RockShock

Internetový rockový magazin

Iron Maiden přijedou v květnu příštího roku do Prahy

Text: Echopromotion

IRON MAIDEN přivezou 30. května 2023 do pražské O2 areny svou zbrusu novou The Future Past Tour. Na koncertu zazní dosud nehrané skladby z posledního studiového alba Senjutsu spolu s důrazem na kultovní desku Somewhere In Time z roku 1986 a dalšími klasickými kousky.

Zakládající člen a baskytarista Steve Harris k tomu dodává: „Po vydání našeho nejnovějšího alba Senjutsu jsme aktuální Legacy Of The Beast World Tour trochu aktualizovali tím, že jsme koncert zahájili prvními třemi písněmi z něj, a to v kulisách japonského paláce. Protože nemá příliš smysl to opakovat v rámci turné k albu Senjutsu, přemýšleli jsme o dalších možnostech a rozhodli jsme se vrátit k Somewhere In Time, protože toto turné se neobjevilo v různých retrospektivních turné k historii, která jsme v průběhu let odehráli. Vycházelo z našich koncertních videí z 80. let a my jsme bohužel toto turné nenatočili (viníme manažera). V průběhu let jsme měli od fanoušků spoustu žádostí o mnoho skladeb z něj, takže je nyní zahrajeme, plus samozřejmě několik dalších, o kterých víme, že se vám budou líbit. Obzvlášť potěšující také bude, že konečně zahrajeme některé z epičtějších skladeb ze Senjutsu, bylo to dlouhé čekání. Rok 2023 bude vzrušujícím obdobím a my se opravdu těšíme, až se se všemi opět setkáme v České republice.“

Manažer Rod Smallwood se připojuje: „Tato kombinace dvou alb je podle nás velmi vzrušující. Víme, že fanoušci chtějí slyšet ty epické kousky ze Senjutsu poprvé naživo, a myslíme si, že díky kombinaci s tak kultovním albem, jako je Somewhere In Time, vznikne další opravdu speciální turné pro staré i nové fanoušky. Samozřejmě se v rámci turné k novému albu v Evropě vrátíme z velké části do relativní intimity arén a víme, že i z toho budou mít fanoušci velkou radost.“

Kapela nedávno dokončila velkolepé světové turné Legacy Of The Beast World Tour, které na dva roky přerušil covid. Turné začalo v estonském Tallinu v květnu 2018 a čítalo 139 koncertů ve 33 zemích. V době závěrečného koncertu v Tampě na Floridě 27. října 2022 kapela na tomto epickém světovém turné zahrála pro více než tři miliony fanoušků.

Support na české show bude oznámen později.

Další evropské termíny turné The Future Past Tour budou teprve oznámeny. Sledujte aktuální informace zde: www.ironmaiden.com Stejně jako v předchozích letech bude na mnoha místech možné využít speciální balíček VIP Trooper. Sledujte místní podrobnosti, případně i stránky www.vipnation.eu/ironmaiden, kde najdete seznam všech VIP výhod, které balíček obsahuje.

Ceny vstupenek na pražský koncert od 1790 Kč. Momentálně probíhá předprodej (do 11. 11. 2022, 9.00 hod.) pro Live Nation Klub, O2 a iDnes. Oficiální předprodej bude spuštěn v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 11. 11. 2022 v 10.00 hod.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 863

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *