inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Woodstock Oleško 2009
Publikoval: JO - Středa, 30.09. 2009 - 22:26:45
Rubrika: Reportáže
Empire

WOODSTOCK OLEŠKO 2009
15. 8. 2009, Oleško, V jezírkách

Text: David 'Géba' Gebler
Foto: archiv pořadatele

Jak již bylo uvedeno v námi publikované pozvánce na druhý ročník olešského festu, konal se letos na den přesně čtyřicet let poté, co v americkém státě New York, poblíž městečka Bethel, vypukl praotec všech festivalů – originální Woodstock. Proto také to názvové souznění. Nám ovšem počasí výjimečně přálo, a tak se žádné bahno nekonalo.

Jako první jsem měl možnost zhlédnout vystoupení bandu DARIO SAPIENZA & HIS CORNUTOS. Kytarista a v tomto případě i frontman, Ital Dario Sapienza, hrající též ve zde později vystupujících vynikajících Empire, předvedl se svým srandaprojektem, speciálním překvapením pouze pro tento festival, povětšinou klasické italské evergreeny jako Felicita či hitovku z let osmdesátých Ma, Ma, Maria, kterážto byla vyloženě vtipně předělána.
Do parného odpoledne pak nastoupila kapela OSLÍK. Nejpočetnější, sedmičlenný soubor této open air akce předvedl muziku převážně založenou na klasickém dvanáctitaktovém rock'n'rollu, zlehka inklinujícím ke stylu kapely Lucie. Zajímavými a osobitými prvky jejich setu jsou (v určitých skladbách) účast perkusisty hrajícího na bonga i důvtipné saxofonové vsuvky. Každopádně 'hoši z Osla' solidně pobavili zdejší, tou dobou ještě málo početné publikum. Kvalitním kořením jejich vystoupení byly předělávky legendární Hudby Praha Majolenka a Špinavý záda.

A vůbec

Následně vystupovala folkrocková banda A VŮBEC, která podala svoji muziku v tak trochu metalovém hávu, samozřejmě s užitím nezbytné flétny. Ze zlehka hippie (a to včetně image frontmana – koneckonců, jsme na Woodstocku, ne?) repertoáru bych asi vyzdvihl závěrečnou funky Láska je vůl.
Nelehký úkol pak čekal na jihočeské ANONYM. Mládenci možná mohou dobře fungovat někde na lokální zábavě, ale buď neměli svůj den (i to se samozřejmě stává), či zapracovala nervozita (zaskakovali za Orient, na který se těšilo hodně ze stále přibývajících příchozích). Buď jak buď, 'Anonymní chlapíci' na sobě budou muset každopádně trochu zapracovat: osobně jsem téměř neustál jejich texty, stejně tak jeden a týž kytarový riff táhnoucí se všemi skladbami. Z předvedeného vystoupení bych snad ocenil jedině rytmickou skladbu Kriminál.
To, co následovalo, mi tak trochu připomnělo yin/yang. Prostě totální změna! Nastoupili totiž pražští EMPIRE. Evidentně zkušení muzikanti, aktuálně propagující své druhé album Lobotomie, předvedli naprosto strhující show. 'Motorkáři' se na pódiu prostě cítí jako doma. Charismatický zpěvák a vynikající frontman Radek Kurc, občas šplhající po stojanech místního světelného parku, si okamžitě podmanil zhruba pětisethlavý dav. Z nového alba asi nejlépe naživo vyzněla Nechci ti lhát. Úžasně sehraní 'guys' předvedli i totální novinku Show, připravovanou na třetí řadové album. A když jako přídavek zahráli I Wanna Be Somebody od mých oblíbených W.A.S.P. téměř srovnatelně s originálem, šel jsem do kolen. Jo, kdo umí, umí. Geniální! Pro mě osobně absolutně naprostý vrchol Woodstock festu na travnaté ploše v Olešku.

Vilém Čok

Po výměně aparátu nastoupil papírový headliner festivalu VILDA ČOK a jeho kapela BYPASS. Spoluhráče má hodně solidní, leč možná by se měl držet svého kopyta, tudíž basy. Jasně že to je jeho band, ale funkce Čok – frontman, myslím, prostě nějak nefunguje. Vždycky byl, řekněme avantgardní a hodně kontaktní, nicméně snažit se mezi každou písničkou rozezpívat lidi halekáním "Jé, je, je, jé je" nepřišlo nejen mně až tak super. Navíc ty texty! Mezi jinými zazněl jeho asi největší hit Holky Rohypnolky, samozřejmě nemohla chybět Na václavskym Václaváku, s dětským sborem si dal téměř na závěr disneyovku Kačer.
Uzavření tropického festivalového dne se ujali staří dobří DOKTOR TRICERATOPS. Pro kapelu je určitě velkým přínosem vystupování frontmana Ondry 'Blacka' Černého, který má metal prostě v krvi. Principál, kytarista Randy, který kapelu založil a drahná léta se o ni stará, pozměnil nedávno její sestavu, trochu i styl… a moderně znějící 'Doktoři' měli navíc neskutečně skvělý zvuk. Kdo si počkal zhruba do půlnoci, nemohl litovat. Skvěle zaranžované skladby zněly pod hvězdným nebem jako balzám na duši. Určitě jedny z nejlepších věcí byly Závislost a úvodní pecka z posledního alba Sedum Zvrácená show. Nic 'zvráceného' se ale nekonalo, naopak, byla to hodně dobrá tečka za letošním ročníkem příjemného 'rodinného' festivalu na dostřel od Prahy.

Krom slušně zvládnuté organizace a celkově pohodové atmosféry oceňuji též bohatý výběr pochutin u stánků, pěkně situované místo konání akce a nijak zásadně dlouhé prodlevy mezi jednotlivými vystoupeními. Teprve druhý ročník olešského festu se podle mě vydařil, jen lidí mohlo přijít povícero. Doufejme, že se tradice udrží!


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Reportáže:
Guns N' Roses, Sebastian Bach, Avenged Sevenfold

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund