ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Black Bull – Demo 2010
Publikoval: JO - Neděle, 30.05. 2010 - 19:14:36
Rubrika: Recenze

BLACK BULL – Demo 2010
vlastní náklad / 14:16

Od samého prapočátku mých intimních styků s paní hudbou mě maximálně vzrušuje možnost být bezprostředně přítomen komplikovanému procesu vzniku jejích nových potomků. Pochopitelně, čím více znám zainteresované rodiče, tím více rajcovní situace to – na rozdíl od běžného života, pokřiveného šablonami stereotypů – pro mě osobně je. Opravdu neznám v těchto souvislostech napínavější moment, než když ve finále do přehrávače zasunuji disk, jehož pachateli jsou právě moji přátelé. Z budoucích vjemů a dojmů totiž mívám obdobně mrazivý strach, jako když se přede mnou svléká důvěrně známá žena. Bude to ono?!

V případě debutové nahrávky pražské formace Black Bull to bylo přesně tak. Tak dlouho a tak toužebně hledal můj kamarád, kytarista a skladatel Filip Šimbera (ex-Mastix, Glock 22, Petr Hejátko Band), instrumentačně i lidsky kvalitní a invenčně dostatečně vybavené nové spoluhráče, až je konečně našel. A k nim nádavkem ještě na tuzemské podmínky výjimečnou zpěvačku Lucii Roubíčkovou (ex-Krleš). Zbývalo jediné: naskytnutou příležitost nepromarnit. Což se jim společně, podle mého soudu, zatím daří, byť bezprostředně po natočení první trojice promo skladeb sestavu opustil baskytarista Petr Stochl.

V celé čtvrthodinové studiové materii hraje prim Luciin nepřeslechnutelný vokál, povzbuzovaný rytmickou kanonádou na pozadí vkusně uměřených (rozuměj ne-onanistických) dirty rock'n'rollových, powerrockových až thrashmetalových kytarových partů. Velmi zajímavý kontrast, respektive námět k zamyšlení pak nabízí kombinace českého (Fast Bull, Rituál) a anglického (Newport Bouleward) jazyka. Obě polohy totiž blonďaté zpěvačce bezvýhradně sedí do pusy, a tak musí pomyslný bilingvní souboj rozhodnout subjektivní cit: přestože se jedná o tuzemskou kapelu, angličtina mi k její muzice sedí o něco lépe. Což je koneckonců víc než cokoliv jiného neskutečná deviza směrem za západní hranice naší malé republiky. A to tím spíše, že ani s českými texty nemá tahle parta žádný problém, takže se jí do budoucna zcela logicky nabízí i eventualita po všech stránkách zajímavého dvojjazyčného konceptu. Nechme se překvapit.

minimum 1, maximum 5 František Kovač

http://bandzone.cz/blackbull


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund