RockShock

Internetový rockový magazin

Pařát vydává digipackovou reedici prvního alba Avenger z roku 1997

Text: Pařát

Po pěti letech existence a po několika demosnímcích nahráli jihočeští AVENGER své první album Shadows Of The Damned, které nejprve vyšlo v roce 1997 v režii kapely na magnetofonových kazetách, následně na CD u amerického labelu Breath Of Night Records, později pak v reedicích na kazetách, CD i gramofonových deskách u různých vydavatelů.

U příležitosti 25. výročí od vydání připravil Pařát na letošní prosinec digipackovou reedici s dvanáctistránkovým bookletem, třemi live bonusy z Dark Metal festivalu 2012 a remasterovaným zvukem.

Shadows Of The Damned je minimálně z jednoho důvodu přelomovou nahrávkou na tuzemské tvrděmetalové scéně. Bubeník a zpěvák Honza Kapák vysvětluje: „V dubnu 1998 se náš sen stal skutečností, když Shadows Of The Damned vyšlo na CD pod americkým labelem Breath Of Night Records a my se stali první českou kapelou, jejíž CD vydala americká firma. Tenkrát z toho byli lidi celkem hotoví; třeba Krabathor byli v Německu, Master’s Hammer ve Francii, ale my jsme byli první za mořem.“

Avenger po sobě zanechali výraznou stopu v podobě šesti řadových alb, projektu Black Rain, stovek koncertů nejen doma, ale prakticky po celé Evropě, a Rámus s Honzou se podepsali pod pořádání kultovního Open Hell Festu; mezi lety 1998–2005 se z akce stala jedna z největších metalových přehlídek svého druhu v Česku. Později na OHF navázal Metalfest, respektive festival Enter The Eternal Fire, který v jihočeské Volyni probíhá doposud.

Odbitím půlnoci mezi roky 2017 a 2018 se historie Avenger po čtvrtstoletí uzavřela a kapela se přetransformovala do nové, pojmenované Bohemyst. Nyní však Avenger zásluhou této reedice pomyslně znovu ožívají. Digipackovou reedici Shadows Of The Damned, která má datum vydání 15. 12., můžete zakoupit v Pařátshopu zde.


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 566

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *