RockShock

Internetový rockový magazin

Divokej Bill oslaví čtvrtstoletí své existence. „Bude to velký a divoký,“ vzkazuje kapela svým příznivcům

Text: Supraphon

Vypadá to, že rok 2023 proběhne ve znamení kapely DIVOKEJ BILL. Oslavit 25 let na scéně se jeho členové rozhodli vydáním osmého studiového alba, a venkovním koncertním turné, které bude čítat 25 zastávek napříč republikou a 19. 1. 2024 se vrátí do pražské O2 areny. Vstupenky se oficiálně prodávají od 7. prosince na www.divokejbill.cz/vstupenky.

Divokej Bill bezesporu patří ke stálicím tuzemské hudební scény. Za sebou mají ke dvěma tisícům vyprodaných koncertů nejen v Čechách a na Slovensku, spoustu rádiových hitů a sedm studiových alb, ke kterým příští rok přibude další. „Od posledního alba uběhlo velmi rychle pět let, a tak už je načase přijít s něčím novým. Navíc se dostavila i ta chuť tvořit, takže se to krásně protnulo. Momentálně jsme ve studiu SONO DOUPĚ Records, kde se to celé už vaří. Takže doufáme, že když to nepřipálíme, budou fanoušci moci něco ochutnat již na jaře,“ říká s úsměvem zpěvák Vašek Bláha.

Nové album je teprve v procesu, ale jednu hudební novinku představila kapela již minulý týden, a to v podobě videoklipu. Píseň Temný král složili a nahráli pro pokračování úspěšné filmové pohádky Princezna zakletá v čase, která v listopadu vstoupila do kin.

Píseň Temný král je k dispozici na všech obvyklých digitálních platformách zde: www.lnk.to/DivokejBillTemnyKralPR

Oslava pětadvaceti let je plánována ve velkém stylu. „Od začátku naší existence jsme dávali důraz hlavně na živé hraní, a možná proto s námi tolik našich fanoušků vydrželo. Slavit tedy budeme tak, jak to máme rádi. Od června do září odehrajeme pětadvacet open air koncertů. Celé jsme to velmi netradičně nazvali Divokej Bill – 25 let,“ směje se kytarista Roman Procházka.

„V lednu 2024 jsme se rozhodli vrátit do O2 areny, kde bychom rádi zakončili oslavy těch našich pětadvacetin,“ dodává ještě k budoucím plánům houslista Adam Karlík. Jak celé turné a vystoupení v O2 areně pojmou, kapela zatím tají. „Je to celé v přípravách, postupně odtajníme naše hosty, a vůbec s tím bude spjata řada dalších věcí, tak to celé nechceme prozrazovat najednou. Ale věříme, že to bude stát za to,“ vysvětluje Adam Karlík.

Divokej Bill – 25 let:
19. ledna 2024 – Praha, O2 arena
www.divokejbill.cz/vstupenky
www.ticketmaster.cz
www.ticketportal.cz

Více informací na www.divokejbill.cz.


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 661

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *