RockShock

Internetový rockový magazin

Žádné vyměknutí se nekoná. Antigod na novince Messtery opět diktují!

Text: MetalGate

Půst je u konce. Po dlouhých pěti letech vydávají tuzemští ANTIGOD novou fošnu. Pojmenovali ji Messtery, a přestože o ní mluví jako o začátku nové etapy, fanoušci můžou zůstat v klidu; stále se jedná o nemilosrdnou metalovou nálož. V hledáčku by ji měli mít především milovníci death metalu a thrashe.

Antigod tvoří ostřílení borci, kteří mají mimo jiné zkušenosti z kapel jako Dead Carnage či Disfigured Corpse. V roce 2013 debutovali skvěle přijatou deskou The Masquerade, po které následovala další dvě alba. Na těch již působil zpěvák Chymus, který však v roce 2021 Antigod opustil. Kontakty ale nezpřetrhal, naopak, na novince je podepsán pod texty a designem CD.

Novým frontmanem se stal Martin Turek z kapely Sinfull Crowd. „S Marťasem se již nějaký ten rok známe a po Chymusově odchodu mě napadl jako první, takže jsem ho hned oslovil,“ uvádí kytarista Pedy. „V prvé řadě jsem věděl, že je to super synek a že do kapely lidsky zapadne. Navíc má z pódií letité zkušenosti. Ačkoliv nejdřív odmítl, nakonec si to nechal rozležet v hlavě a ozval se, že to zkusí. Že to byla dobrá volba, jsme zjistili nejen ve studiu, ale i na pódiu.“

Deska vznikala ve studiu Southock Recording, na které kluci z Antigod nedají dopustit. „Osobně jsem u Prcka z Ador Dorath natočil snad pět nebo šest desek a nějaký ten singl. Ten člověk je extra třída nejen profesně, ale i lidsky. Práce s ním je vždy na vysoké úrovni. A té srandy kolem toho. (smích) Proto taky došlo ke koncertní kolaboraci Antigod / Ador Dorath, která, řekl bych, taky funguje na výbornou,“ říká Pedy.

Messtery je venku. Digipack s futuristickým obalem vydali tradičně MetalGate, se kterými Antigod spolupracují již několik let. CD se dá zakoupit na www.metalgate-eshop.cz. K dostání samozřejmě bude i na koncertech kapely, přičemž ten nejbližší bude zároveň křtem. „Akce s Debustrolem v ostravském Barráku jsou pro nás vždycky jedním z koncertních vrcholů. Není tedy divu, že jsme se rozhodli album pokřtít právě tady. Přizpůsobila se tomu data nahrávání i vydání, aby do sebe vše zapadlo. Koncert se uskuteční v sobotu 4. února,“ zvou Antigod všechny fanoušky a dodávají, že se mohou těšit rovnou na 10 skladeb z nové desky plus několik starých flákot. Na místě bude k dostání merch, a pokud se nic nepokazí, dorazí i speciální host.

Související odkazy:
www.antigod.cz
www.facebook.com/antigodband
www.bandzone.cz/antigod
www.metalgate.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 892

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *