RockShock

Internetový rockový magazin

Random Choices predstavili autentický príbeh hlavnej postavy rockovej kapely

Text: Random Choices

Hlavná postava je pilotným singlom z pripravovaného EP kapely RANDOM CHOICESSlová a vibrácie. Pieseň vznikla ako reflexia na nezhody v kapele, ktoré nakoniec viedli až k personálnym zmenám v jej zložení. Klip naopak vznikol z viac humorných dôvodov a opisuje zásluhy a uznanie za pôsobenie v kapele hlavnej postavy stvárnenej saxofonistkou Alžbetou Hajnou.

V novej skladbe sa Random Choices podarilo nájsť jemnú rovnováhu medzi prístupnosťou a hĺbkou. Skladba je okamžite príjemná na povrchnej úrovni, no opakované počúvanie odhaľuje hlbšie vrstvy v hudbe aj textoch. Je to druh skladby, ktorá vás môže sprevádzať počas chvíľ introspekcie alebo jednoducho slúžiť ako príjemné a zároveň energické pozadie vášho dňa.

Skladba sa zameriava na témy sebareflexie, introspekcie a samotného hľadania účelu a identity. Emocionálny náboj skladby je tematicky doplnený expresívnym podaním hlavného speváka Mareka Hrdličku, ktorý v sebe nesie pocit zraniteľnosti a autenticity. Náladu skladby ďalej dopĺňajú dravé gitarové linky sprevádzané melancholickým saxofónom.

„V našej hudbe sa snažíme spájať texty, ktoré majú čo povedať, s melódiami a atmosférickým zvukom, zároveň sa držať našej rockovo funkovej podstaty – a myslím, že v tejto skladbe sa nám to celkom pekne podarilo,“ hovorí Marek Hrdlička o vzniku skladby.

Videoklip vznikol ako humorná odpoveď na podpichovanie spriaznenej kapely Them Switcheroos z Brna, ktorá odohrala s kapelou množstvo koncertov. Obaja členovia tejto kapely sa dokonca aj objavujú v klipe. Hlavnú postavu si v ňom zahrala saxofonista Alžbeta Hajná, za ktorú je všetko vybavené, ponosené, nachystané, ide ako od ruky a príde už len na hotové a zožne všetku slávu (čo nie je ďaleko od pravdy, podľa jej vlastných slov). Úplný opak si zahral spevák a gitarista Marek Hrdlička, ktorý sa taktiež nedostal ďaleko od reálneho vyobrazenia a zahral vytrvalého skladateľa a textára, ktorý márne čakal na zásluhy.

Skladba, rovnako ako aj zvyšok pripravovaného EP, bola nahratá a zmixovaná v trenčianskom Piano clube v réžii Mariána Fera.

Random Choices sa definujú ako rocková skupina s farbami funku a popu. Začali hrať v roku 2017 a od tej doby odohrali množstvo koncertov v domácom Trenčíne a okolí, ale aj v zahraničí, ako napríklad v Rakúsku či Česku. Ich hudbu mohli poslucháči zaznamenať napríklad na rádiu Slovensko, rádiu Devín či iných. Ich priravované EP ponesie názov Slová a vibrácie, bude obsahovať päť nových autorských skladieb a môžeme sa naň tešiť už koncom tohto roku.

Singel na Spotify – www.open.spotify.com

Súvisiace linky:
www.facebook.com/randomchoicessk
www.instagram.com/random_choices_sk
www.open.spotify.com/artist/4zZ5OP7ARmKaz2fWQ4j29d


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 1084

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *