inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


MARCO MENDOZA
  – Viva La Rock

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Mirka Valenty

Osobní web Luboše Hnáta

The Crooked Beats – Life In The Consumer Society
Publikoval: JO - Středa, 08.07. 2009 - 02:18:56
Rubrika: Recenze

THE CROOKED BEATS – Life In The Consumer Society
Cecek Records / 38:57

Frýdecko-místecká parta The Crooked Beats servíruje svým ovečkám punk. Ale není punk jako punk. Nad dnešní vyměklou břečkou, často protkanou trumpetami, saxofony a jiným harampádím hodícím se spíše na vojenské pohřby, která je nazývána punkem, by si nebožtík Sid Vicious jistě znechuceně odplivl a ve snaze zachránit si zbytky zdravého rozumu v rámci tuzemské nabídky by sáhl po Life In The Consumer Society.
Ne že by se jednalo o nějaký extrémní nářez, ale je to prostě ten styl, kde si dnes kapely raději ke svému cejchu 'punk' přidají 'rock'n'roll', aby lidé nebyli uvedeni v klam, že se jedná o kapelu s mírou rebelie a hudební tvrdosti kdesi na úrovni dětského orchestru.
První věc, která mě ohromila, byla autentičnost nahrávky. Kdybych netušil, o co jde, řeknu si, že jde o současnou anglickou kapelu hýčkající si v digitální době svůj analogový zvuk a umně kombinující '77 punk se současnou ostrovní kytarovou muzikou. Aniž bych byl výrazným příznivcem některého z této dvojice stylů (z anglických kytarovek mám spíše kopřivku), uznale píšu – paráda!
Všech 12 songů se poslouchá velice příjemně, zvuková vyšperkovanost lehce špinavým overdrivem je naprosto na místě, dobrou úroveň má i prolínání hlavního a doprovodných vokálů. Textová stránka sice není ve své složitosti a košatosti zrovna přepis Shakespeara, ale jde přece jen o punk a zde se dostávám k velké devize – a to je výslovnost. Ta je na naše poměry více než nadprůměrná a nějakých 'čechizmů' se od pánů za mikrofonem jen tak nedočkáme. Vše je podpořeno solidními melodiemi a kytarovými vyhrávkami, takže celek nezní nijak punkově tříakordově tupě.
Pokud mám hodnotit zvuk, rovnou napíšu, že jsem netušil, že v nejvýchodnější výspě naší vlasti (stejně jako v jejím zbytku) existuje studio schopné takový zvuk vyplodit. Sound je tak nějak přiměřeně špinavý, vokál je v něm příjemně zanořen a celkově zde není nic iritujícího. Celkově desku hodnotím tedy kladně, tento závan retro nálady z velké části odkazující do 30 let starých vod není rozhodně od věci.

Jan 'hanzzz' Roubíček


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund