RockShock

Internetový rockový magazin

Metalové Vánoce v Semilassu přinesly spoustu novinek

28. prosince 2022, Brno, Semilasso

Text: Pavel Novák
Foto: Pavel Novák

Metalové Vánoce v brněnském Semilassu je tradiční akce, která se koná každý rok, a já jsem tam nemohl zrovna jako v předchozích letech chybět. Semilasso je moderní kulturní zařízení s bohatým zázemím jak pro kapely, tak i pro fanoušky. Ale teď již k nabitému programu.

Jako první vtrhla na scénu brněnská metalová skupina REGON v omlazené sestavě. Jako velký přínos se ukázalo angažování frontmana Lukáše Písaříka, který podal excelentní výkon. Velkým zpestřením bylo vystoupení Zuzky Hofmanové, která zde vystoupila jako host. Dozvěděl jsem se, že Regon připravují novou desku, kterou se poté chystají předvést na turné.

Další v pořadí byla brněnská heavymetalová legenda DOGMA ART, která je zajímavá zejména tím, že ač skupina hraje metal, tak v jejích řadách je možné slyšet i flétnu.

Po krátké přestávce na pódium nastoupila děvčata z LORETTY. Hlavně bych chtěl ocenit výkon frontwoman Darii Hrubé, protože ač o berlích, přesto zde nakonec vystoupila, a dokonce se zúčastnila klasického závěrečného focení. Zkrátka profesionálka každým coulem.

Po setu Loretty na pódium nastoupila metalová legenda KERN, která si získala srdce nejednoho fanouška a byla s největší pravděpodobností největším tahákem večera. Kromě nálože osvědčených fláků oceňuji i choreografii. Po celý set bylo co sledovat, přeskupování hráčů do různých formací a různých pozic, a k tomu ještě výkon velmi charismatického zpěváka Michala Konečného. Vždy, když sleduji Michala, tak si to užívám. Vše má dokonale pohybově zvládnuté. Prostě a jednoduše to není žádný suchar.

Jako poslední vystoupila legendární skupina VITACIT v obměněné sestavě. Jako nový frontman vystoupil pro mě známý Alex McBeat a musím konstatovat, že fanoušci reagovali na jeho výkon celkem kladně. Setlist Vitacitu byl složený ze samých osvědčených fláků, ale Alex mi prozradil, že se Vitacit chystá vydat novou desku. A on sám ví, kam to posunout, a má spoustu nápadů, kterak vzkřísit Vitacit a vytáhnout ho z osmdesátek do přítomnosti. Toto zní celkem nadějně a já Alexovi přeji, aby se mu to podařilo a vytáhl Vitacit zpět na špičku.


DALŠÍ REPORTÁŽE

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1793

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *