RockShock

Internetový rockový magazin

Insania vydává klip plný násilí

Text: Smile Music

Kapela INSANIA tasí své zbraně v novém videoklipu Jedeme peklo z prostředí kriminálního podsvětí plného gangsterů, striptérek, alkoholu a vražd. Připravte se, v Brno Sin City teče červená!

Svým klipům věnuje Insania vždy patřičnou péči s notnou dávkou humoru a sarkasmu a Jedeme peklo jejich kolekci příjemně rozšiřuje. Přestože poselství skladby tentokráte toliko neprovokuje, již tradičně není klip určen slabým povahám. Ve stylu komiksové gangsterky Sin City v něm členové kapely prolévají krev, ženy za peníze tančí na stolech a whisky teče proudem. „Měli jsme chuť natočit plnotučnou brakovou gangsterku, v podstatě grotesku. Včetně stříleček a tak. A využít ty naše postavy, které máme v bookletu alba GRRRotesky,“ komentuje ideu klipu zpěvák Poly.

Black Drum zároveň vysvětluje, jak vznikl námět na celý videoklip: „V kapele všichni Sin City milujeme a už od začátku natáčení bylo jasné, že klip bude pocta těmto filmům i původnímu komiksu. Písnička Jedeme peklo k tomu přímo vybízela, protože i samotnej text je vlastně o zdivočelé městské partě, která pro trochu toho násilí nejde daleko.“

Klip je zdařilou kompresí gangsterského dramatického příběhu se všemi aristotelskými zvraty, které dobrý příběh vyžaduje. Nechybí mu napětí ani nečekané vyústění. Zpracováním, jež zabralo čtvrt roku, animace konkuruje světovým pokrokovým technologiím, samotné – filmovými fajnšmekry opěvované – Sin City nevyjímaje.

Insania je kultem na tuzemské tvrdě alternativní scéně. Za dobu svého působení čtyřikrát hrdě převzala Cenu Anděl, řada ocenění pochází také z rockově zaměřené ankety Břitva včetně zařazení skupiny do Galerie legend. Nejčerstvější andělské ocenění patří aktuální desce GRRRotesky loni vydané u nahrávací společnosti Smile Music Records.

Související odkazy:
www.insania.cz
www.facebook.com/insaniacz
www.bandzone.cz/insania


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 4.3 / 5. Počet hlasů: 3

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 1029

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *