulisí:
Pavla Kapitánová je po smrti!

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund