RockShock

Internetový rockový magazin

Festival Groove Brno odstartuje 15. ročník s americkými Lettuce, Brooklyn Funk Essentials a Judith Hill s B-Side Bandem

Text: Ricardo Delfino

První polovinu října ovládnou brněnské sály zahraniční i česká jména žánru funk a soul. Koncertní série patnácté edice mezinárodního festivalu Groove Brno odstartuje českou premiérou amerických LETUCCE. Tuzemský B-SIDE BAND spojil síly s losangeleskou zpěvačkou a skladatelkou JUDITH HILL. S novým materiálem přijedou BROOKLYN FUNK ESSENTIALS, kteří vystoupí na dvojkoncertě spolu s D.Y.K., kapelou herce a zpěváka Vojtěcha Dyka.

Bostonská šestice Letucce se po úspěších, jako byla nominace na cenu Grammy či obsazení první příčky žebříčku prestižního amerického časopisu Billboard, poprvé představí českému publiku živě 8. října v Metro Music Baru. Posluchačům přiváží také nové album Unify, na němž spolupracoval i člen Rock’n‘rollové síně slávy Bootsy Collins.

14. října bude patřit oslavám patnácti let festivalu. Pódium SONO Centra bude patřit mezinárodní kolaboraci losangeleské zpěvačky a skladatelky, bývalé vokalistky Michaela Jacksona a finalistky americké soutěže The Voice Judith Hill s českým B-Side Bandem. Jako zvláštní hosté večera zazpívají také Vojtěch Dyk, Tereza Černochová (Monkey Business), Marta Kloučková, Jakub Vaňas (Top Dream Company) a další.

Hned následující den se na stejném pódiu setkají američtí Brooklyn Funk Essentials a tuzemští D.Y.K. „Dvojkoncertem těchto dvou vynikajících kapel chceme fanouškům demonstrovat rozmanitost funkového žánru a jeho kořenů. Američtí experimentátoři fúze soulu, hip-hopu, jazzu a pochopitelně funku si svým neotřelým pojetím ve Státech vysloužili několik nominací na zlatou sošku gramofonu. Kontrovat jim bude svěží lehkonohý mix funku a soulu D.Y.K., kde skladatel Ondřej Pivec uplatnil svůj elán a zkušenosti nasbírané mimo jiné při spolupráci se soulovou hvězdou Gregory Porterem, za niž také získal jednu ze svých Grammy,“ říká o dramaturgii ředitel festivalu Groove Brno Josef Buchta.

Fanoušky energické hudby čekají v rámci programu festivalu ještě 26. 10. vystoupení cenami Grammy ověnčeného PHILIPA LASSITERA, poté 4. 11. první česká zastávka HUNTERTONES, 9. 11. bostonští průkopníci jazz-fusion SPYRO GYRA, 12. 11. trombonista FRED WESLEY s THE NEW JBʼS a 30. 11. křest nové desky kapely JAY DELVER.

Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut. Více informací naleznete na webu www.groovebrno.cz.

FB událost 8. 10. – www.facebook.com/events/522833049268551
FB událost 14. 10. – www.facebook.com/events/546375026833513
FB událost 15. 10. – www.facebook.com/events/505385701235181

Videa:
www.youtube.com/watch?v=t_K-B3feA2g
www.youtube.com/watch?v=9bHrVePtmOA
www.youtube.com/watch?v=WbyxlmO8RDs
www.youtube.com/watch?v=yc89hOlhYYI

Předprodej – www.goout.net/cs/groove-brno-2022/szlvhat

Související odkazy:
www.groovebrno.cz
www.facebook.com/groovebrno


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 680

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *