RockShock

Internetový rockový magazin

VICTORIUS – Dinosaur Warfare Pt. 2 – The Great Ninja War

Napalm Records / 50:18

Němečtí Victorius se stali díky vytyčené vesmírné práci kytaristy Freedom Call Larse Retkowitze jednou z pozoruhodných kapel současnosti. Od samotného začátku se začali ubírat tím správným směrem s vesmírnými dinosaury, ninji a roboty. Jejich alba však nejsou úplně plnohodnotná, a navíc jsou rozpačitá.

Vrcholem tvorby je EP Dinosaur Warfare – Legend Of The Power Saurus z roku 2018, načež nyní vychází pokračování v podobě CD/LP Dinosaur Warfare Pt. 2 – The Great Ninja War, které svým power metalem plně navazuje na velmi úspěšné EP, čímž lze album hudebně označit jako vydařený počin. Ovšem to se už zdaleka nedá napsat o textech, které jsou opatřeny velmi směšnými názvy skladeb a jsou naprosto příšerně nesourodé. Snad jen místy se najde něco, co by stálo za zmínku, jako třeba Mighty Magic Mammoth, Night Of The Nuclear Ninja a Triceps Ceratoph. Tady bych se mohl i rozepsat, když se jedná o tři vrcholné skladby tohoto alba. Máme zde ‘Mocného magického mamuta‘ i podrobně popsanou ‘Noc jaderného Ninji‘.

Chtěl bych ale najít něco, co by mě přesvědčilo, že je to pravděpodobně další album s typickým humorem Victorius. Proto upřímně! Když si v duchu představíte vyfotografovaný obraz barevné hlavy siláka Ceratopha spojeného s černobílou fotkou těla svalnatého muže, který zvedá velkou váhu, vžijete se přímo do refrénu Triceps Ceratoph, který je vrcholem alba. Ovšem oproti předchozímu albu Space Ninjas From Hell z roku 2020 udělali Victorius pořádný krok vpřed.

minimum 1, maximum 5

Karel ‘Kajarock‘ Šustík

www.victoriusmetal.net


DALŠÍ RECENZE

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 791

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *