RockShock

Internetový rockový magazin

Strojovna Combichrist z vás vymlátí duši

Text: Obscure Promotion

COMBICHRIST patří mezi nejpopulárnější industriální kapely, co využívají tvrdé kytary. Norsko-americký pilíř žánru na vás s německými MEGAHERZ v září vlítne ve Futuru.

Když se po více než deseti letech Combichrist začali zapojením kytar odvracet od dusavého aggrotech soundu k tomu metalovému, spousta fans to nepřekousla. Bylo za tím předskakování Rammstein v Evropě i Americe, bylo na vině LaPleguovo skládání hudby pro gamesu Devil May Cry (viz šestá deska No Redemption)? Anebo se znenadání namísto vypouštění vnitřních démonů chtěl zalíbit všem? A koho to vlastně zajímá?

LaPlegua ve svém tvrdém a agresivním tanečním zvuku, kde spojuje elektronickou hudbu, industrial, techno a metal, pořád udržuje agresi a zlobu, aby vám jeho muzika namlátila a pocuchala nervy. A taky vás řádně rozhýbala. A toho se LaPlegua s Combichrist stále drží, takže i jeho nový materiál – EP Heads Off – vám při správné hlasitosti způsobí pořádný otřes a pražské Futurum zažije test dunivým zvukem.

A ten vytvoří i němečtí Megaherz, kteří jako spoluzakladatelé Neue Deutsche Härte, tedy industriálně laděného alternative metalu s německými texty, jaké znáte třeba od Rammstein nebo Oomph!, jsou z jeho nejznámějších reprezentantů.

Megaherz za svých 30 let nahráli 11 alb, z nichž to poslední je In Teufels Namen, kde opět naleznete výrazný groove a houpavé riffy s klávesovými podkresy a elektronickými vlivy, které často doplňují epochální refrény a texty, v nichž se neúprosně nastavuje zrcadlo společnosti, ale odvažuje se čelit i vlastním pocitům. In Teufels Namen i po 30 letech existence kapely představuje zaťatou pěst, která dává jasně najevo, že Megaherz jsou stále plni odhodlání a při síle.

24. 9. 2023 – Praha, Futurum
FB událost – www.facebook.com/events/1422662085216552
e-Ticket – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/583

Nejlevnější vstupenky na Obscure.cz, předprodej ale běží i v sítích GoOut a Ticketmaster.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1098

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *