RockShock

Internetový rockový magazin

RockOpera Praha zahajuje novou sezonu Trójou s Evou Urbanovou v roli bohyně lovu Artemis

Text: Tomáš Kopečný

Pražská RockOpera zahajuje novou divadelní sezonu, která se ponese na vlně festivalu RockOpera Europe 2022. V jeho rámci přivítá v září hvězdy liverpoolského rádia Bloodstream Conalla Longa a Martina Haryndu.

První představení, které RockOpera Praha nabídne svým příznivcům, bude ve čtvrtek 29. září repríza opery Trója, ve které se coby Artemida opět zjeví světově uznávaná operní pěvkyně Eva Urbanová.

„Ačkoliv se Eva Urbanová běžně objevuje na našich nahrávkách, kvůli svému nabitému rozvrhu bohužel nemůže hrát v každé repríze. Vzhledem k tomu, že Tróju uvádíme většinou jen jednou za sezonu, je účinkování první dámy české operní scény v našem představení vždy velkou událostí. Výbušný refrén představuje boží hlas, v tomto případě hlas Evy Urbanové. Eva je opravdová bohyně, protože takový soprán se jen tak běžně nerodí. Já zpívám roli věštkyně Kassandry, která neustále všechny varovala, ale nikdo jí nevěřil,“ říká umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest, jejíž duet v písni Trója bájná právě s Evou Urbanovou je vrcholem představení.

Trója je rocková opera o nejslavnějším válečném konfliktu světa, který vznikl kvůli krásné ženě.

„Je až děsivé, jak moc patrná je paralela s válečnými dramaty, která adaptujeme, a současným politickým děním na východě,“ popisuje své dojmy z opery její libretistka Pavla Forest.

Operou divadlo rozšířilo svoji takzvanou antickou sérii, do níž spadají i díla Antigona, Oidpus Tyranus a 7 proti Thébám.

První divadlo pro rockery se aktivně festivalem RockOpera Europe 2022 umělecky zapojilo do propagace právě probíhajícího předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Festivalem chce RockOpera Praha zároveň otevřeně podpořit válkou sužovanou Ukrajinu.

Vstupenky na www.rockopera.cz/program.


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 690

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.