RockShock

Internetový rockový magazin

Esence filmového soundtracku i karvinské doly v novince Stratopilot

Text: Anna Mašátová

Singlem a videoklipem z připravovaného EP se představuje projekt STRATOPILOT. Stratopilot je vůbec první písní tvůrčího tandemu hudebníka Jakuba Krajíčka a textaře a kytaristy Františka Kuči, která dala název celé formaci. Kapelu, pohybující se v žánru alternativního popu s jistou esencí filmového soundtracku, dotvářejí bubeník Viktor Dořičák a zpěvačka Veronika Boráková aka Nika.

Singl předchází vydání prvního eponymního EP s pěti skladbami. Vše vznikalo ve Studiu Soundevice, za mixem a masterem stojí Boris Carloff. Kapela navíc přizvala i nečekaného hosta.

„Poslal jsem Frantovi hotové demo k otextování. Po čase se mi vrátil text, který začínal takovým zvláštním prologem – hned jsem si vzpomněl na hlas herce Norberta Lichého, který by se k tomu mohl hodit. Zkusil jsem mu napsat a povedlo se,“ přibližuje Krajíček hostování známého ostravského herce v singlu.

Píseň Stratopilot doprovází videoklip cenami ověnčeného režiséra Martina Smékala. Až mimozemskou krajinu zprostředkovalo prostředí karvinských dolů, atmosféru umocnilo využití klasické 8mm kamery.

Křest EP Stratopilot proběhne 23. listopadu v ostravském klubu Dock.
FB událost – www.facebook.com/events/1743892389405376

Multilink – www.linktr.ee/stratopilot

Související odkazy:
www.facebook.com/Stratopilot
www.instagram.com/stratopilot
www.jakubkrajicek.cz/stratopilot


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1060

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *