ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


BLOODY OBSESSION
  – Husaria

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Symphonity - Voice From The Silence
Publikoval: JO - Úterý, 21.10. 2008 - 22:38:33
Rubrika: Recenze

SYMPHONITY - Voice From The Silence
Limb Music Produkt / 53:12

Nebojím se říci, že právě nyní držím v rukou 'své' české album roku. Na nové lahůdce brněnských Symphonity Voice From The Silence sice najdeme několik zahraničních jmen, ale i tak srdce desky tepe pěkně česky. Kapela se se svou novinkou, společně s aktuálním albem Salamandry, dostala v ranku našeho speed/power metalu zatím nejdále ze všech a nastavuje tak kvalitativní laťku, kterou jiné české melodické kapely zatím jen stěží přelezou.
Důkazem zmiňované kvality budiž třeba německý zpěvák Olaf Hayer, který Brňákům pomáhá s proražením za hranicemi svou dobrou angličtinou, která jinak bývá v podání našich zpěváků téměř vždy trnem v uchu cizozemců. Nebo fakt, že Symphonity zakotvili u zahraničního vydavatelství Limb Music Products a mají tak postaráno nejen o odpovídající propagaci. Za další výraznou postavu, mající ve vzestupu Symphonity prsty, můžeme považovat autora obálky Voice From The Silence, Derika Gorse, který jinak spolupracuje např. s Edguy nebo Kamelot. A ještě o poznání větší přínos lze jistě připsat producentovi alba – Sascha Paeth stojí za Avantasií, Edguy, Rhapsody a nyní si do svého seznamu připsal i Symphonity.
Už od prvních tónů jsem byl nadšen. Sice mě hned napadlo srovnání s finskými Stratovarius, už jen kvůli zvuku kytar a tempům některých písní – ať už speedové kvapíky jako Salvation Dance nebo na tři části rozdělená kompozice The Silence – prostě střední táhlé tempo … rytmus podobný kolegům ze země tisíců jezer; jenže kdo ví, kdy se Finové vrátí, nehledě na to, že jejich tvorba poslední dobou opravdu ztrácela smysl. I po několikátém poslechu marně hledám slabé místo. Fanoušci powermetalových skladeb musejí jásat, když po intru přijde na řadu hned čtveřice rychlých skladeb Give Me Your Helping Hand, Gates Of Fantasy, Bring Us The Light a Salvation Dance. Tyto názvy si zapamatujte, až uslyšíte, co se za nimi skrývá, opravdu těžko je budete dostávat z uší. Ani po následné The Silence však deska neztrácí jistotu a pokračuje. Pohodová heavymetalová pecka Searching You je předkapitolou k druhé nejdelší skladbě na albu; Evening Star s devíti minutami je opět pořádnou powermetalovou bouří, která musí dostat na lopatky každého milovníka rychlých melodií. Na závěr outro se skrytým bonusem v podobě coveru zpěvačky Neny Afterlife. Skvělá práce, ve které za bicími hostuje Martin Škaroupka z Cradle Of Filth.
Bývalí Nemesis si touto deskou řekli o pořádný rozruch na evropské i české scéně. Zbývá doufat, že si této nahrávky všimnou i tuzemští mediální dramaturgové.

Pavel Kanta


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund