Inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Bob Dylan – Tell Tale Signs: The Bootleg Series Vol. 8
Publikoval: JO - Úterý, 09.06. 2009 - 00:07:10
Rubrika: Recenze

BOB DYLAN – Tell Tale Signs: The Bootleg Series Vol. 8
Sony Music / 67:08

Jak podtitul alba Rare And Unreleased 1989 – 2006 jasně vymezuje, máme na tomto osmém pokračování 'vymazlené' série bootlegů Boba Dylana, největšího žijícího amerického písničkáře s citem pro bluesovou i rockovou hudbu, čest s jeho nahrávkami z přelomu minulého a aktuálního tisíciletí, které doposud nespatřily světlo světa, a pokud ano, pak velmi bizarním způsobem.
Pro úplnost se sluší připomenout, že první tři díly robustní kolekce The Bootleg Series přinesly diskofilům nevydané singly a alternativní verze těch úplně nejznámějších skladeb, další dva disky servírují selekce z legendárních živých nahrávek (čtyřka záznam z Royal Albert Hall 1966, pětka zase vzpomínku na turné The Rolling Thunder Revue 1975), šestý počin nabízí exkurzi do dřevních folkových časů roku 1964 a sedmý je pak regulérním soundtrackem k Dylanovu biografickému snímku No Direction Home režiséra Martina Scorseseho.
Jak už bylo zmíněno v samém úvodu, obsah Vol. 8 by šel jednoduše rozdělit na self-coververze, tedy skladby typu 'alternate version', jimiž je Dylan po zásluze a v dobrém pověstný především naživo (Most Of The Time, Someday Baby, Tell Ol' Bill, Can't Wait, Everything Is Broken), v minulosti zatím oficiálně nepublikované nahrávky, tedy kategorie 'unreleased' a 'demo' (Mississippi, Dignity, Red River Shore, Born In Time, Dreamin' Of You, Marchin' To The City), se zcela přesným vročením jejich pořízení, plus zbývající dvojici Huck's Tune ze soundtracku Lucky You (film režiséra Curtise Hansona) a živák z roku 2003 High Water.
Kouzelné je, jak Dylanovi jeho skalní fanoušci rozumějí, jak baží po různých obskurnostech jeho tvorby a kvitují každou rozlišnost jiných než studiově-řadových nahrávek. Zatímco běžní hudební spotřebitelé jsou tímto fenoménem zděšeni, zhrozeni a znechuceni. Ten příznačný paradox, jehož výstavbu sám umělec s nevídanou chutí podporuje, je navíc tak kontrastní, že jeho vypovídací hodnota nemůže být zkreslena ani případnou statistickou chybou. Osobně, čím jsem starší, tím tomuhle gentlemanovi přicházím víc a víc na chuť. Jeho loňský ostravský koncert mě například dostal absolutně a zcela. A tahle deska v nastoupeném trendu ve velkém stylu pokračuje. Na Tell Tale Signs: The Bootleg Series Vol. 8 je z mého pohledu nejkrásnější fakt, že tato kompilace (obdobně jako většina předchozích dílů) funguje od začátku do konce jako regulérní, naprosto ucelené album! Pokud nejste v Dylanovi zběhlí a oprostíte se od historických parametrů a souvislostí jednotlivých skladeb, byli byste schopni přísahat na bibli či balík pokerových karet, že tahle 'deska' se tomu chlapíkovi s knírkem sňatkového podvodníka zase zatraceně povedla … což není až tak od věci, protože Mr. Zimmerman nad celou dramaturgií bedlivě bděl. A pokud patříte ke znalcům, budete pochopitelně u konzumace s chutí mlaskat. Nejde totiž o žádné zbytky, drobky či výškraby, jak tomu o podobných sbírek jiných interpretů často bývá. Holt pan Dylan! S foukačkou, kytarou, pianem, jemně akusticky i s hřmotnější kapelou v zádech.

František Kovač


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund