RockShock

Internetový rockový magazin

Steve Vai oznamuje plánovaná evropská vystoupení v rámci Inviolate World Tour. Českým fanouškům se představí rovnou dvakrát, a to v Praze a v Brně

Text: Echopromotion

STEVE VAI ohlásil návrat do Evropy, kde plánuje vystoupení od března do května. Evropská vystoupení v rámci Inviolate World Tour začnou 24. března v portugalském Lisabonu. Trasa povede přes Španělsko, Itálii, Německo, Maďarsko, Chorvatsko, Slovensko, Srbsko, Bulharsko, Turecko, Řecko, Rumunsko, Českou republiku, Polsko, Lotyšsko a Estonsko a skončí 7. května ve finských Helsinkách.

Steve Vai k tomu říká: „Naše předchozí podzimní turné po Severní Americe bylo vynikající. Já i kapela jsme naladěni a připraveni jako nikdy předtím. Jsem nadšený, že konečně přivezu kytaru Hydra do Evropy, protože jsem to při minulém turné po EU nestihl. Odezva na Inviolate byla nesmírně pozitivní, což se projevilo v tisku, návštěvnosti i v energii publika, a tak se na toto EU turné moc těšíme.“

V loňském roce vydal Steve Vai nové studiové album s názvem Inviolate. Na jeho podporu uspořádal úspěšné turné po Severní Americe a Evropě. V letošním roce plánuje kytarista, skladatel a textař navštívit většinu kontinentů po celém světě v rámci své Inviolate World Tour.

Favored Nations / Mascot Label Group představili oficiální videoklip k písni Teeth Of The Hydra, který byl dosud zhlédnut více než 5,3milionkrát. Ještě tento měsíc, 27. ledna, vydá album Vai/Gash, které drží v archivu již více než tři desetiletí. Jak k tomu uvedl: Vai/Gash bylo napsáno a nahráno tak trochu v proudu vědomí v roce 1991 během snad dvou týdnů jako odpověď na mou touhu mít určitý druh hudby k poslechu, když jsem jezdil s přáteli na svém motocyklu Harley Davison. Jedním z těchto přátel byl John ‘Gash‘ Sombrotto, který je na této desce silným zpěvákem. Připomíná určitý typ rockové hudby, kterou jsem si užíval jako teenager v sedmdesátých letech. Tyto nahrávky ležely na poličce více než 30 let a vycházejí až nyní v roce 2023.“ Zatím byly zveřejněny tři písně: She Saved My Life Tonight, In The Wind a Busted.

O Stevu Vaiovi
Steve Vai je virtuózní kytarista, skladatel a producent, kterého mnozí považují za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob. Za více než 40 let v oboru prodal Vai přes 15 milionů desek, získal tři ceny Grammy a nahrával s hudebními legendami, jako jsou Frank Zappa, David Lee Roth, Whitesnake a mnoho dalších. Vai také hodně koncertoval a nahrával živé projekty s G3 (spolupráce s různými koncertními sestavami včetně Joea Satrianiho, Johna Petrucciho, Erica Johnsona, Yngwieho Malmsteena a Stevea Lukathera) a Generation Axe, superskupinou, kterou Vai založil se Zakkem Wyldem, Yngwiem Malmsteenem, Nunem Bettencourtem a Tosinem Abasim. Vai je autorem knihy Vaideology: Základní hudební teorie pro kytaristy (Hal Leonard), své první knihy o hudební teorii, která má pomoci jak začátečníkům, tak zkušeným kytaristům. V současné době je na turné po Severní Americe na podporu svého posledního studiového alba Inviolate. Kompletní diskografii a další informace najdete na www.vai.com.

Koncerty Stevea Vaie v ČR:
28. 4. 2023 – Brno, Semilasso
29. 4. 2023 – Praha, Lucerna Music Bar

Ceny vstupenek 1290 Kč. Vstupenky v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 20. 1. 2023, 12.00 hod.


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 667

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *