RockShock

Internetový rockový magazin

Huslista Filip Jančík prinesie sériu exkluzívnych vianočných koncertov. Bude aj v tvojom meste?

Text: Pavol Dráb

Na najkrajšie obdobie roka sa už niekoľko týždňov usilovne pripravujú umelci z rôznych kútov sveta. Výnimkou nie je ani slovenský huslista FILIP JANČÍK (31), ktorý si pre fanúšikov pripravil krásny hudobný darček.

Filipa Jančíka netreba verejnosti extra predstavovať. O svojom talente v minulosti presvedčil aj divákov ďaleko za hranicami Slovenska. Miestom jeho koncertovania sa stali prestížne sály v Európe či arabskom svete. Filip sa môže pochváliť dvojnásobným pozvaním do Kuvajtského národného divadla, vystúpením v Dánskom národnom rozhlase, ako aj koncertovaním s hviezdnou Avril Lavigne v rámci otváracieho ceremoniálu Špeciálnych olympijských hier.

Pripomeňme si tiež jeho nezabudnuteľné vystúpenie na Expo Dubaj 2020. Filipov talent ocenil počas svojho života aj maestro Karel Gott. V prvých radách počas Filipových vystúpení dodnes vídať opernú legendu Petra Dvorského, ale i obľúbeného youtubera Davida Dobríka.

Patent na úspech
Po mimoriadnom triumfe jeho ostatných projektov, keď sa predstavil publiku v rôznych podobách – či už beznádejne vypredanými koncertmi na Bratislavskom hrade, šou pod panelákovými oknami počas pandémie, akustickými koncertmi filmovej hudby i dych vyrážajúcou koncertnou premiérou na Dunaji –, sa náš najznámejší huslista Filip Jančík rozhodol opäť potešiť zástupy verných fanúšikov. Aj tento rok vyrazí na v poradí štvrté kolo akustického filmového turné po Slovensku. To sa bude niesť v znamení dokonalých Vianoc.

„Vianočné koncerty sú pre mňa príjemným spestrením môjho tradičného repertoáru. Je to milá zmena z môjho celoročného stereotypu, avšak o to viac si tieto vystúpenia po náročnej i dlhej príprave užívam. Teší ma, že moja ponuka vianočných koncertov každý rok stúpa a spolu s mojím tímom máme možnosť priniesť náš malý hudobný kúsok Vianoc medzi ľudí po celom Slovensku,“ netají radosť z nadchádzajúcich týždňov Filip. Niet divu, že sa prispôsobil dopytu a do zoznamu koncertných miest pridáva neustále nové zastávky. Tento rok ich pre veľký dopyt divákov bude až šestnásť.

Na svoje si prídu dospelí i deti
A na čo sa môžu jeho priaznivci tešiť? Poteší ich z veľkej časti nový repertoár, kde svoje miesto nájdu i znelky česko-slovenských filmov aj rozprávok, ktoré diváci milujú už celé desaťročia. No nebude chýbať ani špeciálny aranžmán z filmu Perinbaba, Pyšná princezná či Tri oriešky pre Popolušku. Filip neostane nič dlžný svojej povesti a fanúšikom prinesie takisto svetovú filmovú hudbu, ktorá k jeho koncertom prirodzene patrí. Počas jeho do detailov prepracovanej šou samozrejme zaznejú i skladby, akými sú Piráti z Karibiku, soundtrack z filmu Gladiátor, Forest Gump, Pán prsteňov či seriálu Game Of Thrones. Deti zas poteší pesničkami z Disney rozprávok, vrátane obľúbenej Frozen.

Svetová hudobná posila
Zostava, ktorá bude Filipa sprevádzať počas vianočného turné po Slovensku, má desať členov a mnohí z nich pricestujú kvôli tejto príležitosti zo zahraničia. Ako je o Filipovi veľmi dobre známe a zvykom, rád sa obklopuje tými najskúsenejšími profíkmi. Špecialitou tohtoročného vianočného turné bude zastávka v bratislavskej Starej tržnici, kde Jančík odohrá Akustický večer filmovej hudby 28. 12. 2023.

„Napriek tomu, že odohrám i piesne, ktoré sú z mojich šou dobre známe, vždy do nich pridávam aj čosi nové, o čo sa chcem s ľuďmi podeliť,“ uzatvára Filip, ktorý sa po vianočnej šnúre plánuje ihneď vrhnúť do nových projektov. Veď v jeho prípade sme si zvykli, že kreativita, akou disponuje, je zárukou nových, čoraz odvážnejších konceptuálnych projektov, ktoré nemajú na Slovensku obdobu.

Zoznam vianočných koncertov:
01. 12. – Piešťany
02. 12. – Trnava
04. 12. – Ružomberok
05. 12. – Nové Zámky
06. 12. – Nitra
09. 12. – Martin
10. 12. – Spišská Nová Ves
11. 12. – Košice
14. 12. – Poprad
15. 12. – Prešov
16. 12. – Lučenec
17. 12. – Žilina
18. 12. – Zvolen
19. 12. – Trenčín
20. 12. – Skalica
28. 12. – Bratislava

Pre fanúšikov, ktorí sú v jeho vernostnom ‘klube‘, pripravuje počas turné prekvapenia. Staň sa verným fanúšikom na www.filipjancik.com/vianoce. Pre viac info sledujte Filipa Jančíka na Instagrame či Facebooku.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 655

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *