inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Pipes And Pints – Until We Die
Publikoval: JO - Neděle, 30.05. 2010 - 19:38:19
Rubrika: Recenze

PIPES AND PINTS – Until We Die
Wolverine Records / 39:24

Určitě znáte ten zvláštní pocit, když na vás něco zapůsobí jako blesk z čistého nebe, jako svého druhu zjevení. Nejste si úplně jisti, jestli můžete tak docela věřit tomu, co právě vidíte, slyšíte i jinak zažíváte, na druhou stranu vás to samo o sobě neskutečně těší, takže snad ani nechcete vědět, jestli je to všechno vůbec pravda. Česko-americká čtveřice Pipes And Pints, která právě debutuje svým třináctiskladbovým albem Until We Die na mne osobně napoprvé zapůsobila přesně tak. Než jsem stačil přitáhnout svou dolní čelist zpátky k její horní sestřičce, už jsem znovu zuřivě mačkal v mezičase bezděčně poslintané tlačítko 'play' na svém přehrávači. Bylo to zhruba v polovině loňského roku, kdy se ke mně dokutálelo jejich eponymní pětipísňové promo CD s téměř vše říkajícím podtitulem 'Punkrock With Highland Bagpipes', jehož prostřednictvím tahle každým coulem netuctová formace hledala oficiálního vydavatele pro své zamýšlené dlouhohrající studiové album.

Možná namítnete, že obdobný (výše naznačený) hudební mustr není žádným zázrakem, natož třeskutou, dosud neslyšenou novinku. A jistě máte pravdu. Podobných kapel je na světě dost. Jenže žádný 'druhý' rock and roll už taky nikdo nikdy nevymyslí – a důvod nehrát pořád dokola ten jeden jediný to rozhodně není. Nehledě na nespornou skutečnost, že na domácí scéně žádnou takovou, ani vzdáleně podobnou formaci prostě a jednoduše nenajdete. Skotské dudy jsou holt skotské dudy. A jejich kombinace s rockabilly, punkrockem, country a folkem je prostě zabijácká a vražedná. I když, domácí scéna… Vsadím své pověstné rudé koně, že kdybych vám právě neprozradil, že Pipes And Pints pocházejí z České republiky, nikdo z vás by to po vyslechnutí předloženého materiálu nehádal. Tak dokonalé je muzikantské vcítění Vojty Kaliny (skotské dudy, druhý hlas), Tomáše Novotného (kytara), Ondry Balvína (basa) a Lukáše Vincoura (bicí) do téhle v principu 'cizácké' hudby, k dokonalosti pochopitelně dovedené vokálem kalifornského rodáka Syko Mikea. Tak perfektní má nahrávka zvuk. Takové má koule. Taková je to jízda.

Čím déle Until We Die poslouchám, tím více je mi jasné, že z jeho středu nelze vytrhnout jedinou skladbu a – byť o píď – vyvýšit ji nad těmi zbylými. Bylo by to totiž naprosto scestné. Tahle deska, na rozdíl od valné většiny současné produkce, funguje především jako dokonalý, zbytečné hlušiny zcela prostý celek. Byť i její jednotlivé fragmenty vás spolehlivě donutí vyndat ruce z kapes a rozhoupat boky. Můj osobní objev roku. Non plus ultras!

minimum 1, maximum 5minimum 1, maximum 5 František Kovač

www.pipesandpints.cz


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund