RockShock

Internetový rockový magazin

Hollywoodská hvězda Keanu Reeves se svou kapelou Dogstar přijede v létě na Rock For People

Text: Anna Vašátková

Hollywoodská hvězda Keanu Reeves, kterou celý svět zná jako hlavního hrdinu legendární trilogie Matrix, jako bývalého nájemného vraha Johna Wicka nebo jako neohroženého vymítače Constantina, míří v červnu příštího roku na festival Rock For People do hradeckého Parku 360. Kromě výjimečných hereckých schopností je Keanu Reeves také skvělým muzikantem a hráčem na basovou kytaru. Fanoušci se tak mohou těšit na jedinečnou show jeho rockové kapely DOGSTAR, která skvěle doplní již oznámené kapely v line-upu Rock For People 2024 v čele s BRING ME THE HORIZON, AVRIL LAVIGNE, PENDULUM, COREYEM TAYLOREM či PARKWAY DRIVE.

„Vystoupení kapely Dogstar s hvězdným Keanu Reevesem za baskytarou je pro mě opravdový splněný sen. Kapelu jsme se totiž snažili pozvat už v devadesátých letech, ale tehdy se nám to nepodařilo a pak na dlouhých téměř 20 let nebyla aktivní. O to větší máme radost, že se to konečně podařilo. Účast kapely Dogstar a Keanu Reevese na festivalu Rock For People bude jistě nezapomenutelným zážitkem jak pro hudební, tak filmové fanoušky,“ komentuje unikátní vystoupení ředitel festivalu Michal Thomes.

Dogstar aktuálně ztělesňují esenci jihokalifornské vypravěčské rockové kapely, kterou vždycky byli. Vytvářejí hluboce rezonující hudbu, která doslova pochází ze Somewhere Between The Power Lines And Palm Trees – tak se jmenuje nové album kapely, které vyšlo 6. října 2023 prostřednictvím jejího vlastního labelu Dillon Street Records. Neméně důležitým faktem je však skutečnost, že Keanu Reeves je renesanční osobností, která přes svoji celosvětovou slávu zůstává oběma nohama pevně na zemi. Keanu Reeves je filantropem v oblasti klimatické změny, lidských práv a mnoha dalších i v rámci vlastní nadace pro pomoc výzkumu léčby proti rakovině nebo dárcovství finanční pomoci dětským nemocnicím.

Festival Rock For People se uskuteční od 12. do 15. června 2024 v multifunkčním Parku 360 v Hradci Králové. Vstupenky na festival fanoušci pořídí v limitované edici v síti GoOut nebo na: www.rockforpeople.cz/cs/vstupenky

V prodeji jsou již i speciální vstupenky (VIP, Comfy+, Děti, Junior, Junior ISIC, Senior, ZTP), kempy, glamping a parking. Po vyprodání aktuální edice festivalových vstupenek budou následovat vstupenky za vyšší cenu.

Kapela Dogstar, kterou tvoří kytarista a zpěvák Bret Domrose, bubeník Robert Mailhouse a baskytarista Keanu Reeves, se zrodila v roce 1991 jako kapela přátel, kteří se sešli v garáži v jižní Kalifornii a jednoduše snili o tom, že budou společně hrát hudbu a dělat trochu hluku. Na začátku kariéry jim předskakovala například kapela Weezer, která pak v USA neuvěřitelně vyrostla. Nyní, po více než třiceti letech, si Domrose, Mailhouse a Reeves udělali na sklonku historické výluky trochu času, aby vytvořili kolekci písní, která plně vystihuje, kým jsou jako umělci dnes. Oficiální návrat šťastně znovusjednoceného rockového tria přišel v květnu 2023 – více než 20 let od jejich posledního společného vystoupení – s jejich prvním veřejným vystoupením na hudebním festivalu BottleRock Napa Valley se setem, který vyvolal chválu fanoušků i kritiků, stejně jako živý debut jejich hlavního singlu Everything Turns Around, který oficiálně vyšel 19. července tohoto roku.

Od letošního léta Dogstar objíždějí se svým novým albem Somewhere Between The Power Lines And Palm Trees Spojené státy, během turné už navštívili západní pobřeží a v prosinci zamíří na to východní. V příštím roce pak Dogstar zamíří ‘za velkou louži‘ a se svou rock’n‘rollovou smrští přijedou do Evropy. V rámci evropské části turné tak nebude chybět ani jedinečné vystoupení na festivalu Rock For People.

Rock For People je festival evropského významu a v roce 2022 vystoupal mezi první ligu i v rámci evropských festivalů. Letošní 27. ročník přivítal v Parku 360 světové hvězdy v čele s jednou největších rockových kapel Muse, králi metalu Slipknot, fenoménem Machine Gun Kellym, čerstvými držiteli BRIT Awards The 1975 a stovkou dalších. Na 37 000 spokojených návštěvníků si kromě hudebního programu užívalo i pestrý doprovodný program na ČT art stage a Conference stage. Festival Rock For People je průkopníkem i v oblasti udržitelnosti a ekologie, kde si je vědom svého vlivu a zodpovědnosti. Dlouhodobě se vedle svého udržitelného přístupu věnuje  také osvětě v diskusních panelech. Využívá alternativní zdroje energie (vodík, slunce a vítr) k pohánění pódií, třídí na 17 druhů odpadu, nabízí bohatou stravu pouze z rostlinných surovin a využívá bezemisní dopravu.

Line-up Rock For People 2024
Headliner: BRING ME THE HORIZON + tři další headlineři budou oznámeni
Coheadliner: AVRIL LAVIGNE, COREY TAYLOR, PARKWAY DRIVE, PENDULUM (late night special)
Zahraniční kapely: ALPHA WOLF, CRYSTAL LAKE, DEAD PONY, DOGSTAR, HOT MILK, KAIZERSORCHESTRA, LA DISPUTE, MISSIO, NECK DEEP, SHADOW OF INTENT
CZ/SK kapely: 58G, ANETA LANGEROVÁ, BITTER SEASON, DMITRIEVNA, J.A.R., JOHN WOLFHOOKER


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1187

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *