RockShock

Internetový rockový magazin

Brněnská Melodka zažije středověký mejdan!

Text: Tempus

Přijďte si užít podzimní středověkou party! Na brněnské Melodce se bude cestovat v čase. Pokud jste fanoušci středověké hudby, tak si zapište datum 13. října, protože se v Brně bude již podruhé konat Medieval Rock Night s kapelami TEMPUS, STRIGÔŇ, STELLA BETULA a BARBAR BARDS.

Brněnská kapela Tempus, v čele s charismatickou zpěvačkou Lindou Ravennou, působí na hudební scéně již druhé desetiletí. Skupina v současnosti hraje v osmičlenné sestavě, složené ze zkušených hudebníků, kteří mají praxi i v projektech jiných žánrů. Nástrojové obsazení je velmi netradiční a pestré, protože kombinuje moderní hudební nástroje s replikami středověkých nástrojů. Vznikají tak chytlavé písně s nápaditými aranžemi a stylovou interpretací. Melodické linky niněry, flétny či šalmaje se prolínají s libozvučnými motivy elektrické kytary podbarvenými baskytarou a bicími. Písně mají velmi dynamickou stavbu, založenou na kontrastu jemného zpěvu Lindy Ravenny a propracovaných instrumentálních partů. Tempus není lehké žánrově zařadit, v jejich tvorbě zaslechneme nejen středověké melodie a rockové prvky, ale i inspiraci keltskou hudbou a world music. Jako speciální host vystoupí s kapelou Tempus Šedovous, který hraje na dva unikátní nástroje – keltskou harfu a nyckelharpu.

Jako další vystoupí známá slovenská hudební skupina Strigôň. Jejich tvorba čerpá inspiraci nejen ze světa středověku a starověku, ale také z fantasy prostředí. Textově pak vychází hlavně ze slovanské mytologie. Mocné vokální linky kontrastují s historickými nástroji, jako jsou flétny, dudy, violoncello, bouzouki nebo bubny a další. Strigôň mají na svém kontě zatím dvě alba, a to Dunaj z roku 2019 a Posledný strom, které vyšlo v roce 2020.

Stella Betula, pocházející z Brna a Vysočiny, zpracovává středověké a severské tradicionály. Jejich hudební arzenál tvoří vcelku neobvyklé nástroje, jako jsou niněry, nyckelharpa, dudy, kvinton nebo šalmaje. V letošním roce kapela vydala první EP s názvem Sever & jih.

Členové Barbar Bards spolu začínali hrát na barbarských akcích. Hraní bylo natolik intenzivní, že spolu založili kapelu. Bardi se specializují na středověkou hudbu, úpravu tradicionálů a do své show též vkládají prvky taneční hudby, která rozproudí každou party.

Vstupné:
Předprodej – 290 Kč
Na místě – 350 Kč
Předprodej vstupenek – www.goout.net/cs/medieval-rock-night-2022/szpfvdu
Melodka – Kounicova 685/20, Brno-střed, Veveří, 602 00

FB událost – www.facebook.com/events/819350565926320

Související odkazy:
Tempus – www.tempus.cz
Strigôň – www.facebook.com/Strigonband
Stella Betula – www.facebook.com/stella-betula
Barbar Bards – www.facebook.com/barbar-bards
Šedovous – www.sedovous.art


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 676

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *