inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

A+ - 2
Publikoval: JO - Pondělí, 07.01. 2008 - 22:28:13
Rubrika: Recenze

A+ - 2
vlastní náklad / 35:00

Klatovská kapela Asmodeus je v tuzemsku dobře známa svým neortodoxním přístupem k mateřskému thrash metalu i ostatní rockové hudbě v nejširším možném významu této pomyslné škatulky. Na druhé studiové nahrávce svého bočního projektu A+, pojmenovaném lapidárně 2, dotahují tuto svoji výstavní devizu pánové Slobodan (aka Miloš Bešta – zpěv, kytara), Thomas Lee (aka Tomáš Bešta – kytara), Milánek Bravura (aka Milan Pózel – baskytara) a Asmodědus (aka Vladimír Hořký – bicí), podpořeni tradičními hosty Peldou (aka František Pelíšek– klávesy) a Koudym (aka Lukáš Koudelka– trubka), v zádech s excelentním textařem Františkem B. Střeleným (aka Gabriel Battigia či Jan Petričko) nikoliv ad absurdum, ale doslova, do písmene a poslední notové kuličky k dokonalosti! Pokud jsem tedy u příležitosti emise předchozího debutového epomymního alba tohoto tělesa tvrdil, že se jejího piedestalu zdatně dotýká, nyní na něm bohorovně a zcela po právu trůní! A co víc, všechno se děje jaksi mimochodem, ve druhém plánu a sledu, ve stínu velkého Démona Strážce.
Protože jde vskutku o desku veskrze originální, dopustím se i já v této recenzi určitého netradična; místo zevrubného muzikologického pitvání konkrétních skladeb vám totiž – v rámci prostorových možností – naservíruji ty – podle mého názoru – nejkrásnější pasáže jednotlivých textů. Jak už jsem totiž hned zkraje naznačil, A+ 2 je po sonické stránce tak čirý (a čilý) hudební konglomerát, vystavěný na charismatickém, velmi variabilním vokálu i skladatelském umu páně Bešty a neskutečných kytarových laufech, legatech a staccatech jeho nepříbuzného jmenovce Tomáše, že se především musí slyšet! A slyšet se samozřejmě musí i celé texty; tyto jejich fragmenty budiž vějičkou na vaší cestě k nalezení onoho výjimečnému celku…

Černá smrt bílého koně – "Když bílej černě umírá / to může bejt šach-mat z nedůvěry / Když drzej pěšák na věž dotírá / pak svět se pokloní před gaunery! / A když dámy sukně vyhrnou / a pánem bordelů je brutální král / střelci mají kůži stříbrnou / a koně chcípají o kousek dál!"
Poslední večeře – "Provokuje / okuje notu / zrodí se píseň divoká / Kolokvium idiotů / chtělo by soudit proroka / Dva blesky líbají fresky / v souloži výstřední / Dvě kosti z víry a zlosti / k večeři poslední"
Kroky – "Zvuky / jak napnutý luky / hnusný ultrazvuky / křičí z boží muky / zvuky / Zvuky / digitální zvuky / jak holubí pluky / co zobou ti z ruky / zvuky"
Neurocity – "Jednou jsi dole / a dvakrát nahoře! / Že každej vod tebe dává ruce pryč / Život je cukrovej, když mu chybí bič / a kdo se bojí tmy, ten se v ní zabední / a první jsou poslední"
Skinhead’n’Shoulders – "Tak to maj smůlu, to maj pech / to jim neporadim / jsem jenom blbej malej Čech / vypatlanej / V prdeli světa žádnej spěch / kafe rumem sladim / tak si tu krásně žiju / zakopanej"
Via Daidalos – "Zas člověk staví vzdušný most / sladší než sex a opilost / podruhé potřetí / jsme červi v sklenicích / zas vzhůru po skle plazíme se / jak mrtvé stromy v temném lese / jak prázdná okna v slepých ulicích"
Zátiší s chřestýši – "Pod kostrou mostních konstrukcí / zlé vody kameny rozleptají / pod světlem zářných indukcí / nehybné světy se ukrývají / Proudy lidí v láhvi s váliem / Dvakrát loknout si a spát"
Spampers Blues – "Spam – co vraždí tvé soukromí / spam – co dveře ti vylomí / spam – nezvaný host nemilý / Spam – všechno tu zasviní / spam – kostlivec tam ve skříni / spam – Charlie Manson Family"
Šiva ničitel – "Sálem krouží Šiva / hudba nakažlivá / zastře voda lživá oblohu / Kálí v špíně zlatě / k peklu zavezla tě / zpíváš o Kalkatě / bez bohů"
Oheň – "Oheň je hořlavý / to dneska každej trouba ví / Oheň ten poví ti / co mokré je to nechytí / Oheň je pohroma / tak nechte si ho na doma / Hó-ří kdo zakřičí / na toho přijdou hasiči"

Víc nemám, co bych dodal; s velkou radostí – po opravdu velmi dlouhé době – přisuzuji této nahrávce plný počet bodů!

Kontakt: milosbesta@seznam.cz, tel: 602249630, www.asmodeus.info

František Kovač


 
>>> ODKAZY

  Prohledat rubriku

  Najít další články autora

 Nejčtenější článek rubriky Recenze:
Jet Black - Demo 2005

>>> MOŽNOSTI

 Vytisknout článek Vytisknout článek


  Diskutovat o tématu


   Sdílet článek...
 


Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund