RockShock

Internetový rockový magazin

Festival Mersey Gathering proběhne v Brně 27. 5. 2023

Text: Brnokoncert

Poslední květnovou sobotu zahraje v Brně na festivalu MG04 australský hudebník, producent a skladatel MICK HARVEY. Míří k nám v rámci turné, na němž představí materiál ze svého nového sólového alba Five Ways To Say Goodbye a z alba duetů s mexickou zpěvačkou Amandou Acevedo. Na této sérii koncertů jej kromě Amandy doprovází také hudebník J. P. Shilo, s nímž se Mick zastavil v rámci klubové šňůry společně se Stevem Shelleym v roce 2019 v Mersey klubu, a také berlínský hudební kolektiv SOMETIMES WITH OTHERS. Ten hraje směs rocku, drone, minimalismu, jazzu a blues, kterou prezentuje na debutové desce Nous vydané na uměleckém vinylovém labelu Grand Chess z Hamburku.

Mick Harvey působí na scéně úctyhodných 45 let a nejvíce se proslavil jako člen The Birthday Party a The Bad Seeds Nicka Cavea nebo také svou dlouhodobou spoluprací s PJ Harvey. Hrál také v neméně známé formaci Crime And The City Solution po boku ikony australské a berlínské scény Rowlanda S. Howarda. Jeho umělecká dráha zahrnuje kromě tuctu celovečerních filmů a četných krátkých filmů a dokumentů také osm sólových alb. V Brně se představil na Henry Lee Festu jak samostatně, tak v rámci hvězdného projektu Ministry Of Wolves.

Neméně originální je tuzemský host kapela DUNAJ. V současnosti vystupuje jako trio v sestavě Vladimír Václavek (kytara, baskytara, zpěv), Josef Ostřanský (kytara, zpěv) a Pavel Koudelka (bicí, zpěv). Skupina byla původně založena v roce 1989 a patřila k hlavním představitelům brněnské alternativy. Restart nastal v roce 2018, když se hudebníci sešli při natáčení filmu Dunaj vědomí. Program jejich aktuálních vystoupení obsahuje zejména skladby z nejsilnějšího období Dunaje (album Dudlay), ale i novou tvorbu (deska Za vodou z r. 2022).

KILL THE DANDIES!, přední domácí skupina orientující se na žánry jako garážový a psychedelický rock, inspirovaný tvorbou amerických interpretů 60. a 70. let., otevře v 18.00 hodin program živých koncertů na našem pódiu. Ústřední dvojici, La Petite Sonju a Hanka Manchiniho, znáte z úspěšné formace Moimir Papalescu & The Nihilists, jejich současný společný projekt je ale ještě více ponořený do temné psychedelické nálady. V sestavě je doplňuje Vratislav Placheta a Petr Janák. Na start to bude pořádná nálož energie.

MG04 – Mersey Gathering
27. 5. 2023 od 16. hod.
Zahrádka Na Střeláku, Brno – Pisárky
FB událost – www.facebook.com/events/1217196932473661

Po skončení živých koncertů zahrají DJs IBE a KEVRIDGE. Festival se nekoná pod záštitou politiků. Předprodej probíhá přes GoOut, SMSticket, Ticketmaster a Ticketportal.

Další info na www.brnokoncert.cz.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 751

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *